Hvězdy mně přály?

Hvězdy mně přály? https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477580/bmid_hvezdy-mne-praly-DMH-477580.jpg 4 5 3

Jmenuji se David Dagos. Ožil jsem v tomto románu díky jedné skutečné osobě. Venezuelský zpěvák Carlos Baute mi dal svoji podobu, srdce a talent. Jsem však čistá fikce a románový hrdina. Hvězdy mi opravdu přály. Žiji život snů. Jsem také známý zpěvák a hudebník. Působím ve Španělsku, které je mou srdcovkou. Nezažíval jsem však jen úspěch. Mým životem se táhne jako černá nit rodinná tragédie, kterou si nepřestávám vyčítat. A právě tajemství z minulosti odstartovalo mou cestu za sny. Cestu plnou zmaru, neúspěchů a bolesti. Ale také cestu úspěchu a nenadálé slávy. Chcete mě na ní doprovodit a zažívat vzlety a pády se mnou? Jedno vám prozradím už teď: miluji ženy.... celý text

Žánr:
Romány , Literatura česká

Vydáno: , vlastním nákladem
Originální název:

Hvězdy mně přály? , 2021


více info...

Komentáře (3)


Kniholapka
Kniholapka
19.10.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala k recenzi, tak se o ni pokusím.
Kniha mě hned na první pohled zaujala obalkou, která je velice netradiční. Následovala anotace a taky fakt, ze autorka sama pobývala ve Španělsku. Upřímně jsem si nebyla jistá, co od knihy čekat. Jestli to nebudou jen samé drby. Ale byla jsem velice mile překvapena. Kniha má spad, je čtivá a svěží. Jazyk je jednoduchý a nenajdeme zde složitá souvětí.
Hlavní hrdina mi byl sympaticky až na jeho velmi příznivý vztah k ženám. Nelíbilo se mi, ze když měl Andreu, měl různé opletacky i s Martou. Nejspíš to však do show byznysu patří.
Malé minus má za mě lehce zmatený skok mezi minulosti a přítomnosti. V jeden okamžik jsem se trochu ztrácela.
Nic jiného však vytknout nelze! Je to skvělá a osvěžující kniha. Rozhodne má v sobě jinakost a něčím vybočuje. Ještě jednou mockrát děkuji za recenzni výtisk a všem vřele doporučuji k letnímu čtení.

AdriSong
AdriSong
06.08.2021 5 z 5

Kniha mne zaujala netypicky díky obálce, která se mi již na první pohled velice líbila. Když jsem o ní začala zjišťovat další informace, nadchlo mne, že si začínající autorka jejím napsáním splnila životní sen a knihu vydala vlastním nákladem. Když jsem obdržela recenzní výtisk (za který tímto neskonale děkuji), říkala jsem si, že jej už jen z těch důvodů musím přečíst, i kdybych se k tomu musela nutit sebevíce. Naštěstí žádná tyranie se nekonala, jelikož příběh je svěží, velmi dobře čtivý a hlavní hrdina zajímavý a charismatický. Již od prvních stránek dokáže plně vtáhnout do děje, který velice svižně ubíhá. Ač autorka v knize skáče z jednoho období života hlavního hrdiny do druhého, má tento koncept plně pod kontrolou a čtenář se v časových obdobích neztrácí a naopak tento způsob vyprávění působí veskrze originálně. Postupně odkrýváme, jaké výčitky hrdinu trýzní celý život a zároveň sledujeme jeho peripetie se ženami, které knihou jen tak proplouvají, aniž by však ve mne nechala některá výraznější dojem. Snad jediné, co bych vytkla, je okamžik, kdy kniha končí. Pro mně osobně přišel konec v nečekanou dobu, ale pevně věřím, že si autorka tohoto osvěžujícího a zajímavého příběhu připravila půdu pro pokračování v druhém díle, který bych si moc ráda přečetla. Kniha je dle mého názoru výbornou volbou na letní odpočinkové čtení, ale i na dlouhé zimní večery, které chcete rozjasnit něčím milým a pozitivním.


janika199
janika199
30.07.2021 5 z 5

Lidi, já bych hlavního hrdinu chtěla domů. A vůbec bych nedělala blbosti jako Andrea. Naprosto skvěle udělaná postava. Knížka mě moc bavila. A na to, že jsem od autorky nic jiného nenašla. (hned jsem totiž chtěla zhltnout další knížku) A tato knížka je úplná novinka. Tak smekám před talentem. Doufám, že knížka nebude první a poslední. Dala bych si další a další a další. Doporučuji.