Hypotéza štěstí ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Jak naplnit svůj život a dát mu smysl? Může být pomsta sladká? Co je štěstí a jak ho dosáhnout? K čemu je nám ctnost? Proč a jak vycházet s ostatními lidmi? Jak vyvážit rozum a city? To jsou příklady velkých filozofických, náboženských a psychologických otázek, na které po mnoho tisíc let hledali a nacházeli odpovědi největší myslitelé Západu i Východu. Americký sociální psycholog Jonathan Haidt v deseti kapitolách probírá deset základních aspektů těchto velkých problémů porovnává závěry nejvýznamnějších autorit minulosti s tím, co nám říkají poslední sociologické, psychologické a neurologické výzkumy. Je pozoruhodné, kolik z myšlenek starých mudrců potvrzuje moderní věda, některé závěry jsou však se současnými poznatky o anatomii mozku, mysli i lidské společnosti v rozporu. Autor si na dobrodružné cestě po zákoutích lidského nitra pomáhá názornou metaforu jezdce (rozumu) na slonu (iracionálních pohnutkách), která je od té doby v psychologii užívána s velkým úspěchem...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287660/hypoteza-stesti-Xh9-287660.jpg 4.419

Orig. název:

The Happiness Hypothesis (2006)

Žánr:
Literatura světová, Psychologie a pedagogika
Vydáno: (ekniha), Dokořán
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

OldřichHanton
03.05.2017

Původně jsem si myslel, že se tahle knížka bude zabývat hlavně filosofickou otázkou "Co je štěstí?", ale otázka, kterou si autor klade je spíše psychologická, "Jak být šťastný?" a "Co šťastní lidé dělají?".
Musím říct, že na ně odpovídá velmi poutavě a inspirativně i přesto, že jsem se s většinou jeho myšlenek nesetkal poprvé a uvedené psychologické výzkumy jsou v poppsychologické literatuře často citovány. Knížku jsem přečetl jedním dechem.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

společenské vědy psychologie sociologie

Autor a jeho další knihy

Jonathan Haidt

Jonathan Haidt
americká, 1963

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených22x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených2x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst22x
v Chci si koupit7x
v dalších seznamech1x