Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204044/bmid_hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4 7818 1633

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fault in Our Stars , 2012

Violetti
01.09.2013 3 z 5

Hvězdy jsou fajn. Pěkně se čtou, místy jsou opravdu dobré a bez klišé. Bohužel to autor nedokázal utnout tak, aby se vyhnul tomu největšímu klišé ze všech, díky čemuž se z 'knihy, která popisuje rakovinu bez klišé' stal 'další z řady klišoidních počinů'. K postavám jsem si moc vztah nevytvořila, příběh mě nerozplakal, je svým způsobem velice velice předvídatelný.
Ale už jsem je četla podruhé a líbily se mi opět stejně.
P.S. Český překlad je na pytel, smála jsem se mu víc než vtípkům v knize...

Clairka
31.08.2013 5 z 5

Užasna užasna a strašně smutna...četla jsem ji cely den a když jsem ji večer dočetla a šla spat tak jsem na ni pořad musela myslet...u ni člověk nevi jestli se ma smat nebo brečet ...opravdu je skvěla chyti za srdce...

Karcoolka2210
31.08.2013 3 z 5

Citala som komenty a recenzie typu- k tejto knihe by mali pribalovat aj vreckovky alebo necitajte ju na verejnosti, ... Povazujem sa za emocionalneho cloveka a dobra kniha ci film ma dokazu rozplakat, ale tato kniha isla nejako mimo mna. Knihy ci filmy na temu rakoviny a pribehu lasky, no takych tu uz bolo vela a podla recenzii a reakcii mala byt tato kniha niecim vynimocnym. No pre mna osobne nebola. Hazel, Augustus ci Isaac si robia vtipy jeden z druheho, ironia a cierny humor medzi chorymi ludmi, povzbudive citaty v domacnostiach, ci odkazy na socialnych sietach,... no vcelku nic nove. Na druhej strane ich hlboke az filozoficke vnimanie zivota a smrti, pre mna osobne nebolo uveritelne. Jasne, tazko sa stotoznit s hlavnymi postavami (a dufam, ze nikdy ani nebudem mat sancu), ale jednoducho som im to nezhltla. Bolo to miestami usmevne citanie, miestami smutne, ale celkovo by som tuto knihu zaradila do priemeru. AJ

witko
29.08.2013 5 z 5

Kniha která chytne za srdce.

Lely
26.08.2013 5 z 5

"Jmenuji se Hazel. Augustus Waters byl velká láska mého života, i když nám hvězdy nepřály."

Kniha je doslova ten nejvtipnější smutný příběh. A jsem dost zvědavá na film. :)

Okay?
Okay.

Nelin
25.08.2013 5 z 5

Nejkrásnější a nejsmutnější kniha, jakou jsem kdy četla. Je to dokonalé a úžasné dílo. Díky této knize jsem pochopila mnoho věcí. Moc se mi tam líbili moudra, kterými autor obohacoval děj. Nevím, co jiného napsat.
Prožijeme dnešek, jak nejlépe můžeme.

Soptinka
24.08.2013 5 z 5

Další jedna z mála nádherných knih.Četla jsem ji jedním dechem a nemohla jsem přestat. Samozřejmě že jsem smrt jednoho s hrdinů oplakala.
Tato kniha stojí za přečtení.Je nádherná.

DariDerek
22.08.2013 4 z 5

Tak jo, takže.........hm.....fuuuu........noooooo, oukej..........hodnocení........komentář.....hmmmm... nevím, jak začít..... Pěkná knížka, citlivá, smutná, srandovní (místy), ale přitom hrozně depresivní.... Já nevím, já ani nebrečela... Já jsem asi sobec.... Já opravdu nevím, jaký komentář napsat!!!!!
Prostě si ji každý přečtěte a udělejte si obrázek sami!!!!!!! :o)

Ale přidám něco.... "A já jsem se zamilovala, jako když člověk usíná..Pomalu a pak najednou docela"

Sablu
18.08.2013 5 z 5

Tuhle knihu by mě asi nenapadlo číst, kdyby na ni nebylo tolik kladných recenzí. Řekla jsem si, zkusím to. Přečetla jsem ji za večer a byla jsem toho plná. A byla jsem moc ráda, že jsem po ní sáhla.Kniha mě pohltila a moc se mi líbila. Dala mi jiný rozměr a jiný pohled na nemocné lidi a na jejich rodiny. Nemyslím si, že je to kniha jen pro mladé, ale každá věková kategorie si tam nalezne svoje.

