Někdo blízký

Někdo blízký
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393397/bmid_nekdo-blizky-ixi-393397.jpeg 4 834 834

Někdo unesl Daisy Masonovou. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Osmiletá Daisy Masonová beze stopy zmizí z večírku, který její rodiče pořádají na zahradě rodinného domu. Inspektor Adam Fawley ze zkušenosti ví, že v devíti případech z deseti je únoscem dítěte někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní — matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec se chová chladne a nepřístupně. A pak je tu Daisyin bratr, zakřiknutý a nemluvný… Fawley hraje o čas a pokouší se najít nějaké vodítko, jenže dívenka jako by se propadla do země — nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Všichni však mají na událost svůj názor, o který se neváhají podělit na sociálních sítích.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Close to home , 2018

Miretti
14.03.2020 4 z 5

Mě kniha vtáhla od prvních stran, detektiv mi byl hodně sympatický, příběh napínavý. Tweety mě také vcelku rušily, ale na druhou stranu, to je obraz dnešní doby. Co mě zarazilo, bylo vyústění příběhu či spíše proces u soudu. To mi přišlo nepravděpodobné a málo uvěřitelné, ale je možné, že mám deformaci z povolání;)). Na další knihy ze série se těším.

Olous1
08.03.2020 5 z 5

Bomba...Tak rychle jsem snad žádnou knihu nepřečetla. Kniha je psána ve dvou dějových linií.V průběhu čtení jsem si myslela,že
vím kdo Daisy unesl,ale konec mě dostal. Doporučuji na 100%a jdu do knihovny pro další díl.

verca0794
08.03.2020 4 z 5

Celou knihu jsem si myslela, že vím kdo to udělal. Chtěla jsem knize dát 3*. Ale ten konec mě opravdu dostal. Musím přidat ještě jednu * za ten překvapivý a nečekaný závěr. Jinak čtivé, svižné a zajímavé téma. Když si představím v čem některé děti vyrůstají je mi ouzko.

danielosbourne
06.03.2020 5 z 5

Tuhle knihu mám doma i v hmotné podobě, ale náhodou se mi dostala pod ruku jako audio kniha, a tak jsem se rozhodl, že po delší době opět zkusím audio knihu. Musím říct, že nic lepšího jsem v tomto případě nemohl udělat.
Co tak čtu v komentářích, tak je pro čtenáře hodně rušivé, když dojde na tweety, které jsou v knize hodně obsaženy. V audio podobě to bylo ale dobře hlasově oddělené a tweety se pro mě tak staly příjemným zpestřením, které dotvářelo příjemný požitek z knihy.
Co se příběhu týče, ten se mi také velice líbil. Velmi dobře vybudovaný děj, který je dobře vystavěný a po celou dobu knihy se čtenář jen domnívá, kdo za tím vším může stát. Po dlouhé době se mi i stalo, že jsem při poslechu zažíval občasné stavy úzkosti, a to ve chvílích, kdy z děje vyplynulo nějaké temné tajemství. Postavy jsou výborně napsané a neměl jsem jediný problém, abych se v nich vyznal. Hlavní inspektor Fawley je zajímavou postavou, která má, jako dne už každý detektiv, své tajemství a strašáka z minulosti.
Musím samozřejmě pochválit hlasy, které audio knihou provázely. Honza Hájek se projevil jako dobrý hlas pro čtení detektivních audio knih a doufám, že se s jeho hlasem ještě u nějaké audio knihy setkám. To samé platí i pro Magdalénu Borovou, která načítala pasáže z minulosti a již zmíněné tweety. Moc jsme si jejich hru hlasů užíval. Za mě naprostá spokojenost a doufám, že další díly této detektivní série budou mít také svoji audio podobu.

TereVy
05.03.2020 4 z 5

Kniha se cetla skvele, do posledni chvile jsem nemela tuseni, kdo je vrah ... nicmene ten konec a tim padem i to rozuzleni mi prislo trosku mimo...

kachnat
05.03.2020 4 z 5

Nečekala jsme nic závratného, takže mě mile překvapil děj i způsob psaní. Až do doslovu jsem vůbec netušila, kdo je vrah a co se stalo. Sice mě ta možnost, co se malé Daisy stalo napadla, ale vzápětí jsem ji zavrhla. Přečteno jedním dechem.

kofola33
01.03.2020 3 z 5

Knizka vcelku zajimava, ctiva, ale cosi mi tam vadilo nebo chybelo...tweety me dost rusily a pribeh mi prisel trochu zamotany a misty neuveritelny. Davam 3 hvezdy, uvidime, co prinesou dalsi pribehy inspektora Fawleyho.

