Hugo Haas

Hugo Haas https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275789/mid_hugo-haas-J1k-275789.png 2 6 2

Monografie o českém divadelním a filmovém herci, filmovém scénáristovi, režiséru a posléze (v emigraci) i filmovém producentu

Přidat komentář

Aliii
21.01.2019 2 z 5

Čekala jsem od této knihy víc než jen přehled rolí (divadelních i filmových) a citací spousty kritik. Vůbec mi nesedlo zpracování textu, hlavně používání množného čísla, když autorka je jen jedna. Text navíc obsahoval i chyby (špatné y/i ve shodě podmětu s přísudkem, příjmení s malým písmenem na začátku apod.).
Tak skvělý herec, jako byl Hugo Haas, by si zasloužil mnohem víc...

Harry
15.04.2016 3 z 5

Velká česká herecká prvorepubliková hvězda zářila jak na divadelních scénách, tak na plátnech kin. Bohužel Hugo Haas byl židovského původu, a tak musel v roce 1938 emigrovat,aby si před Němci zachránil život , a tím se ukončila jeho umělecká dráha v Československu. Určité úspěchy měl za oceánem, ale na rodnou vlast nikdy nezapomněl (krátce ji navštívil v roce 1964).Jeho otec a bratr zahynuli v koncentračním táboře, což se velmi odrazilo na jeho zdraví . Zemřel v prosinci roku 1968.V knize je množství fotografií a soupisy Haasových rolí a je dobře, že můžeme jeho civilní herectví sledovat ve filmech na TV atd.