Hugo a jeho velký objev

Hugo a jeho velký objev https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107816/bmid_hugo-a-jeho-velky-objev-RMI-107816.jpg 4 198 45

Příběh, o nějž se s vámi chceme podělit, se odehrává v roce 1931 pod střechami Paříže. Setkáte se v něm s chlapcem jménem Hugo Cabret; tento chlapec kdysi dávno objevil kresbu, která mu navždy změnila život. Hugo je sirotek, který se stará o nádražní hodiny a v půdním bytě ukrývá velké tajemství. Součástí tohoto spletitého tajemství a okouzlujícího dobrodružství, které se kolem něj odvíjí, je i zápisník Hugova otce, klíček na krku chlapcovy nové kamarádky Isabelle, záhadný majitel hračkářství Papa Georges a magie rodící se kinematografie. Celý příběh je odvyprávěn jedinečným propojením slov a ilustrací a nabízí tak nový čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The Invention of Hugo Cabret , 2010

dia.riedl
28.08.2017 3 z 5

Naprosto miluji film, a když jsem viděla tuhle knížku v levných knihách, nemohla jsem ji tam nechat! Je nádherně zpracovaná a příběh, který vypráví je kouzelný, uchvátil mě už ve filmu. Ovšem musím říct, že film mě oslovil víc. V knize je všechno řečeno hrozně ve zkratce, postavy nedostanou tolik prostoru a taky se stalo, že v knize byly mezery, které jsou ve filmu zvládnuté mnohem lépe. Možná, kdyby autor méně spoléhal na obrázky a k vyprávění se víc rozepsal, nebylo by to tak krkolomné.
Tak tedy pokud vás oslovil film a samotný příběh, určitě vás knížka mile potěší, pro mě je ale bohužel film lépe zvládnutý. A chci strašně vyzdvihnout výběr herců a celkové zpracování filmu!!
V knize se mi moc líbil dovětek samotného Huga o automatonu (kdo četl, ví), který ve vás zanechá krásný kouzelný pocit z knihy :-)

slimáčik
24.08.2017 5 z 5

Svoje nadšenie touto knihou pre deti prikladám na kôpku k tým ostatným.

HerrPilot
01.04.2017 5 z 5

Zhasněte světla , popadněte popcorn (či notýsek s hodnocením) a začínáme -i takhle by se dala začít anotace téhle knihy .
Knihy , jež je psána láskou k filmům . Prvním filmům . A právě proto jsem si knihu koupil . Trochu jsem se bál , jestli slavné obrázky nebudou trpět ,,dírami''- rozuměj:prodlevy mezi obrázky v ději budou příliš velké ; zkrátka , jestli pochopím 2 po sobě jdoucí obrázky (nebyl jsem si jist , jestli kniha nebude jako reklama na Jogobellu -,,Jogurt s extra VELKÝMI kousky ovoce" - v praxi otevřete a najdete něco o velikosti bradavek - VELKÉ si zkrátka musíte DOIMAGINOVAT) ... Ale ne !! Nejen , že jsem obrázky pochopil , ale knihu si v rámci již ne-dětského věku i užil , a to i přes to , že z většiny postav jsem necítil nic (The Walking Dead : Children Edition ?) - prokreslení vedlejších postav docela pokulhává , stejně jako rozuzlení , od kterého jsem asi čekal víc .
K technické stránce - štve mně , že Mladou Frontu nenapadlo dát na obálku nic jiného , plakát na filmové zpracování knihy . Tenhle plakát totiž (dle mého) nezapadá do atmosféry knihy (mohli si třeba pohrát a udělat obálku ve stylu plakátů prvních filmů) , ale jasně - 11 nominací na Oscara se líp prodává :) .
Co je třeba ale pochválit je design stránek - černé okraje , černobílé ilustrace a mezi nima vsazený text - vše po vzoru němých filmů . Bravo !!!
Celkově na mne kniha nezapůsobila ani tak příběhem (trocha kouzla tam ale také byla) jako spíše mocnou atmosférou (zejména díky tomu stránko-'signu , který jako by člověka usadil v kině) . Dodnes mi knížka slouží jako taková Hvězdná Brána - portál do jiných světů . A proto nepůjdu pod 5* .

