Bludisko stratených duší

Bludisko stratených duší
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406883/bmid_bludisko-stratenych-dusi-c2i-406883.jpg 4 1047 1047

V katedrále mesta Ragmullin nájdu zavraždenú ženu a o pár hodín nato muža obeseného na strome pred domom, v ktorom býva. Vyšetrovaním poveria inšpektorku Lottie Parkerovú. Obaja mŕtvi majú rovnaké, veľmi zvláštne tetovanie na vnútornej strane stehna. Je jasné, že ich niečo spája, ale čo to je? Inšpektorka sleduje niekoľko stôp, zakaždým však skončí v slepej uličke. Pátranie ju napokon privedie do bývalého cirkevného sirotinca St Angela´s, ktorý zohral temnú úlohu aj v tragédii, čo postihla jej rodinu. Odrazu prípad, ktorý vyšetruje, dostane veľmi osobný charakter. Inšpektorka zistí súvislosť medzi dvomi mŕtvymi v prípade, ktorý vyšetruje, a nevyriešenými vraždami spred mnohých rokov. Dokonca na vlastnú päsť navštívi Vatikán, kam ktosi v podzemnom archíve ukryl záznamy o záhadných úmrtiach chovancov. Medzičasom však dôjde k ďalšej tragédii – dvaja chlapci sú nezvestní. Lottie Parkerová musí čo najrýchlejšie konať, kým vrah udrie znova, ale čo ak pri tom vystaví strašnému nebezpečenstvu aj vlastné deti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Missing Ones , 2017

twiggynka
23.04.2020 4 z 5

Příběh byl dobrý, ale některé postavy mi byli nesympatické. Původně jsem knize chtěla dát jen 3 hvězdičky, ale nakonec si myslím, že si 4 zaslouží.

Hvězdinka
22.04.2020 2 z 5

Dělalo mi problém se začíst, zorientovat se v postavách a rozhodně mi nespadla brada. Neurazila, nenadchla.

Ivik3
14.04.2020 4 z 5

Přiznávám se, že tato kniha Andělé smrti je mým vůbec prvním přečtenym kriminálním thrillerem.A moc se mi líbil.
Kniha je velice čtivá, krátkost a napínavost kapitol vás nutí číst stále dál.Je napínavá opravdu až do samotného konce.
Už se chystám na další díl z této série.

adaba
10.04.2020

Hodně povedená detektivka, čtivá a napínavá, rozuzlení až na posledních stránkách, takže je čtenář pořád v nejistotě, jak to tedy bylo. Na to, že to byla autorčina první kniha, tak hodně povedená, už se těším na další díl.

Alienn
06.04.2020 5 z 5

Velmi podařená detektivka, opravdu mě bavila od začátku do konce. Líbilo se mi i propojení s rodinou hlavní hrdinky. Jen tedy na samotnou inspektorku jsem si musela chvíli zvykat, její vyšetřování mi přišlo takové nesystematické až chaotické. Ale už se těším na další díl.

SilvieSisinka
03.04.2020 5 z 5

Tak to byla skvělá jízda. Beru do rukou další knihu od autorky a jdu číst :-)

Mišeec
30.03.2020 5 z 5

Co k této knize říct: "Kdy už můžu zajít pro další díl?" .. děj parádní, každá postava má sve rysy. Vadilo mi akorát oslovování postav, jelikož pak už člověk nevěděl, kdo je kdo. Každou kapitolou jsem se těšila na konec, abych konečně odhalila tajemno, ale kniha byla okouzlena tolika dalšími nástrahami, že jsem se nemohla odtrhnout.

