Najväčší prípad inšpektora Frencha

Najväčší prípad inšpektora Frencha https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60131/najvacsi-pripad-inspektora-frencha-60131.jpg 5 4 1

Inspektor French série

Příběh začíná tím, že při vyloupeném trezoru najdou zavražděného vedoucího kanceláře v obchodě s diamanty. Inspektor French musí až do konce sledovat mnoho falešných stop, aby mezi nimi nakonec našel tu správnou a případ uzavřel. Inšpektor French - II.zväzok. Z anglického originálu, ktorý vydalo nakladateľstvo PENGUIN BOOKS, LTD, HARMONDSWORTH, MIDDLESEX, 1962 preložila Margita Príbusová. Prvé vydanie.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Inspector French´s greatest case , 1924

woodward
30.03.2017 5 z 5

Inspektor French je zajímavá figura klasické detektivky jednak proto, že autor čtenáři umožňuje nahlídnout mu do hlavy když probírá v mysli jednotlivé podezřelé, zvažuje různé směry pátrání, občas něco vyloučí, pak se k tomu zase vrátí, většinou mu to pátrání moc neodsejpá, ale je trpělivej, pilnej a nechybí mu představivost. Samozřejmě, mohutná kola Scotland Yardu melou pomalu ale jistě a vždycky mu dodají všechno, co potřebuje: Lidi, informace, prachy na honění padouchů v zahraničí... Jo, a na rozdíl od paní Columbové se manželka inspektora Frenche v příběhu tu a tam doopravdy objeví a dokonce ho postrčí správným směrem, když už si s tím pátráním neví rady.
Zařadil jsem si tuhle knihu do knihotéky, ovšem nemám ji doma slovensky, nýbrž anglicky - snad to nevadí.