Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204044/bmid_hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4 7834 7834

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fault in Our Stars , 2012

Weasley
31.01.2014 5 z 5

Pamatujete jak jste si při čtení Harryho Pottera říkali, že je to nejlepší příběh, který byl kdy sepsán? Pamatujete jak jste si při čtení Hunger Gamesi říkali, že Katniss a Peeta mají hrozný osud? A pamatujete jak jste si říkali při čtení Charlieho malých tajemství, že neexistuje nic dojemějšího? Já si to při čtení těchto knížek říkala. Ovšem, když jsem přečetla Hvězdy nám nepřály, musela jsem své doměnky trochu pozměnit. John Green totiž dokázal přenést nádherný příběh na papír a dobýt jím pulty knihkupectví, stejně jako královna J.K. Rowlingová. Dokázal napsat takový opravdový příběh a postavy, jejich osud nás zdrtil. Ale hlavně nás dokázal rozesmát a rozplakat, což dokáže malo který spisovatel.
Hvězdy nám nepřály... kniha, o které vím jediné... navždy zůstane jednou z mých oblíbených knih, kterou si s radostí budu číst klidně pořád dokola.

l.ennca
30.01.2014 5 z 5

Dojemné dílo! Kniha mě velice zasáhla, víc není potřeba dodávat.

1alena1
28.01.2014 5 z 5

V knížce je vyslovena spousta pravdivých vět, nejvíc všechny (dle komentářů) upoutala věta "Svět není továrna na splněná přání". Měl by si přečíst knížku ten, kdo se neustále zabývá malichernostmi, které mu -děsně- ničí život. Ale ono opravdu, když nejde o život, tak jde o ..... Něco o tom, bohužel, vím a proto bych asi nebyla objektivní, kdybych podrobně hodnotila knihu. Přečtěte si ji a važte si toho, co všechno můžete !

Dadula118
27.01.2014 4 z 5

hodně smutné téma,nicméně,kniha je dobře,čtivě napsaná

Vendidi
24.01.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla knihu a já nemám slov. Úžasný příběh ikdyž smutný konec...

hobelka
24.01.2014 5 z 5

Srdcervoucí příběh u kterého se i zasmějete (pokud máte rádi ironii a černý humor ). Co dodat... John Green to prostě se slovy umí. :)

frukeška
23.01.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Sice smutná a probrečela jsem posledních dvacet až třicet stránek, ale přečtení rozhodně nelituju. Bestseller je to oprávněně :)

DarkFireflies
20.01.2014 5 z 5

První, co mě po dočtení knihy napadlo, bylo, že tak příšerně krásný příběh jsem dlouho nečetla.
Příšerný byl už tím tématem (o konci, který ale samozřejmě musel být, nemluvě), ale krásný celým tím podáním. Příběh by se někomu mohl zdát jako klišé, ale jenom do té doby, než si knihu sám přečte. Ten na jednu stranu zvrácený humor, s kterým je kniha napsaná, ty postavy, jejichž osobnosti vám začnou připadat tak skutečné...
Možná to není jediná skvělá kniha o tomto tématu, ale rozhodně je to jedna z těch DOBRÝCH.

tandula
17.01.2014 4 z 5

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne (a noc). Je vidět, že autor měl vše předem připravené a dotáhnuté do konce (narozdíl od Petera von Houtena). Zaujal mě autorův pohled na tak vážnou věc, jako je rakovina. Oceňuji jeho sarkasmus, a myšlenky. Někdy jsem se u knížky smála, někdy jsem přemýšlela nad napsanou myšlenkou a její pravdivostí. Spousta zajímavých myšlenek v jedné knize.

alwaysbelieve
11.01.2014 5 z 5

Úžasná knížka, neuvěřitelný konec :) těším se na film, doufám že ho nepokazí :)

zipporah
11.01.2014 2 z 5

Tým hodnotením som prekvapená, je dosť preceňované. Ale vidno aspoň, ako dokáže obsahová stránka zavážiť. Čo sa týka kvality, to už je tvrdý pád hviezd, inak čudný preklad v češtine, veď ide o to, že hviezdy sa komponujú do našich životov a český preklad okamžite evokuje negatívny pohľad, kým slovenský zostáva otvorený... na vine sú hviezdy, to sa môže brať aj pozitívne aj negatívne. Ale dobre, nie som kompetentná na kritiku prekladov, knižka autentická a veľmi dobrá pre teenagerov, za 5 hviezdičiek v ich svete, som si istá, že podobných príbehov je stoviek, sú lepšie, ale hviezdy im nepomohli ukázať sa na verejnosti. Nuž, a v mojom odrastenom a rozumnom:D:D:D svete hodnotím to omnoho nižšie (s porovnaním Hostiteľa a starých vychytávok Polyanna, Anna, tak som si vybrala). A obsahovo neporovnávam s Philadelphiou, jedinou podobnou, čítala som to strašne dávno po filme, no v závere otočila kohútiky v mojich očiach naplno. Toto tu až tak nie...

