Jack London - Námořník na koni

Jack London - Námořník na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19451/mid_jack-london-namornik-na-koni-KrD-19451.jpg 4 118 31

Irving Stone je zkušený a slavný autor proslulých životopisných románů, jako je například slavná kniha Žízeň po životě o malíři Van Goghovi. Stejně známý a ceněný je i životní příběh Jacka Londona - Námořník na koni. Tento název si vymyslel sám London pro autobiografii, kterou se chystal napsat, ale už k tomu nedostal příležitost. Udělal to až Stone. Napsal barvitý a bezprostřední popis fascinující životní i literární dráhy amerického rebela. Líčí jeho ustavičný a vyčerpávající boj o holou lidskou existenci, touhu po přírodě a svobodném životě, dobrodružství jdoucí až za hranici lidských možností. Knihy Bílý tesák, Mořský vlk, Démon alkohol či Tulák po hvězdách nepřestávají čtenáře hypnotizovat ani dnes, po téměř sto letech.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

Sailor On Horseback: The Biography of Jack London , 1938

MayB2
18.08.2016 4 z 5

Napsáno a přeloženo maličko archaickým jazykem a stylem, na který se chvíli zvyká, ale celkově jsem spokojená, co jsem se všechno o Londonovi dozvěděla. Od nuzného dětství, divokého mládí, přes snahu stát se spisovatelem, literární úspěchy, až po smutný konec.

MC87
10.01.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že London promítal často svůj život na své hrdiny, tak tento precizně napsaný životopis znamená průnik s jednotlivými romány a zároveň ještě doplňuje to, co London nenapsal do "Démona alkoholu".

pif69
24.02.2015 5 z 5

Zapomeňte na nudný životopis , zapomeňte na nudný život - je tu Stone a jeho Námořník na koni London .

LPG
03.02.2015 4 z 5

Jdu si přečíst volání divočiny a tesáka.

Pawlisman
05.09.2014 5 z 5

Pro mě nejlepší biografií, v podání největšího specialisty v oboru. Miluji Londonovi knihy a podobně miluji i jeho CV a tuto knihu. Myslím, že nejpovedenější Irvingova kniha, zde skutečně bylo o čem psát.

Jonny
06.10.2013 5 z 5

Čekal jsem že to bude něco jako "Démon alkohol" akorát z jiného pohledu. Tahle predikce vyšla u 10 procent knížky. U těch 90% jsem se nestačil divit. Dlouho mi přišlo že toho mám s Jackem Londonem dost společného, díky Námořníkovi na koni jsem našel dost a dost odlišností a jsem za to rád.
Na to, že jde o "nudný životopis" se to čte jedním dechem, ale je pravda že Jack svým aktivním až šileným životem Irvingovi dost nahrál.

olinka30
03.06.2013 5 z 5

Vždy jsem ráda četla všechno od Jacka Londona. Jeho život byl pestrý, i když krátký

delif
21.02.2013 4 z 5

Místy až přestřeleně vyzdvihuje schopnosti a charakter Jacka. Až jako kult osobnosti. Stone však vychází především z Londonovi autobiografie a je jasné že o sobě nebude psát v čem je špatný. Škoda taky, že není více zmínka co předcházelo sebevraždě. Londonův život byl velmi zajímavý, dobrodružný a tato kniha to jen velmi čtivým způsobem dokazuje.

orson
12.01.2013 5 z 5

O téhle knize jsem se dozvěděl náhodou doma u rodičů a protože je London můj oblíbenec, tak jsem ji rovnou zabavil na čtení a stálo to za to. Irving Stone dovedl jeho životopis popsat opravdu čtivě. I když tu práci měl hodně ulehčenou, neboť London o sobě psal hned v několika knihách. Ale i tak bylo hodně napínavé (a místy až děsivé) číst, v jakých podmínkách vyrůstal a žil, jaké měl problémy s financováním svých plánů, jak ho spousta přátel zneužívala a jak i přesto dovedl odpouštět.

bosorka
13.01.2012 4 z 5

Hodně čtivě napsáno. Jak ráda čtu knížky Jacka Londona, tak mě i bavilo číst si o něm.

nightlybird
30.11.-0001

Na knize se mi líbí, že Stone na rozdíl od dříve u nás vydaných Londonových biografii příliš nevyzdvihuje jeho - v jistém životním období - socialistickou orientaci a zaujala mne i pasáž mezi stranami 90 - 100, popisující jeho odhodlání stát se spisovatelem a proto doslova hltajícího knihy z ekonomiky, filozofie, přírodních věd a vstřebávajícího jako houba myšlenky velikánů své doby ve snaze doplnit si své nedostatečné vzdělání. Kéž by tak činili i jiní adepti spisovatelského řemesla.

8.4.2014 - našel jsem starý výpisek z Námořníka ... :
"Pití odstranilo jeho únavu a nervové napětí, uvolnilo jeho jazyk, naolejovalo jeho mozek; poskytlo mu osvěžení, změnu a odpočinek."
To je opravdu zajímavé - ani sebemenší zmínka o kocovině.