Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204044/bmid_hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4 7818 1633

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fault in Our Stars , 2012

Lea
22.07.2013 4 z 5

Abych pravdu řekla, ta ocenění úplně nechápu, nicméně po dočtení si u mě Green reputaci vylepšil. Čte se to lehko a rychle, sem tam se objeví vtipná vložka, často jde o humor, který každému úsměv na rtech vytvořit nedokáže. Zkrátka je to o povaze a emoční rovině čtenáře. Čekala jsem hlubší myšlenku, co se týče Císařského neduhu, a dala se využít. Líbily se mi občasné filosofické debaty a náhled do světa rakoviny očima těch opravdu statečných. Poslední stránky mě každopádně zasáhly. Dost jsem se zaměřila na Hazel, což u mě osobně nahrálo v autorův prospěch. Jestli bych knížku doporučila dalším? Rozhodně. Patří v přeplněných regálech knihkupectví k těm potřebnějším.

Jiitush
20.07.2013 3 z 5

Dnes jsem dočetla knížku a říkám si: "A co?". Je to dojemné, ale ne až tak dojemné, aby mě to dohnalo k slzám, zvlášť když vím jak to skončí už po přečtení anotace. Nějak extra humorné mi to taky nepřišlo. Díky všem těm mediálním ohlasům jsem asi čekala něco víc.

cace
18.07.2013 5 z 5

Po doporučení jsem si knihu půjčila a samozřejmě se tématu trochu bála. Bylo to utrpení, ale počtení. Měla jsem problém se čtením ve vlaku, občas se nahrnuly slzy, to se jinak nedalo. Hodně dojemné.

LiLinka
11.07.2013 5 z 5

Ke knize jsem si vytvořila citové pouto.. je to opravdu nádherné dílo, které stojí za ocenění. Krásné vyjádření charakteristiky postav a celkový dojemný a přitom krutý děj.. doporučila bych ji každému, donutí člověka začít přemýšlet nad věcmi, které si dříve tolik neuvědomoval. Tato kniha si zaslouží daleko více, než 5 hvězdiček.

Lensiiee
10.07.2013 4 z 5

Tuto knihu jsem strašně dlouho odkládala. Ze strachu. Už teď mám z rakoviny noční můry a bála jsem se, že po přečtení této knihy to bude ještě horší. Kniha je napsaná dobře, ale něco jí chybí.

hanaheu
06.07.2013 5 z 5

Co dodat. Za mě super kniha,super se četla. Mě se moc líbila.

Kayla
27.06.2013 4 z 5

Upřímně? Čekala jsem o této knížky víc. Knížka se sice dobře čte, ale přece ten děj mohl být trochu lepší. Ale i přesto se mi to líbilo a musím doporučit dál :-) V brzký době bych se k ní ráda vrátila a přečetla si jí znova, než bude film v kinech :-)

PriMula
27.06.2013 5 z 5

Knížka mě nejdřív zaujala vzhledem. Hned po přečtení první stránky jsem zjistila že úžasný není jen vzhled. -SPOILER- Chtěla bych ale vědět co bude s Hazel.. :( :D Jinak dokonalá knížka kterou doporučuji.

chip_dale
26.06.2013

krásné.... veselé, smutné, čisté...

KateCullen
25.06.2013 4 z 5

Nevšední příběh o dvou lidech, kteří na každé stránce filozofují o smrti a životě. Někdy až z toho čtenář může dostat záchvat úzkosti, jako já. Na můj vkus mi tam ale něco chybělo, taková ta pomyslná třešnička na závěr, která to všechno dovrší a nenechá mě spát.

Malous
25.06.2013 5 z 5

Kolem této knihy jsem dlouho chodila v knihkupectví a váhala jsem, jestli si ji pořídit. Říkala jsem si, že to bude jen další kniha o umírání a rakovině, plná citů a utrpení.. Takových už je mnoho a nechtělo se mi do ní.
Zmýlila jsem se. Včera jsem knihu začala číst a po necelých 6 hodinách jsem se dostala na konec, NAPROSTO OHROMENÁ (a možná i ochromená).
Nejsem zrovna příznivec takových knih, mám spíše ráda Scifi nebo Fantasy.. Byla jsem velice překvapena, jak moc mě kniha vtáhla do děje.
Mohu jen doporučit!

Miru
24.06.2013 3 z 5

Pro mě jeden z těch případů, kdy masivní reklama a propagace zvítězila nad obsahem. Čekala jsem prostě víc. Víc emocí, víc humoru, lépe vykreslenou psychologii postav... Takhle ve mne zůstal pouze pocit, že o vše výše zmiňované se autor jen zlehka otřel a uvedené vysoké hodnocení knihy je pouze úlitba rakovině.

