Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204044/bmid_hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4 7824 7824

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fault in Our Stars , 2012

Janek
14.12.2013 4 z 5

Váhala jsem, zda se pustit do čtení - obálka se mi zdála kýčovitá (podobně jako vydání Růže pro Algernon), anotace naznačovala, že může jít jen o text plný sentimentu a sladkých frází. Ani vysoké hodnocení zde na databázi nemuselo nic znamenat (např. Zlodějka knih mě nakonec zklamala, i když je zde velmi vysoce hodnocena).
Nakonec to bylo skutečně velmi DOBRÉ! Nadhled, černý humor, nastínění situací, které známe z reálného života a kterých bychom se měli vyvarovat (zejména přehnané lítosti). Mimo jiné jsem si při čtení vzpomněla také na Pí a jeho život - i zde se ukazuje, jak jsou pro nás důležité příběhy.
Obdivuhodná kniha, přesto ubírám jednu hvězdičku - zdá se mi, že text ke konci už trochu ZTRÁCÍ DECH, autor se na některých místech nevyvaroval sentimentu a podle mého názoru i přílišného opakování.
Doporučuji čtenářově pozornosti především úvodní poznámku autora.

Poznámka autora
Tohle není ani tak autorova poznámka, spíš jde o autorovo připomenutí úryvku vytištěného v úvodu: Tahle kniha je fikce. Vymyslel jsem si ji.
Ani románům, ani čtenářům neprospívají snahy uhodnout, jestli se v knize skrývají nějaká konkrétní fakta. Takové pokusy zpochybňují samotnou možnost, že smyšlené příběhy mohou být důležité, což je něco jako základní předpoklad našeho lidského druhu.
Děkuji vám za spolupráci v této věci.

liletka_a
13.12.2013 5 z 5

Nemám slov..... :)))

terka-sidi
12.12.2013 5 z 5

Nádherná dojemná knížka, kde není ukázána nemoc, ale láska.... Svět není továrna na splněná přání :)

Sarafine
11.12.2013 5 z 5

Hvězdy nám nepřály. Popravdě je to první knížka u které jsem brečela. Je plná citů a do děje se vžijete, jako kdyby jste ho sami prožívali. Je o opravdovém životě a o chvílích, které prožívate i vy. Je to knížka, která je hodně silná na emoce a hlavně popsaná jako opravdová skutečnost a ne podle představy, kterou by jste o nevyléčitelné nemoci mohli mít.

~.Lucy.~
08.12.2013 5 z 5

Začnu asi takhle.

Hvězdy nám nepřály. Název, obsah, celé mi to připadalo jako přeslazený román pro holčičky. Román jako každý jiný, kdy přijede pro holku, která má poslední dny života, kouzelný princ a všechny zachrání. A vše skončí přeslazeně a růžově. Jenže jsem se pletla, a to neskutečně moc.

Tenhle román by si měl přečíst každý. Ukáže vám realitu. Ukáže vám, že svět není továrna na sny.

Celý konec knížky jsem, jak se patří, probrečela. Přítel se mě ptal "Proč čteš takové věci, když si z toho smutná". Jednoduše. Proto. Takové knihy by se měly číst, hlavně proto, že svým způsobem utíkáte z přítomného světa, ale neztrácíte se ve fantazii plné upírů a vlkodlaků, to ani zdaleka. Ztrácíte se v realitě. A i když takové věci nečtete, neřešíte, neznamená to, že odejdou. A jak budeme chtít jakkoliv, jak to si to naplánujeme sebelíp, i když potkáme lásku svého života, nemusí to skončit jako pohádka.

vaili
02.12.2013 5 z 5

Tak teprve druhá kniha u které jsem brečela jak želva (první-Než jsem Tě poznala) nemám moc ráda knihy po kterých člověk upadá do deprese, ale tyto stojí za to ... je to zkrátka tak dobré, že Vám to nevadí :) a některé vtipy, jsou nezapomenutelně černé :))

Keksík
28.11.2013 5 z 5

Na tuto knihu mě odkázala moje nejlepší kamarádka, které je téma rakovina velmi blízké, neboť je v neustálém kontaktu s její tetou kterou tato nemoc postihla. Když o tom se mnou chtěla mluvit, nemohla. Její emoce jí to nedovolily. Dala mi do ruky tuhle knihu a řekla :
"Přečti si to, vystihl všechno co bych ti řekla sama."
Jedním slovem je tato kniha krásná. Neskutečně dojemná, neskutečně procítěná, neskutečně smutná. Přečetla jsem ji za pár hodin ,nemohla jsem se od ní odtrhnout. Chytla mě za srdce a v myšlenkách se k ní ještě budu dlouho vracet.

