Inkarceron

Inkarceron https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75469/bmid_inkarceron-Q5J-75469.jpg 4 388 57

Inkarceron série

Oceněná kniha pro mládež na pomezí fantasy a thrilleru. Incarceron - futuristické vězení, uzavřené od pohledu, kde žijí potomci původních vězňů v temném světě, ve světě obsahující rivalitu a barbarství. Je to děsivá kombinace špičkových technologií - obývací budova, která prostupuje celý román, budova, kde jsou středověké mučírny - řetězy, velké haly, bludiště. Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen mocichtivou královnou. Panuje totiž navenek středověká Doba – supermoderní svět se zastavil a dobrovolně se zbavil vší techniky v zájmu míru. Claudia i Finn jsou vězni svých světů – jenže vše se změní, když naleznou křišťálový klíč, který jim umožní spolu komunikovat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Incarceron , 2007

Bublushka
03.01.2014 4 z 5

Oba hrdinové zažíjí spoustu nebezpečných situací a jejich příběh se časátečně propjuje.
Celá kniha je stále čtivá. Po jedné kapitole je člověk hned zvedavý co se asi děje dál. A konec se čte jedna báseň. Kniha není jen tak nadarmo nazvána nejlepší knihou pro mládež za rok 2009.
Knihu můžu vřele doporučit, sice je tam občas zmatek a chos, ale díky typu psaní se na to vždy rychle zapomene a o nic nepřijdete.
A pozor varování: kniha končí tak, že si prostě musíte sehnat pokračování

Darkry
25.12.2013 3 z 5

Zajímavý námět, hezky napsáno. Jen to, stejně jako většina dnešních fantasy, nevyčnívá z řady. Je to originální námětem, příběhem i vyústěním, ale styl psaní je pořád stejný. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetl. 3/5

muchomurka
14.09.2013 3 z 5

Když jsem si tuto knihu půjčovala v knihovně, vypadala hodně zajímavě, s neotřelým nápadem.
Při čtení jsem byla hodně zmatená, vůbec jsem se neorientovala v postavách, místech a nechytala jsem jednotlivé zákonitosti (např. co je to protokol a proč v něm žijí a jak tam mohou být různé vynálezy, když žijí v takové době apod.). Od půlky knížky se to naštěstí zlepšovalo.
Příběhově mě knížka zaujala, ale nevyhovoval mi styl psaní. Střídání kapitol je zajímavé a většinou to příběhu pomůže, ale zde mi to nesedělo vůbec, děj byl roztříštěný a jednotlivé kapitoly příliš krátké. Když už se v jedné něco začalo dít, skončila a nastoupila další kapitola s příběhem druhé postavy. Za nápad by si kniha zasloužila hvězdiček 5, za zmatenost a roztříštěnost děje ale dávám pouze 3.

pecka02
07.06.2013

Nápad je to dobrý, příběh čtivý, ale bohužel je člověku tak nějak už od začátku jasné, jak to celé bude probíhat a jak to nakonec skončí...alespoň mně to jasné bylo...trochu více překvapení by určitě neuškodilo :)

kleria
15.05.2013 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Tato kniha se s počátku odvíjela s Finnovi a s Claudiiny strany, s Finnovi strany jsem byla ze začátku dost zmatená a nemohla jsem si to nějak představit a hlavně dostat se do toho. Představovala jsem si normální vězení, ale přitom to bylo ještě něco mnohem víc než vězení. S Claudiiny strany jsem to chápala už od začátku, jenom jsem pořád nemohla pochopit to, že kniha se odehrává v budoucnosti, přitom to vypadá spíše jako v minulosti. No jinak jsem se do knihy dostala a doslova a do písmene mě uchvátila. A co nejdřív si přečtu určitě další díl, bohužel už poslední, což mě docela mrzí, protože u této série si myslím že je to velká škoda. Doporučuji pro ty, kteří milují dystopie, jako já!! :DD

Eleanorre
06.05.2013 4 z 5

Na začiatku som čakala niečo...úplne iné. A čím dalej tým viac sa kniha vzdaľovala mojej pôvodnej predstave a zároveň ma viac pohlcovala do svojho príbehu. Na konci som už takmer ani nedýchala a prevracala stránky závratnou rýchlosťou. Aj napriek tomu, mi k plnému počtu hviezdičiek niečo ...chýbalo. Rozhodne však dúfam, že sa dopracujem k pokračovaniu.

Lenny33
10.02.2013 3 z 5

Podle mého geniální námět, ovšem provedení už mě až tak neoslovilo. Ovšem líbilo se mi, jak do fantasy knihy dokázala autorka zakomponovat podstatu života a lidské povahy! 3,5*

deedulka
24.12.2012 3 z 5

Kniha mě moc nenadchla, ale přečetla jsem ji přesto až do konce. Do dalšího dílu už se mi ale pouštět nechce. Náhodou jsem narazila na informaci, že se kniha bude filmovat (v hlavní roli Taylor Lautner), tak jsem zvědavá, jestli mě film zaujem více, než samotná kniha.

~.Lucy.~
21.12.2012 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý námět, možná mě maličko zklamal konec ale je jasné že z ohledu autorky je to tak jednoduší než unáhlené závěry :) Dost dlouho mi trvalo než jsem se pořádně začetla, když už jsme jí chtěla odložit, začala mě bavit :D

Kate.S
02.12.2012 3 z 5

Nevím no, mě to nijak nezaujalo. Možná si to někdy zkusím přečíst znovu a možná své hodnocení přehodnotím.

Wendysek
26.08.2012 5 z 5

Velmi zajímavá atmosféra a spousta látky k zamyšlení, rozhodně to není "jednorázová" kniha :o)

Missys17
17.08.2012 5 z 5

Prostě super co víc dodat :)

Kikušák
12.06.2012 5 z 5

Kniha byla úžasná.Teším se na pokračování.

Denaille
30.05.2012 5 z 5

Musím přiznat, že neco z toho co se stalo mi přišlo dost předvídatelné, ale na druhou stranu se zase stalo tolik věcí, na které bych nejspíš v životě ani nepomyslela... :D
Také jsem při čtení různých recenzí a komentářů zjistila, že si mnozí myslí, že z toho mohlo být vytřískáno více. Já jsem stejného názoru. Mohlo to být ještě jednou tak dlouhé a rozhodě detailněji propracované. Některé scény podle mě proběhly hodně rychle a při některých mi popis nestačil a nedokázala jsem si představit, co jak vypadá a jak se to přesně odehrálo.
Ale to byl asi jediný nedostatek.

Budly
19.05.2012 3 z 5

Táto kniha ma bohužiaľ strašne sklamala! Ale taký dobrý nápad to bol... Ach, no škoda. Zbytočne prelievať slzy nad preliatym mliekom, alebo v tomto prípade v sprzdenom nápade.

Mugli
17.02.2012 5 z 5

Krásný, "neokoukaný" příběh. Prostě něco úplně nového.

Hanyuu-hime
13.10.2011 4 z 5

Hlavní zápletka sice byla hodně předvídatelná, ale jinak je to podle mě opravdu moc dobře vymyšlený příběh, krásně se čte a musím říct, že jsem se od toho nemohla odtrhnout.

vězení, věznice průnik světů

Catherine Fisher