Jak jsem se bál prezidenta

nehodnoceno
Jak jsem se bál prezidenta https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107292/jak-jsem-se-bal-prezidenta-107292.peg 0 0 1

Satira na společnost žijící v diktatuře pod heslem "Estetika nade vše". Hlavní hrdina Tom žije klidně v " dokonalé a estetické " společnosti, ve které má každý neestetické místo na těle zakryto, všichni musí mluvit spisovně, kde občanům je " ulehčen " život tím, že vše mají přesně určeno a nařízeno, do té doby, než se stane obětí oblíbené hry diktátorského prezidenta. V průměrné satiře autor odhaluje zrůdnost diktatury - atmosféru nesvobody, teroru, demagogie a denunciace.... celý text

kamibe
05.06.2015

Dost totáč a dost psycho.
Přečetla jsem si ji vlastně jen proto, abych poznala, co napsal autor knížky Nespěchejte do rakve.
Připomnělo mi to Pecinovského.
Mám ve zvyku si z knížek vypisovat nějaké dobré věty. Tady jsem žádnou nenašla. Chápu, že mě autor chtěl taky někdy rozesmát, ale mě to zkrátka nerozesmálo.
Několik nesprávně použitých přechodníků tu má autor ponechány na své přání. No dobře.
Za úvahu stojí jen to, jak se kolo příběhů otáčí opět a opět dokola a je otázka, zda je to o level výš nebo spíš níž. Nakonec musím říct, že je to DOST depresivní.
Vlastně jsem si to přečetla jen proto, že mě zajímalo, co ještě tento pán napsal, když jsem jeho dvě poslední knížky opravdu ocenila.

satira

Tomáš Kašpar