Bludisko stratených duší

Bludisko stratených duší https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406883/bmid_bludisko-stratenych-dusi-c2i-406883.jpg 4 1036 306

V katedrále mesta Ragmullin nájdu zavraždenú ženu a o pár hodín nato muža obeseného na strome pred domom, v ktorom býva. Vyšetrovaním poveria inšpektorku Lottie Parkerovú. Obaja mŕtvi majú rovnaké, veľmi zvláštne tetovanie na vnútornej strane stehna. Je jasné, že ich niečo spája, ale čo to je? Inšpektorka sleduje niekoľko stôp, zakaždým však skončí v slepej uličke. Pátranie ju napokon privedie do bývalého cirkevného sirotinca St Angela´s, ktorý zohral temnú úlohu aj v tragédii, čo postihla jej rodinu. Odrazu prípad, ktorý vyšetruje, dostane veľmi osobný charakter. Inšpektorka zistí súvislosť medzi dvomi mŕtvymi v prípade, ktorý vyšetruje, a nevyriešenými vraždami spred mnohých rokov. Dokonca na vlastnú päsť navštívi Vatikán, kam ktosi v podzemnom archíve ukryl záznamy o záhadných úmrtiach chovancov. Medzičasom však dôjde k ďalšej tragédii – dvaja chlapci sú nezvestní. Lottie Parkerová musí čo najrýchlejšie konať, kým vrah udrie znova, ale čo ak pri tom vystaví strašnému nebezpečenstvu aj vlastné deti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Missing Ones , 2017

adevis
09.07.2019 4 z 5

Na začátku mi kniha připomínala stylem i některými konkrétními věcmi Roberta Bryndzu. Naštěstí se tento pocit postupně vytratil. Andělé smrti se mi dostaly do rukou úplnou náhodou. Čtení mi sice trvalo skoro měsíc, ale to neznamená, že mě kniha nebavila. Lottie mi byla sympatická přesně jako Erika od Bryndzy (hlavní podobnost). Děj byl srozumitelný a krásně plynul. Boyd byl také sympaťák. Konec skvělý! Určitě si další knihu ze série pořídím ???? Doporučuji!

bookcase
27.06.2019 5 z 5

Jo, super. Možná trochu klišoidní, co se charakteru hlavní hrdinky týče, ale to je vyváženo drsnou tematikou zneužívání dětí kněžími. A mezi námi - koho by bavila nudná, upjatá slušňačka, které v práci všechno odsejpá? Tohle mělo grády.

Knižní střípky
27.06.2019 5 z 5

Výborné, jedním slovem výborné! Autorka mi touto knihou padla do noty ve všem, co mám ráda. Irsko, třeskutá zima, sympatická vyšetřovatelka a její kolegové, no a v neposlední řadě téma hodně ožehavé - zneužívání dětí církevními představiteli. To je skutečnost, o které by se mělo hovořit neustále, protože to, co katolická církev byla schopná napáchat za zvěrstva, nad tím zůstává člověku rozum stát. Toto je hodně slušný první díl u nás nové thrillerové série a já budu doufat, že další díly na sebe nenechají dlouho čekat. Autorka už má na světě, tuším, 6 dílů této série, tak snad se brzy dočkáme i my. Sama hlavní hrdinka inspektorka LOTTIE je poměrně čerstvá vdova, která se po smrti svého milovaného muže potýká se spoustou problémů. Zůstala sama na výchovu tří dospívajících dětí, se svou matkou má hodně komplikovaný vztah, své úzkosti a trápení z manželovy smrti zahání občas tu alkoholem, tu prášky, ale i tak je Vám stejně sympatická, tím jak se i přesto s životem pere a snaží se skloubit úlohu osamělého rodiče a časově a psychicky velmi náročné povolání. Samotná zápletka je rovněž skvěle vystavěná, současné pátraní je proloženo kapitolami z temné minulosti Kláštera svaté Anděly, při nichž Vám jde mráz po zádech. Jsem velmi spokojená, troufám si říci přímo nadšená.

Valeyman
27.06.2019 1 z 5

Knihu musím rozdělit na dvě půlky. První polovina je dle mého názoru vyloženě špatná. Měl jsem co dělat, abych to nezabalil. Střídá se klišé nad klišé, vážně je třeba další vyšetřovatelky, která má životní trauma, žere prášky, chlastá, zanedbává děti, vychrápe se s kolegou ? Kolikrát jsme tohle už viděli ? Literárně je to slabé, vleče se to, akorát se kupí vraždy. Za první půlku dávám 0 hvězd a někde kolem strany č. 100 jsem to na pár dní odložil. Druhá polovina je výrazně lepší, nicméně nevím, kde byl ten zvrat ze kterého vám spadne brada jak se uvádí na obálce. Mně teda brada nespadla. Nechci jenom kritizovat, takže podotknu, že posledních 50 stran příběh gradoval, mělo to už alespoň nějakou atmosféru a člověk po dočtení nehodil knížkou do kouta z naštvání. Závěrem bych chtěl říct, že je to typický příklad průměrného thrilleru, který se díky masivní reklamě v knihkupectvích a sociálních sítích vyšroubuje do čela prodejnosti - dle mého názoru neoprávněně.

Titas9001
08.06.2019 5 z 5

Na prvotinu solidní čtení. Hodně temný příběh sahající do minulosti a dotýkající se citlivého tématu zneužívání v církvi. Sympatická partička detektivů. Bavilo mě to a jistě sáhnu i po další knize.

encyklopedie
06.06.2019 5 z 5

.....na to, že to je autorčina prvotina - je to prvotřídní .....parádně se to čte, příběh odsýpá
....u nás za 100%
Inspektorka Lottie Parkerová bude očekávána v dalším příběhu, který už Gibney ohlašuje na svých stránkách..........

Patricia Gibney
irská, 1962