ivzu77
01.03.2020 4 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá, vyšetřování mělo spád...téma mne zaujalo, tweetování lidí mi nevadilo, musíte číst jen vzkazy a ne jména uživatelů a #. Posuny v čase směrem zpět se také daly vnímat jako vysvětlení situace.

kudrdlinka
29.02.2020 5 z 5

Knížka byla rozhodně čtivá a napínavá. Tento styl psychologického drama mám ráda. Je pravda, že mi tam nebyl asi nikdo sympatický, děti jsem spíš litovala. Důkazy přibývaly jak houby po dešti a každou chvíli ukazovaly na někoho jiného. A jak už tu bylo mockrát napsáno, konec byl hodně překvapivý a pro mě ne moc uvěřitelný.
Knížku jsem začala poslouchat jako audioknihu, ale pak jsem si radši vzala klasickou papírovou - poslouchat čtené twitterové diskuse mi tam hrozně vadilo, na slovo hastage jsem už měla alergii. Tak jsem knížku v klidu dočetla a byla jsem spokojená.

MiliKry
28.02.2020 3 z 5

Noooo....kniha se četla dobře, dej byl zajímavý a vcelku napínavý, ale co mi hodně vadilo, byly ty twiterove příspěvky lidi (i když v dnešní době je to bohužel realita) a ta spousta jmen, někdy jsem vůbec nevěděla o kom je řeč....no a konec? Achjo...

Ver1982
26.02.2020 4 z 5

Podobné téma už jsem četla, takže děj mě nijak nepřekvapil. Autorka zvolila zvláštní časové posuny. Víc bych ocenila, kdyby to šlo chronologicky po sobě než takové přeskakování a za to ubírám jednu *. Konec opravdu překvapil. Kniha stojí za přečtení.

PetraDD
24.02.2020 5 z 5

Za me super, napinave :)

Neami2
23.02.2020 4 z 5

Byla jsem příjemně překvapená. Kniha se mi moc líbila, čekala jsem, jak to dopadne. Akorát musím ubrat hvězdičku za ten konec. Celá kniha super, ale ten konec....

BariEli
19.02.2020 4 z 5

Tady jsem byla jako na houpačce. Začetla jsem se snadno, pak přepisy výslechů a přeskakování v čase jsem trpěla, ale konec se mi líbil. Takže bych dala 3,5 -3,75 hvězdičky, prosím:-)

h.mose
10.02.2020 2 z 5

Prvních 70 stran jsem se nemohla začíst. Pak jsem to na sílu dojela. Kupodivu to začalo docela i odsýpat. Jenom je v příběhu několik naprosto zbytečných odboček a úplně nejvíc mě iritovaly twitterové příspěvky. To je teď takový trend. Už jsem se s tím setkala v jiných knihách a přijde mi, že tím autoři akorát nastavují strany. Rozuzlení je stěží uvěřitelné. Pochybuji, že by *** bez skrupulí tak snadno vyměnila *** za ***. To je prostě blábol. No a detektiv je pro mě tak nezajímavý, že pokud by měl být sepsán další případ, tak vím naprosto jistě, že ho nechci číst.

barusa.s
06.02.2020 5 z 5

Děj mě zpočátku moc nezaujal, trvalo mi, než jsem se skutečně začetla, ale poté už měla kniha spád. Bylo to napínavé a i když jsem závěr trochu očekávala, byl strhující. Mohu doporučit.

Vesina
31.01.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale že bych si z toho sedla na zadek, to teda ne. Nic mě v knize vlastně nepřekvapilo a to byla škoda.

Jess106
28.01.2020 5 z 5

Vynikající kniha, určitě doporučuju. Napínavá až do konce s překvapivým závěrem, aspon pro mě teda.

Ejv
26.01.2020 2 z 5

Mám hodně ráda detektivky, ale zrovna tahle mi asi nesedla. Do půlky knihy jsem se vůbec nezačetla, ale zajímalo mě to, jak se vše bude dál vyvíjet. Nakonec jsem se začetla a konec se povedl, zajímavý děj! :)

bigben
24.01.2020 4 z 5

Nejdříve jsem se lehce obávala tématu - únos dítěte, ale nakonec to dopadlo...toť otázka.
Jinak se děj pěkně zamotával a rozmotával...a hlavně nechyběl detektiv s osobní tragédií...už jsem se lekla, že tady nebude:-)