Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204044/bmid_hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4 7824 7824

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fault in Our Stars , 2012

bzdenca
26.10.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka, zajímavé téma, sice trochu smutná, ale velice čtivá. Doporučuji

Daniela19
22.10.2013 5 z 5

Absolutně není co dodat. Četla jsem jedním dechem. Naprosto strhující příběh na téma, které je kolem nás pořád, jen o něm nechceme mluvit. Po hodně dlouhé době jsem u knihy plakala a ani si nepamatuji, kdy to bylo naposled. Pro mě jedna z nejlepších knih, i přestože je to příběh zcela fiktivní - jak praví autor. Vřele doporučuji všem :)

Lidka
22.10.2013 4 z 5

Tu knihu jsem strašně chtěla přečíst, ale nikdy jsem nemyslela, že až jí budu číst, že si budu strašně přát, abych jí už měla dočtenou. Nemohla jsem jí odložit, protože kdybych ji odložila už bych neměla sílu jí vzít znovu do ruky, prostě bylo to pro mne děsivé čtení a ke konci jsem u posledních kapitol už myslela, že to ani nedočtu.
Myšlenka, že některá nekonečna jsou větší než jiná je sice krásná, ale to nic neubralo na tragice příběhu. Proč já vždycky když něco takového čtu mám pocit, že autor mne, jakožto čtenáře, zneužil tím, že na mne vytasí tak silné zbraně, že když to přečtu tak budu příběhem jata .... já se nad knihou nerozplývám způsobem vyprávění, já se chvěju z toho o čem se tu píše. Ne, vícekrát bych ji neměla sílu číst. Já se určitě ani jednou nezasmála i když postavy mají černý humor. Nějak mi to prostě nešlo.
Já bych hodně ráda věděla, jak kniha zapůsobila na rodiče, kteří si toto, nedejbože, prožili jako rodiče, zda jim tento příběh v něčem pomohl. Já tomu prostě nevěřím.
Bylo to dojemné, silné, smutné, o tom, že život vůbec není o tom, co bychom si přáli.

Petrvs
21.10.2013 3 z 5

Ale jo. Bylo to zajímavé počtení a byl tam zajímavý hodně černý humor. Děj byl místy slabší, hlavně postava autora byla velkým zklamáním. A i když tam byly silnější okamžiky, zrovna tenhle kousek mě (na rozdíl od jiných - Gaarder nebo Young) prostě k slzám nedojal.

Asi bych si spíš s chutí přečetl fiktivní román Královských neduh, o kterém se v knížce hodně píše, než tuhle knížku samotnou. Bohužel si z ní odnáším ze všeho nejvíc pocit, že by nedalo moc práce a dal se z toho potenciálu, který to nesporně má, vykřesat klenot rozhodně víc než jen mírně nadprůměrný... přeci jen už nejsem teenager.

Vrrr.grrr
14.10.2013 5 z 5

Mě naprosto pohltila. Je zajímavé, že na mě vůbec nepůsobila smutně, ač vypovídá o takvážném tématu. Za mě plný počet.

Lleennččaa
13.10.2013 3 z 5

Když jsem o této knize poprvé slyšela, moc jsem se na ní těšila,ale zklamala mně. Ne že by to nebyla dobrá knížka,snad kdybych jí četla tak o deset let dříve.Proto dávám 3 hvězdy.

Melindaaaa
13.10.2013 5 z 5

V téhle chvíli nevím, co bych měla dodat. Tuhle knížku jsem slupla jako jednohubku za nějaké čtyři hodiny. To jí rozhodně neubírá na kvalitě. Je to hlavně důkaz toho, jak silný obsahuje příběh a jak moc na vás zapůsobí. Musíme si s mnohem větší pokorou vážit toho co v životě máme a ani si neuvědomujeme, jak důležité to je. I já na to někdy zapomínám.
Tahle knížka je jedním slovem...no vlastně asi nevymyslím jedno slovo, které by ji dostatečně vystihovalo. Za konec jsem autorovi moc vděčná. Krásné, mistrovské.
"Svět není továrna na splněná přání". Bohužel

Hanin
11.10.2013 5 z 5

Smutná knížka u které si přejete, aby se vážná nemoc vyhla vlastním dětem.

Ginnevra
08.10.2013 5 z 5

Tohle je přesně ten typ příběhu, o kterém se v knize zmiňuje samotná Hazel. Nemyslím takovou tu knihu, o kterou byste se pro její výjimečnost chtěli podělit s celým světem, ale tu druhou, tu kterou byste si sobecky nejraději nechali jen a jen pro sebe, schovali ji před všemi, v noci ji tajně vytahovali a četli přesně tam, kde jste potmě nalistovali a kam jste si mimochodem stoupli. Jenže! Jak by člověk mohl být tak sobecký, když právě tolik přečetl o opaku. Tohle je kniha pro všechny, všude a vždycky.

A taky je to příběh, u kterého jsem byla strašně naštvaná na zradu vlastních očí. Nikdo nepláče rád, ale tady mě to vysloveně rozčilovalo, protože jsem přes slzy nemohla číst dál.

