Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204044/bmid_hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4 7818 1633

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fault in Our Stars , 2012

winer12369
21.04.2013 5 z 5

Knihu nelze hodnotit jinak než 5 hvězdama, jakmile jsem v obchodě viděl obáku, tak jsem věděl, že si knihu musím přečíst. Ze začátku jsem sice váhal, zda není spíše pro dívky, ale po několika stránkách mě naprosto strhnula a přečetl jsem ji běhěm dvou večerů. Příběh je opravdu krásný a ikdyž již od začátku víte, jak dopadne, stejně si říkáte, že se třeba něco stane a boj který nejde vyhrát, skončí dobře. A přiznám se, že ke konci jsem i zadržoval slzy (což se mi stalo pouze u Tří Kamarádů). Není co vytknout, je to jedna z nejlepších knih, co jsem četl a doufám, že se ostatní autorovy knihy přeloží co nejdříve.
Jinak, trošku jsem čekal, že kniha skončí u prostřed věty:)

evasamankova
20.04.2013 5 z 5

Uff. Jedna z mála knih, která si skutečně zaslouží označení bestseller, kterým se v poslední době tolik plýtvá. Já začnu nejprve výhradou, ať mám kritiku z krku. Nelíbil se mi přebal knihy, konkrétně všechny citáty na něm. Samotné citáty a úryvky z díla jsou krásné a některé i zásadní pro knihu. Ale tím, že se objevily už na přebalu, ztratily pro mě kousek z kouzla při čtení knihy. Přebal působí kýčovitě a "vykrádá" myšlenky knihy. Ale kritiky dost. Samotný příběh... Krásný, humorný, smutný, zamilovaný a bolavý. Obsahuje spoustu chytrých myšlenek, na které člověk bohužel často zapomíná. A když se tak stane, je jen dobře přečíst si takový příběh a dimenzi chaosu, stresu z práce, peněz a všeho, co nás běžně válcuje, přenést dál a zamyslet se nad tím, co je skutečně důležité a je podstatou života. Jak napsal Augustus -/ Člověk si nemůže vybírat, jestli ho svět zraní nebo ne, ale může aspoň mluvit do toho, kdo ho zraní./ Tak ať jsme všichni s tou naší volbou také spokojení.

srutkovaa
18.04.2013 5 z 5

Asi každého člověka tato kniha musí dojmout. Poutavá, romantická svým způsobem i vtipná.

Eevina
18.04.2013 5 z 5

Nemám slov. Nádherná kniha, kterou by si měl přečíst každý a pak se nad ní zamyslet. Člověk si po dočtení uvědomí spustu věcí. Nedokážu slovy popsat, co pro mě kniha znamenala, ale je naprosto úžasná a já ted hned nedokážu začíst číst něco nového, protože takhle kniha ve mě bude doznívat hodně dlouho...

lela25
18.04.2013 5 z 5

Jak je zde psáno,první stránky jsem nevěděla co si mám myslet, jestli číst nebo ne.
Ale rozhodně to stojí za to !! Dlouho jsem,tak u žádné knihy nebrečela :(
Pro mě velmi silné a emotivní !

lenikaspi
16.04.2013 5 z 5

Ani nevím, co mám o téhle knížce psát, snad jen - všichni si ji přečtěte. Je to tak skvělá kniha.

Becky19
15.04.2013 5 z 5

Když jsem četla první stránky, nevěděla jsem, co si mám myslet. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli se mi knížka líbí, nebo ne. Ale teď? Nemám slov. Jsem naštvaná na autora, a to hlavně za ten konec, ale zároveň ho obdivuju a jsem ráda, že Hvězdy napsal. Dlouho jsem nečetla něco tak emotivního a... strhujícího, dokonalého, krásného a ještě nikdy se mi u žádné knížky nechtělo brečet a zároveň se i smát. Tohle je přesně ta knížka, na kterou myslíte ještě hodně, hodně, hodně dlouho po jejím přečtení.

bookcase
15.04.2013 5 z 5

Tak smutné a přitom tolik vtipné. Plno chytrých myšlenek, které ale nejsou nijak přemoudřelé.

magnolia
15.04.2013 3 z 5

Kniha mě svým tématem silně zasáhla - působivý příběh s nádhernými dialogy a neobyčejnými hrdiny. Ani nemůžu hned začít číst nějakou další knihu, jen si znova pročítám tuto... . Byl to zážitek, ale nevím, jestli bych se ještě někdy ke knize chtěla vrátit.

baja
15.04.2013 5 z 5

Čtu většinou po cestě do práce a stálo mě hodně sil abych na zastávkách nepobrekávala:-) Smutná kniha, ale krásná,milá a chvílemi i překvapivě vtipná. Rozhodně stojí za přečtení!

katieeannee
13.04.2013 5 z 5

Pocity z této knihy jsou pro mě stále ještě moc živé.. jakoby s koncem knihy zkončilo i něco ve mě samé. Kniha je krásně a čtivě napsaná, doporučuji k přečtení i dalším čtenářům.

kniholka
10.04.2013 5 z 5

Smála jsem se a brečela. A byla jsem moc ráda, že jsem to četla. U dobře napsaných příběhů tomu tak bývá...

nier
09.04.2013 5 z 5

Na začátku knížky jsem se nemohla rozhodnout jestli se mi libí nebo mi příjde prvoplánovitá a pak...pak jsem přestala přemýšlet a četla, četla a brečela, i když u knížek většinou nebrečím, ale tahle je jiná, je o tom čeho se většina lidí bojí úplně nejvíc - ne není to smrt, ale ztráta někoho druhého...

Lily96
06.04.2013 5 z 5

Jak chcete popsat slovy něco takového? To prostě nejde. Nemůžu najít slova, kterými bych vyjádřila své pocity. Ta knížka je prostě nádherná, nic jiného se o ní říct nedá. Na jednu stranu jsem si ji zamilovala, zároveň však "proklínám" autora, proč proboha napsal něco tak smutného? Ano, chápu, že bez toho závěru by ta knžka neměla smysl a zdaleka by to ve mně nezanechalo takový dojem, jaký zanechalo teď, rozumím tomu, všechno to chápu, ale stejně, proč to nemohlo skončit dobře???

Allka
30.03.2013 5 z 5

Pakliže jsem měla nějaké výhrady, všechny byly spláchnuty přívalem slz na posledních stránkách. Tudíž nemůžu říct nic jiného, než že to bylo vynikající.

Sarka14
28.03.2013 5 z 5

Je úžasné, jakým stylem dokáže autor popsat tak smutné téma. Knížka se čte doslova jedním dechem. Je pro mě naprosto ojedinělá. Nemusí se líbit každému. Ale i když se mi u ní místy chtělo až brečet, jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Určitě bych doporučila každému, komu nevadí toto téma číst.

hanap
27.03.2013 5 z 5

Krásné ,nevýslovně smutné,ale i s malou nadějí,že to dobře dopadne.S první stranou knihy jsem se až lekla , ale rychle jsem se začetla a četla knihu jedním dechem a potom jsem ji hned přečetla znovu,je vní hrůza z nemoci (rakoviny),ale i láska naděje,vtip. Velmi dobře napsaná ,čtivá.

Xsycht
27.03.2013

Je skoda neco takoveho cist tzv. jednim dechem.

pe.placha
27.03.2013 5 z 5

Smutný a zároveň vtipný příběh ze života, přečteno za jeden den..

maya.taufer
22.03.2013 5 z 5

Nemáte někdo tuto knihu již k prodeji?