Hvězdy českého filmu I.

Hvězdy českého filmu I. https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276294/mid_hvezdy-ceskeho-filmu-i-Gm0-276294.png 5 11 3

Hvězdy českého filmu série

První díl edice přibližuje počátky českého filmu na osudech jeho nejslavnějších hereckých představitelů. Najdeme tu všechny herecké hvězdy předválečného filmu počínaje Josefem Švábem Malostranským, Ferencem Futuristou či Emanem Fialou, představuje se tu legendární "král komiků" Vlasta Burian či slavná herecká dvojice Voskovec - Werich. Zasvěcený a poutavý text autorské dvojice Václav Merhaut - Karel Čáslavský je doplněn malovanými portréty, kromě toho je v knize mnoho fotografií z nejznámějších filmů.... celý text

Kontryhelka
17.01.2021 5 z 5

Ráda si počtu o hercích minulé generace.

Luigi1
02.10.2020 5 z 5

S touto knihou jsem se vrátil v paměti do dávných let.To byli páni herci i herečky kteří dokázali pobavit nejen postavou ale i mimikou kterou dnešním(neříkám všem)chybí.Vřele doporučuji.

1amu
17.12.2019 5 z 5

Pouze 63 stránek má tato kniha od kolektivu autorů v čele s Karlem Čáslavským, ale jaké množství informací čtenáři přináší.
Vesměs hvězdy (nyní) filmů pro pamětníky: především -
Pištěk,Nedošínská, Plachta, Marvan,V+W,Rašilov, Vojta, Haas,Šlemrová, Nový, Mandlová,Baldová, Filipovský,Trégl,Vítová,Baarová,S.Beneš, Gollová,Pivec,Šejbalová,Záhorský,Medřická, Hrušínský, ale především Vlasta Burián !
Vkusně upravená publikace na křídovém papíře, s množstvím unikátních fotografií a neznámých "drbů" o těch, kteří uměli a bohudík stále umí bavit diváky všech generací.

herci encyklopedie herečky český film čeští herci české herečky

Autoři knihy

Václav Merhaut