Iron Maiden: Run to the Hills

Iron Maiden: Run to the Hills https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3741/bmid_iron-maiden-run-to-t-3741.jpg 5 114 27

Iron Maiden se proslavili po celém světě svými bouřlivými koncerty, skvělou podívanou a vyprodanými koncertními šňůrami. Na svém kontě mají přes 60 milionů prodaných alb a stanuli až na samém vrcholu hudebních žebříčků. Pro mnohé umělce nové generace se skupina stala vzorem, který významně ovlivnil jejich vlastní vývoj. Autorizovaná biografie - Run To The Hills je vnitřní výpovědí současných i bývalých členů skupiny, manažerů, šéfů nahrávacích společností, hudebních kritiků, producentů, pořadatelů a dalších zasvěcenců hudebního světa. Popisuje vzestup skupiny od skromných začátků v hospodách londýnského East Endu až po slavná vystoupení na obřích festivalech po celém světě. Kniha nabízí pestrou mozaiku pohledů na skupinu, která se vždy rezolutně odmítala zaprodat nebo přistoupit na jakékoli kompromisy a přece si dokázala vysloužit uznání širokého publika. Autor nezapomíná ani na významné osobnosti v pozadí, na lidi, kteří měli dostatek potřebného nadšení i prostředků, díky jejichž přispění mohla skupina vystoupit na výsluní slávy. Kniha přináší rozhovory se členy současné sestavy a jejich pohled na album a koncertní turné pod názvem Dance Of Death (Tanec smrti) a na jedinečné vystoupení před zraky 250 000 diváků na festivalu Rock In Rio.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , BB art

Iron Maiden : Run To The Hills : The Authorised Biography , 2004

Tomas@S
01.01.2024 4 z 5

Narazil jsem na tuto knihu náhodou v knihovně. Chtěl jsem si hlavně přečíst něco o začátcích této slavné skupiny. Iron Maiden samozřejmě znám nicméně se mi líbí spíš ty skladby z prvních dvou alb. Proto jsem vlastně nedočetl knihu celou. Skončil jsem právě příchodem Bruce Dickinsona. To další období je prostě už tak hodně komerční, že mne nezajímá. Takže ta část co jsem četl je velmi pestrá. Kapela mnohokrát změnila složení. Svůj úspěch si vybojovala díky naprostému odhodlání a dřině. Právě ne všichni toto na cestě k úspěchu zvládli.

Tomas@S
01.01.2024 4 z 5

Narazil jsem na tuto knihu náhodou v knihovně. chtěl jsem si hlavně přečíst něco o začátcích thudbéto slavné skupiny. Iron Maiden samozřejmě znám nicméně se mi líbí spíš

SUC185
10.12.2022 5 z 5

Pro fanouška Iron Maiden radostné počtení.
Můžou ho číst jak mladí fanoušci, kteří se dočtou o začátcích kapely, personálních změnách, vznik jednotlivých alb (po Dance of death), tak i pamětníci, kteří určitě rádi zavzpomínají na danou dobu, nebo na dobu, kdy se poprvé dostali ke zmiňovaným albům.

heavy66
28.10.2022 5 z 5

Oh Well, wherever, wherever you are
Iron Maiden's gonna get you, no matter how far
See the blood flow watching it shed up above my head
Iron Maiden wants you for dead

Jak jsem potkal Železnou pannu! Na jaře 1981 se můj otec chystal na služební cestu do Západního Německa. "Chceš přivést nějaké desky?" Jasně, že jsem chtěl! Na první místo seznamu jsem napsal eponymní album neznámé kapely, podle recenze v časopise Bravo new wave of British heavy metal. Na doprovodné fotografii coveru se pod lampou šklebil jakýsi zombík, a v německém překladu se kapela jmenovala Die Eiserne Jungfrau.
Táta desku přivezl, já ji položil na kotouč rodinného gramofonu a už jsem ji z něj nikdy nesundal. Pár let poté jsem si dojel do Maďarska pro Number of the Beast, po revoluci jsem Irony viděl naživo, ale to už je jiná kapitola. Nikdy ale nezapomenu na úžasný hudební zážitek, když jsem je slyšel poprvé.

lazarus
24.04.2022 5 z 5

Irony poslouchám od nějakých 13-ti roků. Respektive, první kazety jsem měl dvě. Helloween - Walls of Jericho a Keeper 1 a druhou Irony - Somewhere in Time a 7th Son of a 7th Son. Tak se mě to zažralo pod kožu, že se toho dodnes nedokážu zbavit. Helloween pro mě skončil Dark Ridem, ale IM mě zůstali a žádné Metallice a Judasi je nedokázali překonat. Snad jen Zeppelini. Ale to jsou prakticky rodiče Ironů takže je nepočítám.
Biografie Run to the Hills mě potěšila, nadchnula a chci ji doma, ale 900 a víc za ni fakt nedám. To je vzkaz pro ty spekulanty a překupníky tady.
Sice má obálku z nehnusnějšího obalu jednoho z nejlepších alb co IM vygenerovali, ale uvnitř je povedený a docela podrobný popis jejich kariéry. Jen škoda, že končí před A Matter of Live and Death. To je rozhodně nejdospělejší a nejzajímavější deska skupiny. Po ní už to jde trochu z kopce.
Run to the Hills je povedená knížka pro každého kdo Irony má rád, ale je třeba ji po dočtení doplnit Knoflíkem od B.Dickinsona.
Takže dočteno a jdu pokračovat ve shánění desek, protože mě jich ještě dost chybí.
Mimochodem, konečně jsem se dozvěděl proč má X Faktor a Virtual tak divný zvuk a proč mě ty desky nebaví. Blaze za to nemůže. Produkoval je sám Velký Steve a jsou důkazem, že se má každý držet svého řemesla a nesrat se do produkce, když jí nerozumí.

Majto
24.01.2022 4 z 5

Iron Maiden ma sprevádza od polovice 80s až do dnešných dní, tak som si túto knihu rád kúpil. Čítal som ju celkovo 2x (naposledy asi tak 3 roky dozadu) a súhlasím s kritickými názormi na ňu popísanými nižšie, no zdieľam aj tie nadšené. Je v nej všetko, čo človek o tejto kapele a jej ceste na miesta, kam sa dostala (právom) potrebuje vedieť, spestrené o pár pikantností.
Neviem, či si v nej dokáže čosi nájsť človek, ktorého tvorba tejto kapely nezaujíma, no predpokladám, že taký po nej ani nesiahne.

pepa4081
31.12.2021 5 z 5

Bylo mi patnáct let, čerstvě jsem se nastěhoval na internát a z nudy jsem zašel za spolužákem do posilovny. (Smradlavej kumbál s pár činkama.) Kamarád měl známého na západě a ten mu občas poslal nějakou kazetu. (Já tenkrát trochu znal Kiss, Black Sabbath a AC/DC, takže jsme oba byli metaláci.) Nechal mě lehnout na lavici, hodil na mě činku a pustil kazetu s The Number Of The Beast. Ty vole!!! Tenkrát jsem si pěkně namoh svaly. Tu kazetu jsem poslouchal pořád dokola a věděl, že to je vono. Do posilovny už jsem asi nikdy nešel, ale Iron Maiden od té doby miluju pořád a na každou novou desku se těším znovu jako ten patnáctiletý kluk.
A tahle knížka je o Iron Maiden. Skvěle napsaná biografie, u které mám pocit, jako bych byl u toho. Moc by mne potěšilo nějaké pokračování, protože už je to od jejího vydání víc než dvacet let a tak by určitě bylo o čem psát. Naprosto skvělé a pro příznivce Maiden lahůdka.
Nanejvýš uspokojivé.

Langy123
26.09.2020 5 z 5

Výborná biografie. Kdo má rád Iron Maiden, měl by si ji přečíst, i když už nějaký ten rok o jejího vydání uplynul. Ale stejně to zásadní se u Maiden odehrálo v 80. letech.

DeepSea21
23.06.2019 5 z 5

Fantastická biografie legend metalu.
Rozepře,hádky ale i přátelství,genialita členů kapely a mistrovství ve svém oboru.

Gordonlord
12.07.2018 3 z 5

Celá první polovina knihy se dost zevrubně věnuje prvním cca sedmi letům existence kapely. Všechny první členy a téměř vše, co se událo do vydání druhého alba, je tady rozebráno pod drobnohledem, ale naopak vše, co se stalo od vydání alba Number of the beast, je shrnuto dosti rychle a odfláknutě. Kniha se sice dušuje tím, že nechce čtenáře "nudit" nekonečnými historkami z chlastaček a různých vtipných blbin, co kapela na turné vyváděla a chce se soustředit hlavně na fakta a pro kariéru IM důležité události. Jenže bez těch pikantností je to nakonec dost suchopárná nuda a ony důležité události se ve finále smrmsknou na nekonečné omílání toho, Jak byl Rod Smallwood pro kapelu důležitý, jak byl dobrý obchodník, jaké kde měli turné, jak se to turné líbilo kapele (stále ty stejné nicneříkající kecy), jak si Steve Harris šel tvrdě za svým a tak pořád do kola a do zemdlení, takže je to ve finále celé dost nuda. Ale ty důležité informace zde jsou, takže cestu IM k vrcholu v této knize najdete popsanou velmi dobře.

SedllY
24.06.2018 4 z 5

Hodně kvalitní kniha plná zábavných i důležitých rozhovorů s nynějšími i bývalými členy jedné z nejlepších hudebních skupin všech dob!
Bruce Dickinson je bůh!

dalibor123
01.03.2018 3 z 5

Miluju Iron Maiden a tahle knížka mi řekla spoustu informací co sem nevěděl... ale to bylo tak nějak všechno. Nemůžu říct, že by to bylo nějak extra zábavný...

Miroslav83
13.01.2017 5 z 5

Naprosto vynikající biografie, četl jsem jich hodně, ale tato je skutečně skvělá! Řada informací publikovaných v rockových magazinech se mi propojila. ...jo, a začal jsem zase poslouchat "The X Factor".

kalinka99
01.09.2016 5 z 5

Nebýt téhle kapely, tak ani neposlouchám tvrdou hudbu. Tím pádem jsem neváhala a musela jsem si ji koupit po brzkém vydání. Určitě skvělá kniha, kde je vše od raných začátku kapely i přes strastiplné chvilky, ale opravdu to stálo za to. :)

Zorka
14.08.2016 4 z 5

Steve Harris vždycky věděl, co chce. Klobouk dolů před ním i před ostatními členy kapely, díky nimž je dneska skupina tam, kde je.

bruzdek7
12.01.2016 5 z 5

Up the Irons !!!

Rudykri
29.07.2015 5 z 5

Skvělé čtení, povinnost pro každého fanouška IM, ale zajímavá může být i pro fanoušky rocku/metalu obecně. Doporučuji

jorgesob
16.12.2014 1 z 5

sice povinnost pro každého fanouška maiden, ale pro mě totálně nezáživná kniha. sice jsem se dozvěděl nějaký ty informace o kapele co a jak, ale nuda

Izzy46
02.01.2014 5 z 5

Pro fandy Železné Panny absolutní povinnost! Těžko říct, co by přinesla nezaujatému posluchači hudby či "obyčejnému" čtenáři (na druhou stranu, proč by se někdo takový vůbec pouštěl do četby Run to the Hills?). Průřez historií kapely od samotného vzniku až do "současnosti" (přibližně album Dance of Death, přičemž novodobé éře začínající návratem Dickinsona a Smitha už tolik prostoru věnováno není). Up the Irons!

Petrb
26.06.2013 5 z 5

Na týhle kapele sem vyrůstal. A když se mě do ruky dostala tahle knížka, přečetl sem jí jedním dechem - super čtení :) Maiden!