Imámova dcera

Imámova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129323/bmid_imamova-dcera-TXJ-129323.jpg 4 413 117

Hannah Shah se narodila v Londýně v rodině pákistánských přistěhovalců. Otec je imám a v muslimské komunitě požívá velkou vážnost, ale pod nátěrem svatého muže se skrývá násilník, který si svou krutost vybíjí nejprve na manželce a pak dceři. Holčičce je šest, když ji otec poprvé znasílní a udeří, a následujících deset let dívku s neuvěřitelnou vynalézavostí a krutostí týrá a sexuálně zneužívá. Když Hannah v šestnácti zjistí, že se ji proti její vůli chystají provdat do Pákistánu, kde by ji nejspíš čekala smrt, sebere odvahu a rozhodne se uprchnout z domu.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Imam´s daughter , 2011

Ivanule
11.05.2016 5 z 5

Teda....nemám slov,občas si ráda přečtu knížku,která ukazuje,jak si žije v jiných národech a myslím a jsem si jistá,že můžeme být rádi za to,co máme,i když si někdy stěžujeme,jak je svět nespravedlivý a nevím co ještě,ale žít v takovém náboženství,kde se k ženám chovají jako ke kusu nábytku to bych opravdu nemohla! Jsem ráda,že i takovéto knihy si můžeme přečíst a aspoň vidíme,jak je to v jiných kulturách,vřele doporučuji si přečíst

misulinek93
02.04.2016 5 z 5

Knihu jsem četla 2krát a do dnešní doby jsem si ani neuvědomovala, jak moc islámské ženy trpí. Jak jsem si vždy myslela, tak i kniha mi to jen potvrdila...plno lidí vyznávající islám, tak neví, o čem korán vlastně je. Ženy jsou jen otroci, trpící jen ve svém vlastním těle. Já sama si nedokáži představit, že bych takhle musela žít.

Knihu hodnotím velmi kladně, každý člověk by si ji měl přečíst, protože po přečtení si uvědomíte a především si začnete vážit svého života, svobodného myšlení a jednání, kterého se většina islámských žen nedočká.

barbora.kr
13.03.2016 4 z 5

Obdivuju autorku za to, jak to všechno překonala a dokázala o tom psát/mluvit. Navíc je celá kniha napsaná velmi čtivě, žádné zdlouhavé popisné pasáže, i když by jich v této knize nebylo na škodu.

Veeris
16.02.2016 4 z 5

Hrůzný příběh se šťastným koncem. Tahle víra je fakt příšerná a nesmyslná. Celý život věnovat jen nějakým vymyšleným modlitbám a děláním z žen otroky jen aby nakonec zdechli stejně jako kterýkoliv jiný člověk na zemi.. A ještě si myslí, že za takové odpornosti půjdou do nějakého ráje.. pchee... Do opravdového, "pozemského ráje", se dostanou leda tak ty ženy, kterým se podaří utéct. Nemluvím o muslimech, kteří nikomu neubližují, ať si každý zasvětí život čemu chce, ale nemají žádné právo jiným dělat ze života peklo, hovada hnusné tupé, tady se fakt nedá vyjádřit slušně. Jsem šťastná, že u nás jsou normální chlapi a skvělí tatínkové..

radka73
14.02.2016 5 z 5

Poutavý a šílený příběh!

evikah
08.01.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla během pár dní, bylo napínavé číst o tom co může prožít dítě od útlého dětství do dospívání a hlavně jak dokáží někteří lidé být silní... Kniha je moc zajímavá a vlastně i poučná...

kannibal28
28.12.2015 4 z 5

vedel som že moslimovia su blbci ale že až takýto to som nevedel malá hannah prežila peklo od svojích 6 rokov,,doporučujem prečítať si to. Ani sa tým nomalnym moslimom nečudujem že od tade v takom množstve utekaju

Renatecka
26.12.2015 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte, úžasný děj, realistický a vcelku na to všechno, čím si autorka musela v dětství projít, dobrý konec :) Skvělá knížka, doporučuji.

Pivka1
19.11.2015 5 z 5

Syrový příběh holčičky, která předčasně dospěla a zažila tolik pokoření a hrůzy, že si to nikdo nedokáže představit. Silný příběh. Knížku jsem přečetla na jeden zátah, nemohla jsem se odtrhnout!

janina pako
10.11.2015 5 z 5

Knihy s podobnou tématikou čtu docela ráda, ale tato kniha ve mě zanechá tak nějak hrůzu, co se děje ještě dodnes. určitě knihu doporučuji, je otřesné jaké vládnou podmínky v jiné kulturní společnosti. Nedokážu so představit, že by tímto měla procházet moje dcera a já proti tomu nic neudělala. Dávám pět hvězdiček

Askarinka
21.10.2015

Knih s podobnou tématikou jsem již přečetla celkem hodně.Tahle ve mě ale zanechala nějakou hlubší stopu.Ani vlastně nevím proč.Určitě stojí za přečtení. Vždycky když se mi do ruky dostane podobně smatný příběh musím jen konstatovat,že máme být rádi za to v jaké společnosti a kultuře žijeme.

Nikoll2
05.10.2015 5 z 5

Obvykle tento typ knih nečtu a ani nijak nevyhledávám, ale po dvou doporučeních jsem se k tomu nakonec odhodlala. Můžu říci, že toho rozhodně nelituji.
Je zvláštní o této knize psát, že se mi vážně líbila, protože byla často až krutá. A při představě, že je vše podle skutečnosti, mi lezl mráz po zádech. To je, ale možná ten důvod, proč mě kniha zaujala a jsem ráda za přečtení. Dokázala mi v jistém smyslu otevřít oči a uvědomit si, co se ve světě děje a čeho my si můžeme opravdu vážit.
Rozhodně doporučuji přečíst.

