Dědicové Tuonely

Smrt není opakem života. Opakem života je neživot, neexistence, prázdnota. Smrt je ve skutečnosti stejně živá jako život sám, protože je jeho součástí, a to, co se děje v Tuonele, podsvětní říši, děje se i na zemi. Severští hrdinové tentokrát stojí před záhadou vlastní rozpolcené duše a před branou, která se otevírá do neznámého světa, plného nástrah. Druhý díl osmidílné fantasy ságy, inspirované finskou mytologií, vypráví příběh ženy, která musí podniknout cestu vlastním nitrem, aby pochopila, kým je, a dokázala přijmout sebe samu. Jen tak může odvrátit zkázu v podobě živoucího kovu, která ohrožuje zemi. Příběh, který začal jako pohádka, se prohlubuje, hrdinové nabývají na plasticitě a mýty, které v knize hrají velkou roli, získávají nový rozměr. Dokáže Sarai najít tu správnou cestu a odpovědi na otázky, které pro ni připravil nejtěžší okamžik jejího života? Dokáže projít branou dřív, než se pták letící ze severu dotkne jedním křídlem oblohy a druhým zamete hladinu? Vydejte se po mystické cestě člověka do vlastního nitra, kde se rozkládá krajina bájné Tuonely....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424044/big_ilusie-dedicove-tuonely-W0m-424044.jpg 4.910

Kniha Dědicové Tuonely

TamčaBard

Druhý díl lepší než první! Víc fantastiky, víc šamanů , víc překvapení. V podsvětí jsem se trošku ztratila, ale určitě budu číst znovu a pozorněji, teď jsem spěchala, abych věděla, jak to dopadne. No jak... co nejrychleji se musím pustit do třetího dílu.

Habana
01.03.2020

První díl Ilusie byl pro mě velice rozpačitý. Na stránky se nám nahnal nový svět, dost divný chlapi ze Severu a maniodepresivní Sarai. Vše to bylo protkáno samou akcí a autorka si se mnou pinkala sem tam a zase zpátky. Čtení prvního dílu bylo mnohdy až úmorné a tedy druhý díl jsem rozhodně nechtěla. Byla jsem nervózní z toho, že bych něco podobného, řemeslně nedotaženého, měla číst zase a rovnou přes 600 stran.
Ale shodou jistých náhod se mi Ilusie dostala do rukou v prosinci 2019 a řekla jsem: "Ok, kniho, voníš hezky, tak uvidíme." (Pokud patříte mezi čuchače knih, je to fakt totální bomba!)
Autorka mě velice překvapila. Chyby z jedničky se vytratily. Jako bych četla text od úplně jiného autora. Je pravda, že mnohdy spisovatelka ujíždí na nehodících se scénkách, které jsou spíše trapné, ale eliminovala je natolik, že seveřané jsou velice sympatický a dějové linky vtahují tak rychle, že Ilusii těžko opouštíte. Největší klady vnímám hlavně u charakterů postav. Jsou neuvěřitelně zpracované a fandím tomu, když se autor nebojí odhalit jejich slabiny, klady, zápory a více méně vše, co je běžné u ne - románových lidí.

Vážně smekám a doufám, že Ilusie si ponechá stále stejnou tvář, kterou předvedla.
Děkuji za příjemné čtení.
Habana