Se zamotaným vřetenem

Se zamotaným vřetenem https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31828/bmid_se-zamotanym-vretenem-DNX-31828.jpg 4 70 6

Inkarnace Nesmrtelnosti série

Muž, jehož Niobe milovala byl zastřelen. Cílem nezdařilého plánu však byla ona. Nyní chce pomstu a tak přijímá místo jednoho z aspektů osudu.

Romány Fantasy
Vydáno: , Classic And

Whit Tangled Skein , 1985

Poeta.kno
07.06.2018 3 z 5

Kvalitou příběhu mi to přijde někde mezi prvním a druhým dílem. Trochu jsem se ztrácel v cestě peklem. Překvapilo mne, že názvy některých kapitol se jinak jmenovaly v obsahu a jinak v knize.

jan14s
21.03.2017 4 z 5

Upřímně si nejsem jist jak hodnotit, některé části byly opravdu chytlavé, jiné zase méně. Byla , ale lepší než předchozí díl.

Eldar80
25.12.2016 4 z 5

Stejně jako u předchozího dílu, i zde je začátek knihy velmi slabý. Piers zkrátka ty začátky asi nějak neumí. Opět to bylo značně naivní, dětinské a nezáživné. Ale stejně jako i minulé knihy, stačilo přežít prvních 30 stran a příběh se začal opět rozjíždět.
Hlavním hrdinou je další nadpřirozené vtělení a tentokrát sledujeme osud Osudu :) Jakmile se člověk prokouše přes nedobrý začátek, začne se ukazovat to v čem autor exceluje - ve famózní promyšlenosti děje a dalších neuvěřitelných nápadů. Dalo by se říct, že se zažitek ze čtení úplně zlomí a kniha je mnohem lepší než předchozí. Celá první půlka je skvělá, ale pak se začne intenzita příběhu nějak ztrácet. Zřejmě už přehnaným překombinováním. Bohužel je to tak další zlom v kvalitě a kniha tak má svůj vrchol někde na konci první třetiny a velmi dobrý celkový dojem se tak začne postupně ztrácet.
Navíc není vhodné během čtení příliš přemýšlet, protože si člověk začne říkat proč třeba Chronos víc nepomůže? Objevuje se tak nešvar jako i u jiných fantasy knih, kdy magické schopnosti hlavních hrdinů dosahují takových schopností, že si člověk říká, proč se vlastně zbytečně trápí. To je v tomto případě velká škoda, protože kdyby si autor udržel kvalitu první třetiny, tak by kniha bez problémů překonala i první díl. I tak je obdivuhodné jak Piers zvládl zkombinovat předchozí děj s obsahem této knihy.
I přes pozvolný závěr jsem něco na tento způsob ještě nikdy nečetl a obávám se, že něco podobného ani nemůže existovat. Co se týče některých zvratů na začátku, byla to fakt pecka až jsem málem slintal blahem. Tahle si představuju fantasy a ne jen jako dobrodružné cestování odnikud nikam. 85%
(Vydání této knihy už je dost zoufalé, protože kniha obsahuje spoustu chyb a překlepů.)

dpxcz
23.08.2016 5 z 5

Třetí díl inkarnace je opět výborný. Nemohl jsem se od něj odtrhnout. Velice zajímavé je sledovat, jak všechny události do sebe zapadají v kombinaci s dějem předchozích knih. Je to prostě velmi dobře promyšlená série.

Terva
28.10.2015 4 z 5

Třetí, prostřední, příběh ze série Inkarnace Nesmrtelnosti. Chvilku mi sice trvalo, než jsem se začetl do osudu ženy, která chtěla pomstu, ale je to jen dojem, protože hned druhá kapitola vše vyjasní a příběh začíná mít logiku. Satan zde utkal plán, jak podvodem dostat nevinného do Pekla, ale Niobe se to nelíbí a hrdě se vydává na cestu pomsty. Čím vším si projde je jen na vás a věřte, není to procházka Rájem. Vřeteno se zde pěkně zamotá a jak Satan tak Niobe se parádně zapotí. Nechceš-li poslat Ďábla, pošli ženu. Malá ochutnávka: Niobe se rozhlížela. Přímo před ní se tyčilo otáčející se velké ruské kolo. Na jedné straně stála ohrada a za ní se na kodrcavých autech vozily děti. Výskaly, jak do sebe malá auta bez poškození narážela. Jinde zase fungovaly miniaturní vláčky, bzučící jezdci a malá letadýlka poletující kolem tyče. Tohle je Peklo? zeptala se Niobe...........

Vevericka.eva
31.08.2012 4 z 5

Tentokrát se román zaměřuje na vtělení Osudu. Děj i postava jsou dobře propracovány. Opět se první polovina zabývá osudem smrtelníka a po té jeho činností v úřadu. Na rozdíl od předchozího dílu, zde nejsou vyloženě špatné pasáže, které by nudily, i když se opět dostáváme k příběhu Luny a věčného boje se Satanem. Proto 4*.

Piers Anthony
britská, 1934