Vanda.Z
22.09.2015 5 z 5

Já mám podobné příběhy s islámskou tématikou ráda, takže za mě ano. Čte se dobře, bavila mě a těšila jsem se až zase budu mít chvilku a budu si číst. Ke konci jsem byla tak napjatá, že jsem knížku musela dočíst v práci. Jediné mínus, že je kniha velice krátká, takže ji dočtete prakticky okamžitě :-)

SlamLenka
30.07.2015 4 z 5

Zajímavé čtení obzvlášť v dnešní vyhrocené a zfanatizované současnosti s ohledem na brojení proti imigraci z muslimských zemí.
Hannan líčí příběh vcelku poutavě a děj je potřeba vnímat s ohledem na konkrétní zúčastněné postavy, nikoli jako způsob chování a priori typický pro muslimy žijící v emigraci. Ostatně ona sama v příběhu jasně vykresluje různost přístupů i v rámci vlastní komunity.
Rozhodně bych dále zdůraznila nutnost mluvit o všech problémech, o níž se Hannan také sama zmiňuje - nejen těch problémů, které jsou nějak vázané na způsoby života a kulturu nějaké skupiny obyvatel, nutnost mluvit se váže i na jedince (případně rodiny) a jejich konkrétní problémy, dokonce i bez ohledu na kulturu. Nejvíce škod totiž obvykle napáchá mlčení a přezírání zla.
Knize jsem také vděčná za (pro mě) nová fakta o Islámu, např. o nevhodnosti pokládání Koránu na zem, způsobech omývání těla, čtení Koránu v arabštině a jiné.

Margarete
05.07.2015 5 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že v dnešním světe mohou existovat taková zvěrstva a je opravdu smutné, že veřejnost předtím zavírá oči. Při čtení jsem jen kroutila hlavou a děkovala za to, co mám. Příběh o dívce, která se postavila své rodině a komunitě a zvolila si cestu svobodného žití mi nejen otevřel oči, ale donutil mě přehodnotit můj pohled na islám. Tak, ve zkratce: Smekám! A jedině doporučuji.

Mozkovna
30.06.2015 5 z 5

Hodně silný příběh. Nedovedu si představit, jaká muka musela prožívat. Je to velmi emotivní knížka, člověk má po dočtení plnou hlavu nových myšlenek, pohledů a názorů jak na islám, tak na svět celkově. Je hrůza, co se děje. Díkybohu existují lidé, kteří jsou ochotni proti tomu bojovat. Jako - od pěti let (od PĚTI!!) bít a znásilňovat vlastní dceru, no to pardon, ale pro to neexistuje žádná výmluva. Chlap, co vztáhne ruku na malou holku a ospravedlňuje to kecama o špíně a potrestání (plus nepočítám tu úplně libově debilní výmluvu, že ho ona sama „svedla“), snad ani nemůže být člověk. Takový psychouše by neměli nechat chodit mezi normálními lidmi. Je to fakt děs. Islám jsem nikdy neměla nijak moc v lásce a po téhle knížce vím jistě, že je to něco, od čeho se budu držet dál. Hodně dál. Je mi těch holek a žen tak strašně líto...
Ale nebudu dál rozebírat náboženství. Kniha je v podstatě životopis a dobře se čte. Doporučila bych ji všem, které aspoň trochu islám zajímá, protože tahle kniha vám dá perfektně na výběr: buď se vám to náboženství líbit bude nebo ne.

TessaJean
16.06.2015 5 z 5

Tato kniha vlastně ani nepotřebuje žádné hodnocení... Je to pravdivý příběh a to už mluví za vše. Dívka si prožila neuvěřitelně těžkým obdobím. Kniha mě hodně donutila k zamyšlení a myslím, že i přes veškeré starosti, které lidé mají si pak hodně rychle přehodnotí pohled na svůj vlastní život. Někdy může být i daleko hůř. Autorku neskutečně obdivuji, já sama si nedokážu představit islámský život.

mejca88
02.01.2015 5 z 5

Nádherně psaná knížka. Hrdinka má neutuchající sílu. Člověku se tomu ani nechce věřit, čím vším musela Hannah projít a vytrpět. Silný příběh s šťastným koncem.

Madame R
09.12.2014 5 z 5

Tato kniha ve mne zanechala jisté stopy, protože i po nějaké době od předčtení na ní nemohu zapomenout. Nechala ve mě i plno předsudků. Je to kniha, která s Vám vryje pod kůži a zůstane tam hodně dlouho. Obdivuji Hannah za to, že v sobě našla sílu a odvahu postavit se vlastní rodině, komunitě a náboženství. Už jen to, že sepsala a vydala knihu, musela stát hodně odvahy. Jsem ráda, že se dokázala pomalu, ale jistě postavit na vlastní nohy a neupadla do depresí. Je to opravdu silný příběh statečné ženy.

kadgam
21.11.2014 3 z 5

Kniha s veľmi aktuálnou témou. Myslím, že je napísaná tendenčne. Hlavným problémom nebolo náboženstvo, ale brutálny perverzný otec, ktorý bol, zhodou okolností imámom v komunite moslimov vo Veľkej Británii. Iba s pomocou priateľov a štátu sa jej podarilo osamostatniť sa, no žiť musí v ilegalite pred vlastnou rodinou.
Zaujal ma opis postoja moslimov ku krajine a ľuďom, ktoré si vybrali ako svoju novú vlasť - pohŕdanie a snaha o maximálne využívanie sociálneho systému. Chcú žiť v novej krajine ale jej pravidlá si sformovat do sveta, z ktoreho radi odišli.
Autorka ale uvádza, že nie všetci moslimovia sa takto správali - ani k svojim dcéram, ani ku domovskej krajine.