Nedávno se v nějaké internetové diskuzi řešilo, zda dnešní dospělí souhlasí s obsahem povinné četby, jak je dětem předkládána ve školách. Já nesouhlasím. Kniha Hvězdy nám nepřály tam totiž nemá NESMÍ chybět.

exitus
07.10.2013 3 z 5

Nemohu souhlasit s nadšenými komentáři, podle mne je to dost průměrně napsaná knížka s ještě průměrnějším příběhem a to, že je v tom smrt a rakovina to ještě nedělá zajímavějším. Dost mě rušil nepříliš atraktivní styl psaní, kdy je kniha napsaná velmi jednoduchou formou a asi pro efekt občas postavy pronesou hlášky, které puberťákům prostě nevěřím. Nejsem necitlivá a soucítím s nemocnými, ale tohle mě nedostalo. Bohužel

Rup
06.10.2013 5 z 5

Je to "téměř" celé výborné, až na ten "nekonečný" závěr (poslední tři kapitoly mohly být klidně jedna). Ale příběh je skvělým balancováním mezi projevovanou lítostí a účinnou podporou, což bohužel osobně nedovedu.

Nicoletka
05.10.2013 5 z 5

Neuveritelne dobre napsana kniha. Nazory a myslenky hlavnich hrdinu vas donuti se zamyslet nad zivotem a smrti. Zasmala jsem se a pri dvou scenach mi ukapla slza. Byl to hodne smutny pribeh, ale prece jen, nebyl Augustus Waters naprosto dokonaly? :)

suze
28.09.2013 5 z 5

No, kniha pro mě sice nebyla nijak zvlášť emotivní, jak bych možná čekala. Ale i tak dávám všech pět hvězdiček, protože mě donutila přemýšlet a zamyslet se nad životem a jeho nespravedlností. Líbilo se mi, jak byla kniha napsána - bez příkras, ale zároveň nijak depresivně. Ale po dočtení mám v hlavě stále jeden otazník - je knížka opravdu tak realistická, jak se může zdát, nebo ji lidé trpící rakovinou znechuceně odloží a pomyslí si, že je to zase další "rakovinové klišé"...?

Number24
22.09.2013 5 z 5

Donutí vás, aby jste přemýšleli, co pro vás vlastně smrt a život znamená. :)
Smrt si přijde pro každého, dříve nebo později, to neovlivníte. Ale ovlivníte to, co dokážete předtím než zemřete :)
Kniha, která dokazuje, že trápit se smrtí nemá smysl.

orson
19.09.2013 4 z 5

Drsné, vtipné, sarkastické, dojemné, smutné... ale každopádně dobře napsané. Člověk si uvědomí, jaké má štěstí, když je zdravý. Jen mi trochu připadalo, že hlavní hrdinové jsou trochu moc vyspělí (způsob mluvy, myšlenek, jejich projev a rozhovory) na svůj věk.

andream
18.09.2013 5 z 5

Čte se jedním dechem, je taková..syrová, nehraje na city, je natura...je skvělá. Doporučuji přečíst a přemýšlet u ní -)

Maybee
18.09.2013 4 z 5

Velmi dobře napsaná knížka a až na pár úseků se mi četla skoro sama. Jen na mě nezapůsobila, tak jak by asi měla - žádné potoky slz se nekonaly (a to nejsem z kamene :D) a pořád mi přišlo, že mi něco utíká...
Ale hlavní postavy a určité detaily v knize autor vykreslil tedy úžasně, to se mu musí nechat.

syvritos
17.09.2013 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych byla tolik rozpolcená mezi tím, zda chci knížku rychle dočíst, abych věděla, jak to dopadne, nebo zda to vědět nechci..... hezký a mou mysl neopouštějící příběh.....

MarieAnnaSarah
16.09.2013 4 z 5

Kniha je hezká, čtivá, dojemná, ale...Něco mi v ní chybělo, nedokážu přesně popsat co, ale nějak byl pro mě ten příběh málo uvěřitelný, abych ho mohla procítit, tak jak by si zasloužil.

Mnohokrát se mi stalo, že jsem s postavami nemohla soucítit, protože jejich chování, názory či mluva mi v tom bránili. Mrzí mě, že knize s tak krásným příběhem nemůžu dát plný počet bodů, ale vůči knihám, které mě zcela pohltí a pustí až po dočtení poslední stránky, by to bylo nefér. A Hvězdy bohužel takovou knihou nebyly.

Dala bych 3,5 hvězdičky, ale to není možné, takže dávám 4, snad mi to Hvězdy odpustí.

Anre3
04.09.2013 4 z 5

Ze začátku mně trošku vadilo způsob psaní, vyprávění, ale jakmile jsem si na to zvykla, kniha se četla dobře a zalíbila se mi. Podle recenzí jsem však čekala, že mě zasáhne více. Kdo váha nad čtením, tak ji doporučuji. Je přečtená za chvilku a každého se alespoň trochu dotkne.