Já, Finis

Já, Finis https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441110/bmid_ja-finis-Dza-441110.jpg 4 108 37

Ze Země se ztrácí kluci. Přesně v den svých osmých narozenin beze stopy zmizí a nikdo tomu nedokáže zabránit. Lidé ztratili veškerou naději, dokonce si už ani nekladou otázky kdo, kam a hlavně proč chlapce unáší. Dvanáctiletý Petr však nezmizel. Možná za to mohou jeho extrémně citlivé oči chráněné silnými černými brýlemi, které mu umožňují vidět i ve tmě. Díky nim spatří podivné přízraky kradoucí jeho brášku. Petr vymyslí šílený plán a jsou to právě jeho oči, které mu umožní nalézt cestu do temného světa nestvůr a monster. To, o čem si někteří dosud jen ve strachu šeptali, začíná mít jasné obrysy – nejsme tu sami. Kdo je všemocný Nepřítel, odkud pochází, co chystá a proč to všechno dělá? Rozhodující bitva se blíží, zánik světa tak, jak ho známe, je blíž, než si dovedeme představit. Václav Dvořák, autor oblíbené a oceňované knihy pro děti a mládež Písečníci a bludný asteroid (výběr Nejlepší knihy dětem, Kniha roku Libereckého kraje), přichází s dalším bohatě ilustrovaným dobrodružstvím. Pro nebojácné čtenáře od 11 let.... celý text

Mabie
10.06.2021 4 z 5

Koupila jsem knihu pro vnuka, ale nejdřive jsem si ji přečetla já. Je to napínavý příběh s originální zápletkou i prostředím, to vše je navíc napsané krásnou češtinou. Až do samotného závěru čtenář netuší, zda se hlavnímu hrdinovi podaří splnit úkol, který si předsevzal – zachránit brášku ze světa nebezpečných tvorů, vedených mocným Nepřítelem.
Autor mi tak trochu připadá jako Foglar 21. století, když za vším napětím přináší dětem krásné poselství, že s cílevědomostí, motivací a dobrými přáteli je možné dokázat cokoliv.

TeoK7
05.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha, moc se mi líbil napínaví děj knihy.
moc doporučuji.

Dadulina
08.02.2021 5 z 5

Kniha se mi dostala do ruky v rámci čtenářské soutěže a byla jsem moc mile překvapena. Nabízí napínavý propracovaný děj, zajímavé postavy a vzrůšo do poslední strany. Skvělá kniha nejen pro puberťáky.

milena8281
28.01.2021 4 z 5

Napínavé čtení, velmi originální námět. Konec byl hodně napínavý.

MMacicekk
03.12.2020 4 z 5

Jedná se o výborné dobrodružné sci-fi čtení vhodné spíše pro kluky okolo deseti let. Nečekejte však žádnou pohádku – ale spíše temnější příběh zabalen do sci-fi žánru, který má svá pravidla a uspořádání. Nervy drásající souboje a vypjaté scény jsou každodenním chlebem a zastavíte se až v samém závěru. Konec byl na můj vkus moc rychlý a useknutý, postrádala jsem ještě pár stránek navíc. Přesto hodnotím nadprůměrně.

PetrScibran
24.11.2020

Opět výborná knížka od tohoto autora. Napínavý a čtivý příběh, který od začátku hezky plyne a pěkně se stupňuje.
Hezky vymyšlený svět a vlastně celá pointa příběhu.

„Škoda“, že autor má své příběhy tak výpravné, jelikož by mě zajímala i zfilmovaná varianta. Ale snad by mohla přijít kreslená verze.
Díky za další úžasné čtení.

1938
24.10.2020 5 z 5

Velmi napínavý příběh s nádherně temným světem, do kterého když se začtěte, tak vás nepustí. Rozhodně doporučuji všem fanouškům vesmírných sci-fi.

jaromir2404
21.10.2020 5 z 5

Prožil jsem to dobrodružství s nimi! Škoda, že to trvalo jen jednu noc. Ale naštěstí jsme tu Zemi zachránili. Dík a hodně sil do další knihy. Kdy to bude? Snad příští týden...