"Ale mně by to nevadilo, Hazel Grace. Byla by pro mě čest nechat si od tebe zlomit srdce."

zirza
25.11.2013 5 z 5

svět není továrna na sny...

Daffodila
23.11.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Měla jsem trochu strach z věku hlavních hrdinů - ale byly to naprosto zbytečné obavy. Jde o nádherně dojemnou knihu, která mě chytla za srdce. Už se nemohu dočkat, až si přečtu Aljašku.

Ankavi
23.11.2013 4 z 5

Smutná dojemná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Ale skoro mě vyčerpala...

Peace
19.11.2013 5 z 5

"... A pak jsou knihy jako "Hvězdy nám nepřály", o kterých lidem vykládat nemůžete, knihy tak jedinečné a zvláštní a VAŠE, že když o své lásce k nim promluvíte, máte dojem, že je zrazujete..."

pil
18.11.2013 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala...hm dva mladí zamilovaní a rakovina, to bude tedy ulepené, pocukrované sentimentálními plky a patosem. Alo POZOR! Ani náhodou!
Je to vtipné, sarkastické. Hlavní hrdinka má fantastický smysl pro humor a tak tu těžkou přetěžkou káru vleče s nadhledem a optimismem. Silný příběh.

A je to také o tom, jak může jedna konkrétní kniha ovlivnit život!

Mikisan
18.11.2013 5 z 5

Přímý zásah do srdce...Tenhle příběh ve mě bude ještě hodně dlouho!

Sushi
17.11.2013 5 z 5

Knížka, která vás chytne během první stránky. Knížka, která si nehraje na hollywoodské happyendy, knížka, která vás dojme k slzám svojí střízlivostí a realitou. Knížka u které se v záplavě slz zasmějete.

Jedna z mála "dnešních" která má co říct a čtenáře si opravdu získá. Má nápad, myšlenku, donutí vás uvažovat o životě, jeho smyslu, jeho pomíjivosti, a vlastně o pomíjivosti všeho. Autor vás navíc dokáže vtáhnout do děje tak, že cítíte Hazelin nedostatek kyslíku, cítíte, jak se topí na suchu, a prožíváte to všechno s ní. A pak najednou kniha skončí a vy si uvědomíte, že sedíte u svého psacího stolu, žádnou rakovinu nemáte a můžete naprosto normálně dýchat.

Vřele doporučuju.. skvělá ;)

Monicay
15.11.2013 5 z 5

Zdálo se mi, že přečtení této knihy trvalo pouhé minuty, jak výborně byla sepsána. Hluboké myšlenky nutící čtenáře k uvažování o smyslu života, vesmíru, lidskému odkazu a emotivní děj byly opravdu působivým spojením. Pohled mladé dívky na tak závažnou chorobu, poskytl čtenáři náhled do světa, se kterým se větší část lidstva naštěstí nikdy nesetká. Tyhle věty podle mě stojí za zapamatování stejně jako celý příběh:
"Jenom jedna věc je totiž horší než šinout si to v šestnácti do kytek s rakovinou, a to je mít dítě, které si to šine do kytek s rakovinou."
"Jsem jako granát, mami. Jsem granát a jednou vybuchnu a ráda bych, aby bylo co nejmíň obětí, chápeš?"
"Usoudila jsem totiž, že pohřby jsou pro živé."
"Udělala jsem tohle všechno a ještě horší věci, protože naši se domnívali, že bychom měli."

bluelada
14.11.2013 5 z 5

Neuvěřitelné, že i přes dramatický děj je obohacena takovou dávkou vtipu a sarkasmu. Zdravě nezdravá dvojice provázející nás celou knihou. Na knihu je lepší, když si člověk najde vhodný čas a není v depresi. Několikrát jsem četla přes slzy. Nádherně napsaná a čtivá knížka.

DajaF
12.11.2013 5 z 5

Tohle byla opravdu vtipná smutná kniha.

Mishka_a7
10.11.2013 5 z 5

"Láska dodrží slib! " ... Nádherná knížka, kterou nelze přečíst jinak, než jedním dechem. A druhá v životě u které jsem přes slzy neviděla na písmenka.

hrubik
31.10.2013 5 z 5

Nejvtipnější smutný příběh. Bylo to prostě DOBRÝ!

KikiZ
30.10.2013

Jsem na horský dráze co jede jenom nahoru!!!! Jasný? Dobrý? Dobrý! Hodně silná záležitost.