Indián Umpa-pa (v souborném vydání)

Indián Umpa-pa (v souborném vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423236/bmid_indian-umpa-pa-v-soubornem-vydani-DGh-423236.jpg 4 14 3

Představte si místo nepoddajné galské vesničky a římské říše v době antiky francouzskou loď u břehů Ameriky v 18. soletí. Na palubě není Asterix ani Obelix, ale rytíř Hubert z Listového Těsta. Ten se nerozvážně vypraví na břeh do divokých hvozdů a samozřejmě padne do rukou indiánů. Má však štěstí. Je totiž zajat Umpa-Pou, nejudatnějším bojovníkem z udatného kmene Čoječojeů, a svérázná dobrodružství této nesourodé dvojice mohou začít!... celý text

Atlantis
09.11.2022 4 z 5

Původně jsem si v tomhle souborném vydání chtěl dávat pauzy mezi jednotlivými alby, ale ono to nějak nešlo. Příběh a humor je totiž natolik příjemný, že jsem se až do posledního sešitu nenudil. Je zajímavé, jak moc na sebe jednotlivá alba navazují, na tohle nejsem od této dvojice úplně zvyklý. Kresba je klasicky vtipně detailní, rád jsem občas zpomalil a zkoumal. Když to přeženu, je to takový Asterix pro začátečníky. Nebavil jsem se jen na začátku, kde jsou prapůvodní stripy a na samotném konci, kdy mi příběh s pruskou armádou přišel nedomyšlený.

Iamblichos
23.10.2020 4 z 5

Asterix to síce nie je, ale Umpapa a Listove cesto su skveli!
Iamblichos dohovoril.

martinstefko
10.12.2019 4 z 5

Kniha "Indián Umpa-pa v souborném vydání" ukazuje skutečnost, že Goscinny a Uderzo byli velmi silný tým, který společně fungoval už od začátku. Přišli se zajímavými příběhy, ale hlavně se jim podařilo už od začátku bavit. A baví opravdu dobře. Je tu povedený humor a myslím, že se neztratil ani vlivem překladu. Bavil jsem se od začátku do konce a četlo se mi to skvěle. Tohle je komiks, který se snaží pobavit, o moc víc nejde, ale je to humor docela chytrý, což je pořád něco, co se dá ocenit. A nevadí, že sem tam jsou ty vtípky docela dětinské, protože i to k tomu sedí. A je vidět, že si Goscinny dělal rešerše a Uderzo s ním, prostředí i doba se jim povedly zachytit skvěle. Umpa-pa je postava, která v sobě měla další potenciál, ale holt Asterix a Obelix a další měli potenciál ještě větší. Lidem se líbili, takže dostali přednost. Přece jen, tihle dva autoři neměli nafukovací čas, a tak se věnovali tomu, co mělo větší příslib. I tak ale v komiksech v knize "Indián Umpa-pa v souborném vydání" dostáváme příběh, který je komplexní, relativně uzavřený a celkově se povedl. Skvělý odkaz dvou legendárních evropských autorů.

Autoři knihy

René Goscinny