Siege03
22.03.2020 5 z 5

Na to,že to byla prvotina od autorky, musím říct,že velmi povedená.Dej propracovaný, žádná hluchá místa, člověk se začte a už nepustí.Uz se těším na další knihu že série

Kerberos
21.03.2020 4 z 5

Na prvotinu dobré,inspektorka Lotti Parkerová se musí vyrovnávat se smrtí manžela,výchovou tří dospívajících dětí a alkoholem,nedostatkem peněz.Vyšetřuje vraždy,které mají něco společného s církví a sirotčincem.Určitě si přečtu i další díl.

zdendula31
15.03.2020 5 z 5

Jsem nadšená,to byla jízda!
Moc se těším na další knihu.

Katana83
06.03.2020 5 z 5

Parádní.

tak.normal
05.03.2020 3 z 5

Opět jsem se přesvědčila o tom, že číst upoutávky a výkřiky na obalu knihy je blbost. Brada mi rozhodně nespadla, myslím, že nikomu, kdo umí číst ;-) Ale dočetla jsem do konce a chvílema to umělo krásně vtáhnout do děje. I když to bylo místy překombinované.

LusSyNDA
02.03.2020 3 z 5

Kniha mě příliš neoslovila. Po rozluštění toho, kdo a proč zabíjel, jsem si stejně pořád říkala "proč?"... V knize bylo až moc postac, které mi dělalo problém si zapamatovat, kdo je kdo. Hlavně mi vadili příliš časté pasáže o ničem, prostě jen popis nějaké činnosti, která pro příběh nebyla vůbec důležitá.

TracyB
25.02.2020 2 z 5

V knize je spousta postav, ale o žádné skoro nic nevím. Mám ráda knihy, které odsýpají a dokážou vtáhnout pod povrch. Tady se jen bruslilo na hladině, dialogy byly takové nemastné neslané. Chvíli mě to bavilo chvíli ne. Za mě průměr.

Blondebookdevil
24.02.2020 4 z 5

Trochu lepší než průměrná detektivka, zápletka zamotaná s množstvím postav, avšak ty, které by si měl čtenář oblíbit hlavně, si prostě oblíbit nejde. Lottie Parkerová je taková směsice všech známých detektivů - má problém s alkoholem, nezvládá domácí situaci a má něco jako OCD.(?) Jediná sympatická postava je Boyd, který (opět nečekaně) má slabost právě pro šéfku Lottie. Krátké kapitoly napomáhaly svižnému tempu a v podstatě jsem dostala dobré čtení, až na některé věty, které zněly prostě divně (chyba překladu?) anebo byly chybné doslova. Zkrátka jsem si nedokázala oblíbit ani jednu z postav (i když prostoru tam měly hodně), a proto jedna * dolů, avšak věřím, že to další díl napraví.

vojteska70
20.02.2020 odpad!

Jako Jana 24. Napsala bych to stejně. Strašně mi jde na nervy vyšetřovatelka, která má takové problémy sama se sebou a nestará se o rodinu. Úplně mi to smazalo tu detektivní práci.

janastok
18.02.2020 3 z 5

Brada mi teda nespadla ani náhodou, ale na prvotinu slušná detektivka. Zajímavé a poměrně aktuální téma. Jen hlavní hrdinka mi příliš nesedla. Samé klišé - přízraky z minulosti, nefunkční rodina, alkohol, prášky, nejasný vztah s kolegou, špatný šéf, spory o kompetence, zbytečný pocit viny a na závěr ohrožení životů a záchrana v poslední chvíli. Snad se to v druhém díle zlepší.

jefff
17.02.2020 4 z 5

Krimi s pomalejším rozjezdem, trochu slabší vyšetřovatelskou linkou, ze které je patrné, že o skutečné policejní práci toho autorka až tolik neví. Postavy a příběh je nicméně zajímavý.

Olous1
15.02.2020 5 z 5

Nová detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou se mi moc líbí. Kniha se četla svižně, děj zajímavý. Za mě doporučuji. Doufám, že v knihovně bude druhý díl.

irefir
15.02.2020 4 z 5

Kniha se moc hezky četla, napínavá po celou dobu. Jdu shánět tu druhou:)

Patricia Gibney
irská, 1962