Hvězdy nad námi

Hvězdy nad námi https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248749/mid_hvezdy-nad-nami-248749.jpg 4 195 66

Podtitul: Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo „Tyto události, perzekuce mých lidí, se staly součástí souboru faktů, kterým dnes lidé říkají historie. Já jsem tyto události prožívala každý den. Jsou součástí mé paměti.“ V březnu roku 1939 roztříštila nevinnost sedmileté Evy Weissové německá invaze do její vlasti, na Slovensko. V průběhu následujících pěti let, s tím jak nacistická perzekuce evropských židů nabírala na síle, museli Evini rodiče své děti ukrýt, ona a její sestra se ale zajetí nevyhnuly. Eva ve svých pozoruhodných vzpomínkách popisuje zážitky z koncentračního tábora Osvětim- Březinka, kde byla svědkem nekonečných hrůz a sama se stala objektem mučení, nelidské ho strádání a lékařských experimentů nechvalně proslulého Dr. Josefa Mengeleho. Když sovětská armáda na počátku roku 1945 Osvětim osvobodila, Eva s Martou musely čelit nové výzvě: přejít napříč válkou rozvrácenou Evropou, aby se sešly se svou rodinou. Kniha Hvězdy nad námi, vyprávěná se srdceryvnou nevinností mladé dívky a moudrostí dvaaosmdesátileté ženy, je zprávou o přežití tváří v tvář nepředstavitelnému zlu a vyvrcholením Eviny celoživotní snahy vypovídat o holocaustu a zachovat vzpomínku na všechny, kteří v něm zahynuli.... celý text

Vallenka
28.01.2020

Knížek na téma holoucaust jsem přečetla už hodně. A každá byla a je jiná- každý příběh je jiný a přitom mají něco společného. Ti, co přežili měli vždycky nejenom štěstí, ale zároveň velkou dávku odvahy a touhu žít. Nevzdát to. Tahle knížka je skutečnou reálnou vzpomínkou právě jedné z nich. Té, která v oné době byla ještě dítě. Dítě, které muselo velmi rychle dospět.
Nikdo z nás si nedovedeme představit, co musí prožívat matka, která předá dítě někomu jinému, aby ho zachránila. A už vůbec si nedovedeme představit, co prožívá samotné dítě. A to se dělo tisíci rodinám. A je moc dobře o tom číst, i když to bolí na duši.Nesmíme zapomenout, protože těch, co by nám to vyprávěli tváří v tvář, už mnoho není.

radusak9806-1
26.01.2020 3 z 5

Mrazivý příběh dívky v pokroucené době.

Knihomolka506
12.01.2020 5 z 5

Vyprávění založené na opravdovém příběhu další vyjímečné osoby, která si prošla peklem.

WowKokinko
07.01.2020 4 z 5

Ničím prikrášlena výpověď Slovensky co přežila Osvětim. Trošku mi ze začátku vadil popis celé její rodiny včetně jmen bratranců a sestřenic. Měla velkou rodinu a dost se mi to pletlo. Ale jinak jeden z dalších příběhu, co by neměl být nikdy zapomenut.

mot33
01.01.2020 3 z 5

Tak nevím takový obecný průměr četljsem nato téma lepší knihy.

Ivanka0070
08.12.2019 5 z 5

Kniha, která mi nejednou vhnala slzy do očí.. Hodně silný příběh, plný bolesti, utrpení a zvěrstev, ale také neskutečné odvahy a síly.. Takhle kniha mě opravdu dostala..

josska
13.11.2019 5 z 5

knihu jsem přečetla jedním dechem,je čtivá,ale co musely i děti zažít,u toho zustává rozum stát...

vera4669
20.10.2019 3 z 5

Nelíbil se mi styl psaní knihy, nicméně tyhle hrůzy se staly a musí se o nich psát. Zpracování však mohlo být lepší

Sotek43
19.10.2019 5 z 5

Krasne psaná kniha plna nešťastných vzpomínek doplněna fotografiemi.

