Hypotéza štěstí ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak naplnit svůj život a dát mu smysl? Může být pomsta sladká? Co je štěstí a jak ho dosáhnout? K čemu je nám ctnost? Proč a jak vycházet s ostatními lidmi? Jak vyvážit rozum a city? To jsou příklady velkých filozofických, náboženských a psychologických otázek, na které po mnoho tisíc let hledali a nacházeli odpovědi největší myslitelé Západu i Východu. Americký sociální psycholog Jonathan Haidt v deseti kapitolách probírá deset základních aspektů těchto velkých problémů porovnává závěry nejvýznamnějších autorit minulosti s tím, co nám říkají poslední sociologické, psychologické a neurologické výzkumy. Je pozoruhodné, kolik z myšlenek starých mudrců potvrzuje moderní věda, některé závěry jsou však se současnými poznatky o anatomii mozku, mysli i lidské společnosti v rozporu. Autor si na dobrodružné cestě po zákoutích lidského nitra pomáhá názornou metaforu jezdce (rozumu) na slonu (iracionálních pohnutkách), která je od té doby v psychologii užívána s velkým úspěchem...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287660/hypoteza-stesti-Xh9-287660.jpg 4.326
Žánr
Literatura světová, Psychologie a pedagogika
Vydáno (ekniha), Dokořán
Orig. název

The Happiness Hypothesis, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Hypotéza štěstí

Přidat komentář
painthers
25.10.2019

Od tohoto autora jsem letošní léto četla už Morálku lidské mysli, kterou jsem zařadila mezi mých TOP 10 oblíbených knih. A tuhle nelze než opět doporučit. Autor píše lidsky, poutavě. V této jeho konkrétní knize jsem se nedozvěděla od základů nic nového, ale je to příjemné a moudré čtení, u kterého si může člověk shrnout různé poznatky o partnerství, morálce, nastavení lidské psychiky, náboženství. Pokud bych dnes měla člověku, který se s existenciálními tématy okolo života, smyslu a štěstí setká poprvé, doporučit nějakou knihu, doporučím tuto.

OldřichHanton
03.05.2017

Původně jsem si myslel, že se tahle knížka bude zabývat hlavně filosofickou otázkou "Co je štěstí?", ale otázka, kterou si autor klade je spíše psychologická, "Jak být šťastný?" a "Co šťastní lidé dělají?".
Musím říct, že na ně odpovídá velmi poutavě a inspirativně i přesto, že jsem se s většinou jeho myšlenek nesetkal poprvé a uvedené psychologické výzkumy jsou v poppsychologické literatuře často citovány. Knížku jsem přečetl jedním dechem.


Doporučujeme

A přesto říci životu ano
A přesto říci životu ano

Štítky

společenské vědy psychologie sociologie

Autor a jeho další knihy

Jonathan Haidt
americká, 1963

Kniha Hypotéza štěstí je v

Právě čtených3x
Přečtených30x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených3x
Knihotéce15x
Chystám se číst38x
Chci si koupit16x
dalších seznamech1x