Ilegální vztahy

Ilegální vztahy https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5789/bmid_ilegalni-vztahy-f6r-5789.jpg 4 56 7

Jsme generace odsouzená k frustraci z nekonečného množství možností. Naše rodiče drtilo, že se směli posunovat pouze jako vagónky na neperspektivní tovární vlečce. Naši generaci paradoxně deprimuje, že nás žádné koleje nesvírají a že si můžeme jezdit off-road, kdekoliv se nám zlíbí. Oni marně hledali smysl života v uspěchaných manželstvích, my ho lovíme na googlu. Životní rytmus opustil uzavřený kruh zemědělské jistoty jaro-léto-podzim-zima, svištíme na nekonečném tobogánu příležitostí. Vyhraje ten, kdo umře bohatší.... celý text

maximus13
24.05.2021 4 z 5

Všude je chleba o dvou kůrkách. Kdo je lempl v domovině, bude lempl i v cizině. Kniha o srážce s realitou v cizí zemi. Napsáno velice upřímně. Mohu jen doporučit.

Jamira
09.06.2020 5 z 5

Pripominalo mi to svou atmosferou romany z emigrace, 70.leta a deziluzi. Za me dobry.. :)

růžovámakrela
19.06.2019 2 z 5

Ne že by byla vyloženě trága to schroustat, ale mně to nesedlo, páč prostě nesouznim s lidma, co se v pětadvaceti cejtěj furt moc mladý na závazky, nevěděj co od života chtěj a tak utečou do Ameriky pinglovat do baru a divoce kalit, aby se následně po telefonu mohli rozejít s tim nebožákem, co na ně čeká doma. Eh, sorry, to byl spoiler, ale jenom malej. Kažodopádně napsaný je to parádně, Malinda umí.

rottovat
06.06.2018 5 z 5

Náhodně objevená knížka v krabici s výprodejem za 50 Kč a neskutečné překvapení, jak skvěle je to napsané. Nejde ani tak o děj, ale o to, jak autor skvěle pracuje s jazykem. Jeho trefné myšlenky, lehký cynismus, vtip a melancholický až místy depresivní ráz celého příběhu mi neskutečně sedly. Jen tak dál a víc takového čtení!

rubicka
19.11.2016 5 z 5

Je to jízda! Co vlastně chceme? A nemáme to náhodou před nosem?

kristleko
12.04.2015 5 z 5

Ilegální vztahy jsou výborná a především pravdivá knížka. V kulisách amerického zapadákova se skupina evropských imigrantů potýká s ponižující a špatně placenou prací, ale především s vlastními problémy, které potlačují litry alkoholu a sladkých limonád, hamburgery, drogami, pornem a prchavými vztahy. „Všichni jsme chtěli vyřešit svůj problém tím, že emigrujeme. Ale ve skutečnosti jsme emigrovali jen sami před sebou. A za chvíli jsme sami sebe zase dohnali,“ říká jeden z Čechů. Knížka je vlastně o lidském troskotání a selhávání v nejrůznějších podobách, kromě mizérie v americké pustině textem probleskují různé vzpomínky na dětství, dospívání, rozpadající se vztah, fandění ve vršovickém Ďolíčku i na výjezdech... Celé je to navíc skvěle napsané, s řadou vtipných, dojemných a hlavně velmi upřímných a lidských momentů a postřehů. (10/10)

Ondis
11.08.2014 5 z 5