Styblice
06.01.2014 5 z 5

Některá nekonečna jsou větší než jiná. Úžasný a dojemný příběh dvou zamilovaných teenagerů. Smích se střídal se slzami, přečteno jedním dechem! Těším se na filmové zpracování v červnu :)

Andyx
03.01.2014 5 z 5

Svět prostě není továrna na splněná přání...

QueenBee
31.12.2013 5 z 5

Dlouho jsem hledala výraz, kterým bych knihu popsala a přišla jsem na jeden - delikátní. Nedokážu najít způsob, jakým bych příběh uchopila a vyprávěla o něm dalším lidem bez toho, aby to ono kouzlo vyprchalo aneb "Občas si člověk přečte nějakou knížku a pocítí až fanatickou potřebu přesvědčit úplně každého, aby si ji přečetl také, protože se mu zdá, že je to jediný způsob, jak náš roztříštěný svět uvést zase do pořádku."
Po přečtení mě zachvátil pocit závisti. Závidím těm dvěma, že se našli. Závidím jim, že si dokázali vytvořit svoje malé nekonečno. Závidím jim jejich pohled na svět.
Hvězdy nám nepřály je kniha, od které si toho můžeme mnoho odnést, a ke které stojí za to se vrátit.

Stanidlo
30.12.2013 5 z 5

Právě dočteno. Moc jsem se těšila na tento příběh a knížka nezklamala. Moje druhá kniha u které mi balík kapesníčků nestačil a přes slzy jsem neviděla. Tou první byla " Než jsem tě poznala".

Foxface
28.12.2013 5 z 5

Já tomu nevěřila. Nevěřila jsem, že se u toho opravdu budu smát i brečet. Ale stalo se. Obsahuje spoilery.
Nečekala jsem od toho nic moc. Jenom nějakou přeslazenou blbůstku, název i obálka mi nesedly. Už po první kapitole se ale můj názor změnil a knihu jsem přečetla za jedno odpoledne.
Bylo to vlastně teprve podruhé, co jsem se u nějaké knížky rozbrečela. Před tím umřela má oblíbená postava, no, a to tady taky. Já právě čtu tu Izákovu pohřební řeč, jak je u toho ještě i Gus, strašně se směji, ale pak se dostanu o pár stránek dál a jak na povel se rozbrečím, když vidím první větu další kapitoly.
Já jsem prostě čekala, že to Hazel je ta nezdravá, že pak zemře, že Augustus zase přijde o dívku a že Hvězdy nám nepřály skončí úplně stejně jako Císařský neduh, uprostřed věty.
Nezanechala ve mně až tak hluboký dojem, jak jsem čekala, a tím se řadí do těch knih, které si přečtu znovu, protože si to nejlépe vychutnávám při čtení. Pět hvězdiček za postavy (Guse a Izáka jsem milovala), úžasné citáty, připomenutí kruté reality a všeho ostatního.

juckey
26.12.2013 3 z 5

Ze začátku mi to přišlo k zblití klišoidní, a ke konci... se můj pocit nezměnil. Jenže jak jsem se tak tím koncem proplakávala, došlo mi, že život je vlastně jedno velké, obrovské, gigantické, odporné, nechutné a kruté klišé, ke kterému autor v podstatě přidal pár romantických gest a velkých slov. A hvězdy jim nepřály. Ale to nikomu. Bohužel.
P.S. Dík za Van Houtena.

Candide
26.12.2013

Mám onkologicky nemocného kamaráda a i po přečtení mě jeho příběh dojímá více než tento.

MagdalenaHalow
22.12.2013 5 z 5

Jsou knihy jako HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY, o kterých lidem vykládat nemůžete, knihy tak jedinečné a zvláštní a vaše, že když o lásce k nim promluvíte, máte dojem, že je zrazujete.

silhavaA
21.12.2013 5 z 5

Lidé tu píší, že se při čtení této knihy se smáli a plakali zároveň. Nevěřila jsem, a tak je jsem se rozhodla knihu přečíst a je tomu tak. Nedokázala jsem zastavit slzy a zároveň dát koutky mých úst dolů. Skvělá kniha! Absolutně mě dostala!