Ilustrovaná máma

Ilustrovaná máma https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80714/bmid_ilustrovana-mama-jPu-80714.jpg 4 367 41

Gemma dřív milovala Amaryllis, milovala mě, milovala náš společný život. My tři jsme byly na tom šedém světě jako pestrobarevně vybarvené květiny, jako zářící obrázky, kterými byla Amaryllis potetovaná… Amaryllis, potetovaná od hlavy až k patě nádhernými kérkami, je nejskvělejší a nejkrásnější máma na světě. Alespoň ji tak vidí Keiko (jenom si občas přeje, aby její krásná máma celé noci neflámovala a aby občas nemívala ty divné úlety). Její starší sestra Gemma už ale Amaryllis tolik neobdivuje jako dřív. Má ji sice taky ráda, ale někdy zatouží po tom, aby byla trochu normálnější… 2.vydání... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

The illustrated mum , 2009

Kačkaknihomol
20.03.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale opět skvělá kniha! Amaryllis mi bylo líto, někdy jsem se na ni zlobila. Jacqueline pocity Keiko naprosto pochopila a i když je tento příběh z pohledu desetileté holčičky, hodně mně to bavilo.

Terezaa
01.11.2016 5 z 5

Moc hezká knížka. Četla jsem ji už pětkrát a rozhodně ji do rukou vezmu ještě několikrát.

lucille48
18.07.2016 4 z 5

Zase jedna kniha, kde dítě má za úkol být moudřejší než jeho rodič. Už v dětství pro mě bylo těžké neopovrhovat matkou, tak nezodpovědnou. Velmi dobře jsou tu popsány pocity dítěte, které se s tímto problémem musí vypořádat. Je to rozhodně hezká knížka.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Jedna z nej knih od J.W

kata5121
19.01.2016 4 z 5

Tuhle jsem měla taky opravdu hodně ráda. Její styl psaní jsem opravdu milovala.

Dreamless
27.12.2015 5 z 5

Moja úplne prvá kniha , môj prvý román. Nezabudnem nikdy.

tisha8409
02.07.2015 5 z 5

Zajímavý pohled reálně dětskýma očima...

en.bee
12.12.2014 5 z 5

Velmi krásná kniha. Všechny knihy od téhle spisovatelky jsou bomba :) je úžasná. Její kniha byla prvni , kterou jsou přečetla.

Sabka123
24.08.2014 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Všem bych ji doporučila, protože si myslím, že stojí za to si ji přečíst :-)

kristýnka007
03.07.2014 5 z 5

paní Wilsonová umí podle mého skvěle psát:) už jako prcek jsem jí měla ráda, a do teď mě to neopustilo! Miluju to, jak píše příběhy ze života:)

cass
09.04.2014

Moc se mi líbila. Jako všechny od J.W..

Marčullkas
05.04.2014 2 z 5

knížku jsem četla jako dítko a vzpomínám si, že mě autorka Wilson bavila.

Linu
17.08.2013 5 z 5

Krásný příběh, jeden z nejlepších!

Kačuul
02.07.2013 5 z 5

Knížky Wilsonové jsou nádherné snad všechny, pár (ale vážně jenom pár!) mě malinko zklamalo, ale nic markantního to nebylo. Tahle se mi líbila obzvlášť. Příběh vypráví (teď si nejsem jistá jestli desetiletá nebo jedenáctiletá, ale spíš desetiletá) Keiko, tudíž vám může přijít, že se jedná o něco dětinského, ale ono i když je to napsáno dětským jazykem, je to tak nesmírně procítěné, dojemné a krásné, že to může být snad jedno...

Desire_Lydon
29.03.2013 5 z 5

Smutný příběh. Vždycky, když nemám co číct, sáhnu po téhle knize. Úžasné, doporučuji :)

Dep8
15.12.2012 5 z 5

Jedna z nejpovedenějších knih Jacqueline Wilsonové, která mě opravdu hodně zaujala. Paní Wilsonová umí ve svých příbězích brnkat i na vážnější notu, což je dobře.

Kituna
18.02.2012

dobrá kniha ...pribeh si moc nepamatuji ..asi nebyl moc zajimavy

VeverQa
30.08.2011 5 z 5

Krásná kniha, nejen pro malé! Není to jenom dětská knížka, je to poněkud drsná knížka o Keiko, děvčátku které má hrozné spolužáky, ( trochu namyšlenou ) starší sestru a opravdu nezodpovědnou matku.

VeverQa
28.08.2011 5 z 5

Úžasná kniha! Ale celkem smutná a taková drsná. Keiko nemá lehký život!

Slečna L.
24.05.2011 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha od mé velmi oblíbené spisovatelky. Vždy mě dokáže rozplakat.