Milujem
04.10.2019 4 z 5

Kniha je psáná čtivě. Četla se velice rychle. Je v ní dobře zachyceno, co se v té době dělo, co malá Eva prožívala během svého života za války. Kniha je obohacena fotkami autorky. Doporučuji.

Ctenar1202
28.09.2019 3 z 5

Útloučká kniha o 167 stranach. Pribeh z valky o utrpeni zidovske divky. Knizka se cetla velice hezky i pres valecne tema. Uvnitr knihy jsou i fotografie Eviny rodiny.

petula22
17.09.2019 4 z 5

Kniha je určitě zajímavá a stojí za přečtení, víceméně jednodenní záležitost. Relativně stručné autentické vyprávění.

Janca007
15.09.2019 5 z 5

Příběh o holokaustu je zachycen jiným směrem pohledu. Velmi čtivá knížka, dobře, že vznikla :)

Kirtans
19.08.2019 5 z 5

Nehodnotitelne knihy. Snad zůstanou živé mezi čtenáři.

zuzka894
13.08.2019 5 z 5

Přečteno za tři dny. Úžasná kniha a další silný příběh. Tentokrát žádné rozebíráni každého dne v KL. Většina knihy se zabývá životem rodiny Weissovy před deportaci, což neubírá knize na dramaticnosti. Rodina se několikrát rozdělila aby se zase mohla dát dohromady. Překvapilo mě, že všichni z rodiny až na malou sestru přežili. Nepočítám strýce, tety a sestřenice s bratranci, kteří bohužel zahynuli. Opravdu stojí za to si knihu přečíst.

alexis818
03.08.2019 5 z 5

Silná kniha,četla jsem už hodně podobných knih a tahle je jedna z nejlepších.Co jiného napsat o těch hrůzách,snad jen to,že by se nemělo na tohle všechno nikdy zapomenout.

Danago
24.06.2019 3 z 5

Autentický příběh malé Evy nám ukazuje život dětí jedné židovské rodiny žijící na Slovensku. Začíná před válkou, kdy si rodina žila dost dobře. Muselo to být opravdu hrozné , skrývání dvou malých dívek , potom jejich přežití v koncentračním táboře Osvětim a ani po osvobození to nebylo vůbec lehké. Dost mě zarazilo poměrně chladné chování rodičů. Hodně oceňuji fotky v knize , které dobře dokreslují celý příběh.

Gangaganeza
14.06.2019

Za mně je kniha super . Jindy čtu knihu s více jak 140 stranami měsíc (A to protože musím číst do školy
:D ).Tuto knížku jsem přečetla za necelé čtyři dny.Vůbec jsem se od toho nemohla ,,odtrhnout'' a nutilo mně to číst dál a dál...Už vím ,jaké knihy si mám vybírat k povinné četbě.
Někdy jsem se zasekla a věci kterým jsem sama nemohla uvěřit jsem si přecetla třeba pětkrát a někdy i vícekrát ( Jako např. jak byla Eva bita jako malá dívka dospělým vojákem a jak byla statečná , atd...)
Rozhodně doporučuji ! ❤❤Hlavně těm kdo má rád věci ,,skutečné'' příběhy.

Joannebro
10.06.2019 5 z 5

Další silná kniha. Pro mě naprosto nepředstavitlný příběh plný nenávisti a lásky k rodině. Velice čtivé, příběh mladé dívenky Vás nenechá knihu jen tak odložit. Chcete vědět co bude dál. Myslím si, že bychom si takové příběhy měli neustále připomínat, abychom nezapoměli na jednu z nejtemnější kapitol naší historie.

Safrika
31.05.2019 4 z 5

Hrozna doba,jen doufam a pevne verim,ze lide nezapomenou... vice takovych lidi,kteri o tomto dokazi otevrene mluvit.