Ochránci sampa

Ochránci sampa https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505377/bmid_ochranci-sampa-Fuf-505377.jpg 5 8 3

Ilusie série

< 4. díl

Politické napětí mezi Aliancí a Radou stoupá. Mocní Ilusie i Paworu obracejí znovu pozornost k severu. Touží získat předmět, který by se mohl stát esem ve snaze o světovou dominanci. V komplikované době musí tři muži, pověření alateyskou královnou ochránit tajemné sampo za jakoukoliv cenu. Ještě ale netuší, jaké nástrahy jim připravil osud na daleké cestě. Čtvrtý román o osudech harfeníků severu, ve kterém se proplétají severské mýty, motivy finské Kalevaly a ozvuky fantaskních dobrodružných příběhů, tentokrát zavede čtenáře na tajuplné ostrovy a do hlubin pralesů. Neklidná plavba na západ otevírá dosud nepoznaná nebezpečí a nezastaví se ani před tajemstvím časoprostoru.... celý text

Romány Literatura česká Fantasy
Vydáno: , Ilusie publishing

Ochránci sampa , 2022

LucijeT
12.01.2024 5 z 5

Já jsem úplně u vytržení jak dobrou spisovatelku v Čechách máme, ty knížky jsou návykové! Příběh dokonalý, miluju tuhle sérii, byl by z ní úžasný film nebo seriál

TamčaBard
25.06.2023 5 z 5

Tentokrát je královna Sarai jen osoba ve vzpomínkách, ale autorka našla celou řadu dalších zajímavých postav, známých i neznamých, jejichž osudy se vyvíjejí strhujícím tempem, takže jsem knihu téměř nemohla odložit. Moc obdivuji její fantazii. Perttu, kde se zase vynoříš?

bohdan0402
12.04.2023 5 z 5

Série se vyvíjí a zraje i autorka. Každý další díl je lepší a lepší. Ochránci sampa jsou čtení napínavé, někdy veselé, jindy smutné, často překvapivé, postavy jsou velice lidské, a to i ty, které tak úplně lidmi nejsou, vlastní příběh se odehrává někdy dávno, ale přesto je místy až mrazivě současný a aktuální. Výborné čtení, doporučuji.

česká fantasy severská mytologie

2019  86%Harfeníci severu