Husajn kontra Chomejní

Husajn kontra Chomejní
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235381/bmid_husajn-kontra-chomejni-235381.jpg 4 19 19

Po islámské revoluci v Íránu v roce 1979, kdy se k moci dostal šíitský duchovní Chomejní, využil irácký diktátor Saddám Husajn celkové oslabení Íránu a rozhodl se pro invazi. Cílem Bagdádu bylo získat na ropu bohatou provincii Chúzestán a politicky sporná území kolem Šatt al-Arab. Kniha Ivana Brože zachycuje hlavní momenty historického pozadí konfliktu a jeho příčiny, průběh bojových operací, včetně jejich zvláštností, jakými byly například vlny sebevražedných útoků íránských bojovníků i navzájem k sobě připoutaných dětí nebo nasazení chemických zbraní či použití raket k ostřelování měst).... celý text

Igor1311
21.08.2022 3 z 5

z edicie Polozapomenute valky knihy s tematikou východnych krajin su podla mna jedny z najlepsich /Ropa a krev, Dzihad proti Kremlu, Arabsko-izraelske valky/ a tak som sa pochopitelne na tuto velmi tesil. Iracko-iranska vojna bola pre mna uplna novinka, ani som nevedel, ze k nej doslo, no v knihe na moj vkus bolo toho mnoho a bolo to dost zdlhave. Inak ale fajn citanie a dalsie pre mna nove informácie

Dexter94
08.12.2017 4 z 5

Zajimave ale nsmirne dlouhe. Tento konflikt byl tak staticky ze polovina stran by zcela stacila. Cetl jsem Hvezdy proti Hvezdam od stejneho autora a musim rict libilo se mi to vic.