Eliz
23.06.2013 3 z 5

Když jsem o této knize slyšela poprvé, ihned jsem si ji chtěla přečíst. Nakonec se mi do rukou dostala ve formě ebooku a já se do ní s nadšením pustila. Přečetla jsem ji za dva dny, začíst se do ní mi problém nedělalo. Akorát jsem nějak nepobrala konec. Otočila jsem na další stranu s tím, že v oné kapitole už konečně zjistím, jak to dopadlo, ale už na mě čekalo jenom poděkování autora. Fakt super. Další věc, která mi dost vadila ta rychlost průběhu. Ještě jsem se ani pořádně nezorientovala v charakterech postav a oni už stihli dojít k tomu, že se milují. Možná to bylo tím, že jsem knížku četla tak rychle, možná ne. Spíš ne.

Jo, bylo to zklamání. Nejvíc mě naštvalo to, že jsem u toho vůbec nebrečela, i když jsem ze všech stran slyšela, jak všichni brečeli rovnou dvakrát. Mně se k tomu ani nechtělo. Smutná jsem z toho taky nebyla. A zas tak vtipný, jak tvrdí na obálce, to taky nebylo.

h.mose
17.06.2013 4 z 5

Je to kniha o umírání, o všech útrapách nevyléčitelné nemoci, ale člověk ji čte s lehkostí a zbytečně se nedojímá, nad tragickým osudem mladých lidí. Je to takový černý humor a zároveň kniha o prvních láskách. O smrti a radosti ze života. Některé pasáže byly psány trochu horkým perem, a myslím si, že by stály za to je trochu více rozepsat, ale i tak jsem tuhle knihu slupla jako jednohubku. Konec byl trochu předvídatelný už od začátku, alespoň tedy mě. Ale ono se moc originálního završení v tomhle žánru, vymyslet nedá.

pecka02
17.06.2013 5 z 5

Knížka, která se dostane pod kůži. Při čtení se mě zmocňovaly snad všechny pocity. Nejvíc ale asi zoufalství. Opravdové zoufalství nad tím, jak je život někdy nespravedlivý, a to k úplně nevinným lidem :( Téma rakoviny je v knížce zpracováno citlivě, černý humor nepůsobí nějak nemístně nebo agresivně a postavy si člověk zamiluje. Popravdě se po přečtení nemůžu pořádně začíst do něčeho jiného, protože pořád myslím na to, že to celé mělo skončit nějak jinak. Ovšem otázkou je, jestli by to pak mělo takový úspěch. Určitě bych ji ke čtení doporučila, ale myslím, že by k ní měli zdarma rozdávat minimálně balík kapesníků...

vladka2104
16.06.2013 5 z 5

Knížku jsem přečetla za sobotní odpoledne. Dojemný příběh napsaný s lehkostí.

maya.taufer
15.06.2013 5 z 5

Nádherná knížka! Musím si jí někdy přečíst znovu :) Jen nevím jestli je to knihou nebo mnou, ale nějak mi vadí, že nevím jak dlouho hlavní hrdinka žila a jestli se ještě zamilovala. Zkrátka úplný konec knížky :-) Asi se budu muset zajet zeptat samotného autora :-)

Heyhey
14.06.2013 5 z 5

Jedním slovem pohlcující. Musíte si přečíst!

Verrrunka
14.06.2013 4 z 5

Místy mě to nebavilo, přišlo mi to až moc teen. Ale když přešly ty všechny skvělé dny a pubertální výjevy.... Bylo to neuvěřitelně dojemné, krásné a pravdivé. Jazykově to asi bude blíž mladší generaci. Ale to je jedině dobře. Třeba konečně přestanou číst všechna ta Stmívání a další pomateniny o upírech a dostanou se k něčemu, co není tak patetické a hloupé, co jim ukáže, že jejich pubertální problémy vlastně ani problémy nejsou. Povinně bych zavedla takovou literaturu, aby si všichni uvědomili, jak dobře se máme.

Li@
13.06.2013 4 z 5

Když jsem si ji kupovala, věděla jsem jen základní příběhovou linii a upozorňovali mě, že to bude na depresi. Knihu jsem přečetla za večer a ač příběh opravdu není radostný, stejně ve mně nenechal špatnou náladu nebo onu zmiňovanou depresi. Spíš mě to tak donutilo přemýšlet. Takže silný zásah a za mě spokojenost.

Jediné, co bych vytkla, jsou maličko nereálné postavy. Respektive jejich jazyk. Pochybuji, že by obyčejná šestnáctiletá dívka pronášela takové věty, jaké jí do úst autor občas vložil. Ale celkový dojem to nekazí. Jen mě to tak zarazilo.