Marylaa
20.10.2020 5 z 5

Škoda, že nejde dát 4,5 hvězdičky. To kvůli srovnání s první autorovou knihou. Ta byla lepší (nebo abych byla přesná, líbila se mi víc) i když méně napínavá. Na začátku mě překvapil přítomný čas (mnohými čtenáři neoblíbený), ale děj mě rychle vtáhl a přestalo mi to vadit. Rozhodně je to čtivé a zajímavé (stejně jako Písečníci) i pro lidi mimo cílovou skupinu.

7120
15.10.2020 5 z 5

Velice oceňuji píli a pracovitost...odhodlání a cílevědomost. Knížka je v dnešní době luxus. Listovat stránkami, hltat stránku po stránce...Vašku, skvělá práce! Opět. Přeji ti spousty nových čtenářů!

dana2155
05.10.2020 5 z 5

Také u nás byla knížka přečtena jedním dechem. Jako první rodiče, až poté děti. Nádherná čeština a napínavý příběh. Po krásné knize první, je tato skvělým následníkem. Dětem jsou nadšené z obrázků a věnování je milý bonus.

giraffe
23.09.2020 5 z 5

Koupila jsem hlavně pro syna, ale přečetla jsem ji také a byla super. Chytla a nepustila, takže jsem ji přečetla jedním dechem.

Elza052
13.09.2020 5 z 5

Knihu bych doporučila větším dětem, ale klidně i dospělým čtenářům. Děj knihy je vskutku originální a odehrává se kdesi ve vesmíru na vzdálené planetě. Děj čtenáře pohltí a nenechá ho knihu odložit. Je plný napětí, akce a mnohdy nečekaných zvratů ve vývoji událostí. Příběh postupně mnohé záhady rozkrývá, ale neprozrazuje vše, některé skutečnosti zůstávají zahaleny tajemstvím a nechává tak čtenáři prostor pro vlastní fantazii. Až do samotného závěru knihy čtenář netuší, zda se Petrovi, hlavnímu hrdinovi příběhu, podaří splnit úkol téměř nemožný – zachránit svého malého brášku ze světa nebezpečných a neznámých stvoření vedených mocným Nepřítelem. Petr je však rozhodnutý, že to musí za každou cenu dokázat, že musí vrátit bratra zpět do náruče svých rodičů. A nejen jeho, ale i ostatní chlapce, kteří záhadně zmizeli ze Země. Po boku mu budou při plnění nesnadného úkolu stát skvělí přátelé, se kterými Petr možná zvládne i nemožné… Je to velmi poutavě napsaný příběh s jasným poselstvím. Pokud člověk ví, čeho chce dosáhnout, má silnou motivaci a jasný cíl a ještě k tomu se mu podaří najít spolehlivé a odvážné přátele, může dokázat téměř cokoli, i když tomu třeba sám v těžkých chvílích úplně nevěří…

Klárka012
13.09.2020 5 z 5

Autorova druhá kniha. Po Písečnících a bludném asteroidu mě příběh překvapil. Cílený na o něco starší čtenáře, o hodně jiný styl. Co ale zůstalo je čtivost. Jakmile se čtenář dostane do nového světa, knihu už nejde odložit. Krátké kapitoly, nádherné ilustrace a samozřejmě příběh - postupné odhalování toho, co se s klukama v novém světě děje, přidávání dalších a dalších překážek a hlavně čekání, jak to s Finisem (a nejen s ním) nakonec dopadne. Miluji Tygra!

3915
03.09.2020 5 z 5

Knihu Vám ze srdce doporučuji.

Bghy
03.09.2020 5 z 5

Jsem nadšený! Z počátku mi přišla knížka trošku podivná, ale brzy se vše vysvětlilo a knížka byla každou stránkou lepší a lepší... Nejvíce mě fascinovala (A věřím, že nejenom mě) promyšlenost celého světa a genialita plánů hlavního záporáka - Nepřítele.

PersonM
03.09.2020 5 z 5

Knížka mě bavila a nemohl jsem se odtrhnout a musel jsem ji hned dočíst, protože je mi vlastní touha hlavního hrdiny (zachránit svého mladšího brášku)
Doporučuji přečíst:)