Indián - Zpráva o archetypu

Autor v historických souvislostech pojednává o tradičních hodnotových a duchovních aspektech lidského bytí v kontrastu se změnami, které přináší současná globalizačně konzumní civilizace. Filtrem jungovské analytické metody přibližuje, jak zosobnění archetypu člověka mohli prožívat příslušníci přírodních národů a speciálně severoamerických indiánů. Z tohoto srovnávání tradičních a soudobých přístupů může čtenář usoudit, zda a nakolik je archaické pojetí duchovního života inspirací také pro dnešního vykořeněného člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250756/indian-zprava-o-archetypu-gNn-250756.jpg 4.115
Duchovní literatura
Vydáno:, Triton

Kniha Indián - Zpráva o archetypu

ElUboshski
19.05.2017

Čte se těžce a ještě hůř se chápe-je to přece jen v psychoogických termínech ale je to krásný popis naši přirozené indiánské bytosti a , že existuje nejen ta ale mnoho dalších a hlubších archetypů. Pro mě brána do psychologie podvědomí člověka.

Dorrinka
31.03.2017

První polovinu knihy jsem s textem válčila a říkala si, že na to s ubohými šesti semestry psychologické propedeutiky na pajdáku asi nemám, pak jsem ale tak nějak "prokoukla" autorův styl a popsané myšlenky na mě docela silně zapůsobily. Řekla bych, že kniha má dvě roviny - buď může čtenář zůstat na povrchu, u souhrnu faktů, a pak je kniha vážně jen "zprávou o archetypu". Nebo se dá číst více introspektivně, a pak je zprávou o nás.

Ravabi
25.08.2015

Název knihy mě zaujal, obsah zklamal. Asi jsem očekávala trochu převratnější obsah zprávy o archetypu indiána. :)

Indiáni

Petr Knotek