Muž, který maloval mandlovníky

Muž, který maloval mandlovníky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1587/muz-ktery-maloval-mandlovniky-1587.jpg 4 254 254

"Na chodbičce luxusního expresu Train bleu, který uhání nocí k Azurovému pobřeží, se zcela náhodně seznamují dva lidé - spisovatel sešitových románů Roger Royan a bohatá Američanka Roberta Collinsová. Starší, stále ještě atraktivní dáma pozve svého spolucestujícího na sklenku šampaňského, protože touží vyprávět mu svůj příběh o životní lásce, jež ji potkala ve zralém věku a které se vzdala, aby se postarala o nemocného manžela. Teprve teď, po dlouhých letech, se vrací do slunečného středomořského městečka za mužem, kterého nepřestala milovat, malířem Mondragonem, s nímž si po celou dobu odloučení vyměňovala milostné dopisy a on jí pravidelně posílal něžný obrázek mandlovníku s věnováním. Osud však bývá krutý, a když ráno vlak vjíždí do stanice Saint-Rafael, průvodčí najde paní Cillinsovou v jejím kupé mrtvou. Zemřela ve spánku na selhání srdce. Monsieur Royan se rozhodne vydat za člověkem, který tuto ženu učinil šťastnou, aby ho zpravil o její smrti. Vše nalézá přesně tak, jak mu paní Collinsová vylíčila - uzké uličky, malebný starý dům, ošklivou hospodyni Mariu - přesto ho čeká překvapení, které ho dovede k hořkému poznání, že štěstí je leckdy pouhá iluze."... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Mann, der die Mandelbäumchen malte , 1998

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Strašne krásny, citlivý, ale smutný príbeh, v ktorom sa presvedčíte o tom, že v šťastí sa človek môže zmýliť a vysnívaný svet je len veľmi vzdialenou vidinou pravej skutočnosti.

s.macuska
07.06.2013 4 z 5

Krátké, nenáročné, sympatické. Hezký nápad!

hanoule
24.05.2013 4 z 5

zajímavý námět na příběh, holt Simmel je mistr komplotů :)

Joges
03.05.2013 4 z 5

Krátký, pozoruhodný a velmi dobře vystavěný příběh o jednom vlaku, spisovateli, starší dámě, malíři a jiné dámě. Útlá kniha zkrátka stojí za přečtení. Simmel je vtipálek a mně kniha pobavila.

Keiko.L.
25.04.2013 5 z 5

Krásný příběh na jedno odpoledne.

liskarysava
19.03.2013 5 z 5

Knížku jsem přečetla za chvíli, je krátká, milostný příběh s nemilým rozuzlením na konci, docela vtipné, nic pro romantiky očekávající happy end.

vERko
04.03.2013 5 z 5

Zatím jediná přečtená kniha od tohoto autora, i když slýchávám od jiných čtenářů Simmela, že patří mezi slabší, tak se mi líbila. Vhodná třeba na cestování - nejlépe do vlaku :-) rychlé čtení, jednoduchý děj.

kika 13
19.01.2013 3 z 5

Pěkný příběh o tom co může člověka držet při životě.

maximka
10.11.2012 1 z 5

Příliš nechutné. přišla jsem o iluze. Knížka má jen 100 stránek! Autor se moc nerozpovídal.

Tripedalia
30.08.2011 2 z 5

Tak jsem se těšila na další knížku od Simmela a no... to bylo hrozný. Tuhle knihu už nikdy více. Podařilo se mi ji sice přečíst až do konce, ale... kroutila jsem nevěřícně hlavou už v průběhu natož na konci...

Val
02.02.2011 2 z 5

Tuto knihu jsem si svého času koupila a mám ji v knihovně. Tehdy jsem byla tímto autorem vyloženě posedlá....Bohužel je z knih, co jsem od jinak výborného autora četla nejslabší...

Cajda
30.11.-0001 5 z 5

Mě se tato kniha líbila, přečetla jsem ji za 2hodiny a pro mě měla zcela nečekaný konec :o)

Ewča
30.11.-0001 2 z 5

Rozhodně má Simmel "na svědomí" mnohem lepší knihy. Děj mě ničím nepřekvapil ani nezaujal....dokonce jsem se při čtení často nudila.