Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí

Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517589/bmid_jak-jsem-rodila-indianskeho-syna-z--647df070bae27.jpg 5 129 42

Danka Štoflová, autorka úspěšného blogu na portálu iDNES, představuje knižní podobu vtipně a s nadhledem vyprávěných příběhů ze života indiánů kmene Čerokí o velké rodině, muži a dětech, společně žijících na půdě, která indiánům po staletí patří, uprostřed hlubokých lesů v Severní Karolíně, na úpatí pohoří Great Smoky Mountains. Vtipně, svěže a poutavě se šarmem Betty MacDonaldové předává mýty, životní postoje a jednoduché moudrosti okořeněné sžíváním se s naprosto odlišnou, evropskou kulturou v osobě samotné autorky. S pokorou vypráví příběhy indiánů a ve snaze moderního člověka jednoduše zušlechtit se zamýšlí nad svým životem, zažitými stereotypy, nad ctí, hrdostí, láskou, vztahem k rodičům, dětem, starým a nemohoucím, k přírodě, ke zvířatům, ke smrti a k hvězdné obloze. Každý si totiž hluboko uvnitř, přeje být právě tím, co v dětství tolik obdivoval. Indiánem.... celý text

FilipPro
27.06.2023 5 z 5

Skvělá knížka. Vtipná, dojemná, po přečtení jsem na ni musel pořád myslet. Jako bych se stal její součástí a zůstala ve mně. Pocity, které ve vás vyvolá jsou ohromující a zvláštní. Souhlasím, že je to Betty MacDonaldová, kdyby žila teď. Autorka píše skvěle. Víc jsem napsal v recenzi.

Paja1536
21.06.2023 5 z 5

Taková Betty MacDonaldová a Paul Coelho v jednom. Je to čtivé, kupoval jsem v pondělí :). Letní čtení s přesahem a spoustou emocí. Snad autorka nedopadne jako Heller

Indiáni autobiografické prvky Čerokíové autobiografie Češi v Americe Češi v zahraničí

Autorovy knížky

2023  90%Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí