iPohádka

iPohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421625/bmid_karel-kovy-kovar-ipohadka-1tT-421625.png 4 404 100

Co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu? Odpověď čeká nejen za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami, ale i v této knize! Buďte připraveni na vše, jen ne na tradiční pohádku. Král Bořivoj III. Připojený a jeho choť Ljuba IV. musí provdat svou dceru Amálii. Během jedné noci ale oba zmizí a nad královstvím krouží drak. Zlo se probouzí. A překvapivě úplně jinde, než by ho princezna se svými kamarádkami čekaly.... celý text

terezarath
03.01.2020 5 z 5

Knížka mě ohromila originálním nápadem. Pohádka plná moderní techniky, humoru a trochu té narážky na současnou politiku (ještě mi řekněte, že to tam vidím jen já). Příběh, který opravdu potěší jak děti tak dospělé. Styl psaní se mi víceméně líbil. První část knihy byla dobrá, pro mě se však kniha "opravdu" rozjela až od druhé poloviny. Tady už to začala být trochu kombinace Zaklínače a Hry o trůny v podání pro mládež, ale mě to neskutečně bavilo. Doufám, že se můžeme těšit na další moderní pohádky.

JaVin
03.01.2020 5 z 5

Povedena novodobá pohadka, krasne zasazena do dnesni doby, pobaví se ne jen deti, ale i dospeli. Je fajn si vzajemne vysvětlovat nektere termíny. Při dotčeno mi blesklo hlavou, ze to bylo takove Orwellowske

testoch
03.01.2020 4 z 5

Pohádka, která není tak úplně pro děti a někdy je až nepříjemně blízko skutečnosti. Má to spád, má to nadsázku, má to poselství a čte se to dobře, navíc je to krásně graficky zpracované. Jen škoda, že korektura nebyla úplně stoprocentní. Naopak ale velmi oceňuji staročeské nadávky! Celkově velmi dobré.

kuky921
01.01.2020 5 z 5

Velmi netradiční a čtivá pohádka. Dcerkám se velmi líbila, jen je škoda občas chybek v textu. Ale jinak paráda.

amejzlík
28.12.2019 5 z 5

Velmi vydařená pohádka. Nápad propojení pohádkového světa s tím dnešním virtuálním, byl skvělý. Mám moc ráda Kovyho humor a ani v této knize o něj nebyla nouze. Byla jsem nadmíru spokojená.

knihomolka27
23.12.2019 3 z 5

Kovy píše velmi čtivě, což většina autorů moc nezvládá. To je velký plus. Ale téma knížky mi zas až tak moc nesedlo. Možná protože patřím ke staré škole milovníků klasických pohádek, a ani ty technologie mi zas až tak moc nic neříkají. Každopádně si myslím, že by nám z Kovyho mohl vyrůst velmi dobrý český spisovatel. Ps: Jeho video o závislosti na filmech je moje topka od youtuberů

Blondebookdevil
19.12.2019 4 z 5

iPohádka není jen tak ledajaká pohádka. Vypráví nám totiž o království, které je připojené k internetu. Celý příběh se dá samozřejmě během odpoledne přečíst, ale zaručuji, že se u toho pobavíte a možná budete i trochu napnutí.
Báječné na tom je, jak si Kovy hraje se slovy a přetváří je v hříčky - Pohádkozon, Rodičinder, Pověstitter, Ksichtoknížka... v tom vidím však malé minus, a to, že menší děti těmto výrazům nemohou rozumět, chvíli trvalo i mně když jsem se nad tím zamyslela. Každopádně pohádka má spád, je napínavá a určitě se u ní zasmějete. A kdo je Kovyho skalním fanouškem, nejvíc ocení vyzváněcí tón "Ha-Halina, Halina, to je prostě borka..." :D

vojtechpolak_
15.12.2019 5 z 5

Tak toto je ideální četba pro můj věk. Už samotný název ,,iPohádka" varuje, že to nebude nic obyčejného. Mnoho lidí odradí autor. Není tomu tak. Tato knížka není další nudný životopis nějakého sto padesátého influencera, nýbrž hotová moderní pohádka. Zaujme už od první věty: ,,Za devatero horami, devatero plastovým odpadem znečištěnými řekami a jedním vysílačem se nachází malé království." No uznejte, není to prostě skvělé? Další, díky čemu vyčnívá z řad nudných pohádek je, že je ,,zapuštěná" do moderní (ačkoli středověké) doby. Drak unese krále a královnu a místo toho, aby celé království panikařilo, začne si na Pohádkozonu kupovat hasící přístroje a solární rušičky draků. Na Anagramu se prozměnu vede debata, která z hlav bude nejvíce sexy a která nejděsivější.
No prostě pohádka připojená k inetrnetu. Napínavá, zábavná a moderní. Osobně jsem na poslední kapitole, tak jsem zvědyvý, jak to celé dopadne.

Fifineek
12.12.2019 3 z 5

„Za devatero horami, devatero plastovým odpadem znečištěnými řekami a jedním vysílačem na vysoké skále se nachází malé království.“⁣

Pohádka, která je tak trochu jiná. Proč? Protože je to iPohádka! Kniha vyšla teprve před několika týdny a už se jedná o bestseller. Ale stojí opravdu za pořízení? ⁣

Kovy zasadil klasickou pohádku s královstvím a princeznou do moderního světa, ve kterém všechny pohádkové bytosti využívají internet, sledují Čáryflix a urození rodiče hledají svým dětem protějšky přes Rodčinder. Ze začátku jsem u čtení opravdu bavil a kniha na mě chrlila jednu originální hlášku za druhou. Bohužel po pár desítkách stránek jakoby se všechno vypařilo a mně se zdálo, že čtu (nudnou) klasickou pohádku. ⁣

Ovšem v knize jsou velmi krásné ilustrace od Julie Čermákové a taky se jedná o originální zpracování klasické pohádky.

Zerozdroj
07.12.2019 4 z 5

Pohádka se mi líbila, byla vtipná a skončila,tak jak pohádka končit má. Takže dobře.

DominaCZ
04.12.2019 1 z 5

Nejsem na moderní vymoženosti a aplikace, ani na youtubery, takže proto tak.

Tereziee
03.12.2019 5 z 5

Kovy nezklamal. iPohádka mě skvěle pobavila. Vtipně podaný příběh klasického vzorce pohádky :)

vendysantos
01.12.2019 5 z 5

Kovyho sleduji už velmi dlouho a překvapilo mě, že se rozhodl napsat tuto knihu. Ačkoliv jsem se k jeho první knize ještě nedostala, tuhle pohádku jsem objednala hned v předprodeji bratrovi k Vánocům. Přesto jsem si ji musela nejprve přečíst sama. A jsem mile překvapena, tato pohádka je netradiční, zábavná, originální a hlavně moderní. Je plná vtipných slovních obratů a výrazů z dnešní doby mladých lidí. Super nápad a myslím, že se bude líbit nejen dětem.:)

nofreeusernames
29.11.2019 4 z 5

iPohádka je lepší, než si myslíte. ???? Abych to vysvětlila. Od influencerů a potažmo i dalších celebrit a jiných „nespisovatelů” většinou čekáte, že dostanete dobrou knihu hlavně po obsahové stránce a forma je tak trochu vedlejší. iPohádka je ale napsaná fakt pěkně. Jasně, pohádka jako žánr není zrovna v náročnosti na úrovni existenciálního románu o 500 stranách, ale skřípat to může. Kovymu to ale šlape, je to vtipné, nevleče to za sebou kupu zbytečných písmenek a popisné vaty. Hlavně začátek má drive, skvělé vtípky postavené hlavně na „zinternetování” běžných pohádkových reálií (pohádková influencerka je vlivnice přes lektvary, Habsburská dynastie je v tomto světě HabsUberská apod.), což se samozřejmě postupně trochu vyčerpá, ale nevadí to. Byla to vlastně celkem (i)blbina, ale užila jsem si to a to se počítá.

Korsika
28.11.2019 3 z 5

Přiběhu samotnému bych dala 3*, ale jelikož se děj nakonec v některých směrech tak prapodivně rozvíjel (drak), a protože jsem se několikrát od srdce zasmála (oči modré jako smrt operačního systému Windows), hodnotím 4*.
Oceňuji autorovo zpracování aktuálních společenských témat pro mladé čtenáře. Čtenář si ovšem musí uvědomit, pro jaké cílové publikum je kniha napsána, protože je mu šitá na míru, pokud se tedy pravidelně nepohybujete na sociálních sítích apod., bude vám většina narážek připadat nesmyslných. Jelikož já také nemám Anagram a xichtoknihu navštěvuji jen sporadicky, také jsem párkrát pochopila, že nechápu. ;)

Venny345
27.11.2019 2 z 5

Je mi to líto, ale tohle bylo to pravé ořechové pro mě. Ano, Kovy exceluje výbornou slovní zásobou a stylistickými schponostmi, nicméně jsem nepochytila celkový smysl knihy.

annasglamour034
21.11.2019 3 z 5

Příběh má zajímavý námět s moderními technologiemi, které teď prostě ovládají svět. Celkové zakomponování do pohádkového příběhu je velmi vtipný, ačkoliv mě některé části už přišli zdlouhavé. Knihu jsem během dvou hodin přelouskala, ale nejsem z ní až tak odvařená. Avšak každý si tam najde své a některé narážky prostě pochopí spíše dospělí než dítě. Některé části jsem trochu pochybovala že by bylo přímo určeno pro čtenáře od 10 let. Jsou to hodně smíchané pohádky do hromady s rychlým příběhem :)

pink_unicorn
19.11.2019 5 z 5

Skvělá knížka, moc hezký pohádkový svět s prvky "dnešní internetové společnosti". Příběh velmi chytlavý, skvělé postavy, které nádherně imitují charaktery, se kterými se lze potkat i v našem "nepohádkovém" světě. Velmi mě bavily nejrůznější jména a názvy narážející na postavy, místa nebo aplikace z našeho světa. Knížku si jistě může přečíst každý, řekla bych však, že nejvíce ji ocení právě naše generace, do které zapadá i Kovy, protože hlavně nám jsou jasné jeho všemožné narážky :)

LenkaV.1
17.11.2019 4 z 5

Musím říct, že mě tato knížka příjemně překvapila. Čte se dobře, má spád, velmi mě bavily "i-názvy" historických postav či míst (taková Marie iTerezie HabsUberská nebo Univerzita Fairytale v Hradvardu třeba...). Místy mě trochu mrazilo, protože postavy jako rychtáře Pláničku, prince Jaromíra či šéfredaktora bulvárního Šlestu známe asi všichni a nejspíš si taky umíme představit nebo jsme zažili, jak snadno lze člověka či dav zmanipulovat. Za mě doporučuji!

MIA-chan
16.11.2019 5 z 5

Originální pohádka, kterou si může přečíst opravdu kdokoliv.
Doporučuji!

draci pohádky elfové humor Drákula princezny internet princové moderní pohádky

Karel Kovy Kovář (p)
česká, 1996