Kristinka Tinka
11.08.2013 4 z 5

Po přečtení o čem ta kniha je, jsem si myslela, do čeho jdu..Překvapil mě závěr. Všichni říkali proč jdu číst něco tak strašného. Ano, rakovina je strašná, ale na této knížce se mi líbí, že téma rakovina je sice rozebírána, ale řeší se tam hlavně to, že i nemocní lidé mají právo na "normální" zamilovaný život. A neměli bychom se k takovým lidem obracet zády. Kniha velmi dobře napsaná, čtivá a překvapivě psaná s humorem. Dávám palec nahoru :)

pink_ivy
11.08.2013 5 z 5

"Okay? Okay." Přečetla jsem si jí hlavně proto, že jsem chtěla vědět co z toho všichni tak šílí, tak jsem se do toho pustila a vlastně jsem ani moc nevěděla co od toho čekat. No, můžu vám říct, že abych takhle strašně brečela od poloviny krátké knížky, kde jsem se ještě pořádne nezžila s postavami, se mi opravdu nikdy nestalo. Rozhodně musím hodnotit největším počtem * člověk se u toho rozesměje, popláče si a hlavně je to knížka plná krásných citátů.

anett123
08.08.2013 4 z 5

Některé věty jsou úžasné, člověk má chuť vzít si tužku a podtrhávat. (Stopy, které po sobě zanecháváme, jsou příliš často jizvy)

labupor
07.08.2013 3 z 5

Po nadšených rezencích trochu zklamání. Asi jsem od ní chtěla víc, takto ji řadím ke knihám pro mládež, pro ně bude určitě přínosnější.

Firefox4
05.08.2013 3 z 5

Škoda, že nevyšla v době mého mládí, takhle jsem se asi minula s cílovou skupinou. Místy mě pobavila, jasně, že jsem na konci brečela a svým dětem ji doporučím, ale pro mě by byla vhodnější kniha poněkud dospělejší.

Mirul
02.08.2013

Ta kniha ve mě něco zanechala, ale nedokážu říct co. Tady je opravdu pravdivé to, co je napsané na přebalu knihy - "nejvtipnější smutný příběh". Sotva jsem se ale začetla a už jsem byla na konci.
Skvělý příběh o tom, že i když víte, že smrt je nevyhnutelná, dokážete brát život s humorem. Skvělá kniha!

mautina7
02.08.2013 5 z 5

Po dočtení cítím jeden z vedlejších účinků smrti - nostalgii. Co k tomu říct, snad jen "Dobrý...!" :(

xoxoLenka
30.07.2013 4 z 5

Pěkná knížka o veselém umírání a smutném životě ...
Asi jsem čekala moc... Čekala jsem, že budu brečet, ale nestalo se tak. Líbily se mi myšlenky a vlastně i pojmutí celé knihy. Ale něco tomu chybělo, něco ...

La Fiera
30.07.2013 5 z 5

Absolutně fantastická knížka, která ukazuje, jak si lidé, kteří se setkali tváří v tvář se smrtí, ale unikli umí užívat života, protože ví, že si Smrt pro ně může přijít kdykoli znovu. A ukázat to někomu dalšímu. Jak se někteří lidé umí dívat s humorem i na nepříliš veselé věci a okolnosti. A o sarkastické poznámky tu také není nouze.
Hlavní hrdinka jako velmi inteligentní mladá dáma na mě působila příjemně. Stejně tak Izák a Gus, působili jako správně potrhlí teenageři. Byli hezky osobití.

Greenův styl psaní- žádné přikrášlování a caviky okolo, prostě krutá fakta a pravda- se k vyprávění příběhu naprosto dokonale hodil. Nemůžu jinak než hodnotit 5*.

Přesto bych však knize vytkla, nebo spíš nakladatelství, obzvlášť na začátku knihy, překlepy měnící význam věty. Např.: "tě" místo "mě". Nebylo jich moc, ale i tak mi narušily čtení.

Randyz1986
29.07.2013 4 z 5

Hodně smutná, ale zároveň i veselá knížka o lásce, životě a umírání...

*Lucias*
24.07.2013 4 z 5

Musela jsem ubrat jednu hvezdu za souveti, ktere me malem odradilo od cele knihy: "Libilo se mi, ze byl docentem fakulty trosku pokrivenych usmevu a na vedlejsi uvazek profesorem katedry hlasu, pri kterem mi moje kuze pripadala trochu vic jako kuze."
Jinak se mi libily ironicke poznamky a vtipky o jejich nemoci, i kdyz smichy jsem se teda nepotrhala. Bohuzel me kniha ani nerozbrecela, i kdyz jsem mela namale u Izakovy cvicne pohrebni reci..
Kazdopadne urcite doporucuji precist vsem:)