Technický dodatek : Film stojí za shlédnutí už jen kvůli skvělému Saschovi B. Cohenovi v roli nádražního inspektora :D

SeverusSnape
26.03.2017 3 z 5

Kniha má překrásné ilustrace,ale děj se mi moc nelíbil

hellena1523
04.02.2017 5 z 5

Coby studentka a milovnice nějaké vizuální kultury jsem byla naprosto uchvácena reálnou postavou a historickými událostmi. Propojení úžasných, naprosto nádherných ilustrací s textem, který se lehce četl, pro mne bylo velkým překvapením. Zpočátku jsem totiž čekala, že ty krásné mají zachraňovat to, v čem samotných text pokulhává...ale ne, bylo to jen perfektně propojené. Byla jsem a zůstávám ohromena! Film, který byl sice moc pěkný, ani zdaleka nedosahuje kvality knihy.

Toffee
31.12.2016 5 z 5

Moje první setkání s takovou knihou a nebyla jsem zklamaná. Příběh hezký a poetický, současně jsem se ledasco dozvěděla o počátcích filmů. Obrázky sice zabíraly hodně místa, ale člověk se jejich prostřednictvím stal spolutvůrcem, když si k nim sám dotvářel kousky děje.

ladyfromskye
19.12.2016 5 z 5

Pro mě velké a krásné překvapení. Před lety jsem jako první viděla film a byla jsem tak zklamaná, že na knihu ve své knihovně jsem se celé ty další roky jen nevraživě dívala. Špatná volba. Kniha je poutavě napsaná, ilustrace jsou krásné a skvěle text doplňují a částečně ho i nahrazují. Hugo a jeho velký objev je skutečně kniha pro malé i velké, pro milovníky textu i pro milovníky ilustrací. A hlavně je to kniha pro všechny, kteří mají rádi záhady, u nichž se ukáže, že alespoň částečně vycházejí ze skutečných událostí, byť to zní jako ta největší pohádka.
Edit 27. 1. 2017 Znovu jsem se podívala film a tentokrát se mi moc líbil. S knihou se krásně doplňují.

DennisMoore
05.06.2016 5 z 5

Výborná kniha pro děti i dospělé, kterým nevadí na chvíli se dětmi znovu stát. Filmové zpracování - Scorsese, nescorsese - strká hravě do kapsy snad i díky tomu, že film (a samozřejmě filmy obecně) zkrátka nedává fantazii tolik prostoru.

any333
05.06.2016 5 z 5

Příběh popisující různé mechanické stroje, rané kinofilmy a osudy Huga Cabreta. Byl doplněn překrásnými ilustracemi, které někdy sami vyprávěly kousek knihy.

alexvera
12.08.2015 4 z 5

Krásný příběh zdobený překrásnými ilustracemi. Nejsem cílová věková skupina, ale příběh se mi velice líbil. Byla to krásná hodinka čtení.

trudoš
09.03.2015 4 z 5

Brian Selznick mi nepřijde jako bůhvíjak bravurní spisovatel, jeho stylistika nedává příliš možností proniknout do podstaty postav a sžít se s nimi, stejně jako s jejich dobrodružstvím. Dialogy i dějová posloupnost odpovídá tomu, co si přeje autor, ale ne tomu, jaký vývoj by očekával čtenář. Na druhou stranu to v románu vynahrazuje celostránkovými ilustracemi, které děj volně provázejí a v důsledku jej popohánějí kupředu. Díky tomu náhle zjistíte, že kniha, která má 534 stran, je přečtená za hoďku, maximálně za dvě. Což pro začínajícího čtenáře nemůže být lepší motivace. Máte-li tedy nějakou tu ratolest, kterou chcete přivést ke čtení, je Hugo a jeho velký objev ideální volbou.

Ddaannddaann
07.03.2015 3 z 5

větší plýtvání papírem jsem v životě neviděl

Hoshi
02.03.2015 5 z 5

Krásný příběh s nádhernými ilustracemi, který pohltí nejen děti, ale i dospělého člověka. Tuším, že v ilustracích si každý najde něco svého :) Za mě doporučuji

Lasti
10.12.2014 5 z 5

Moc hezká.

evča09
10.06.2014 5 z 5

Naprostá spokojenost:)

Nikolča
22.04.2014 3 z 5

Moc pěkná knížka a hlavně ty obrázky jsou úžasné.

eletrika03
07.03.2014 2 z 5

Mě uchvátili té obrázky.

anibeni
07.03.2014 5 z 5

Naprosto nečekaně mne tato kniha pohltila, nejen svými obrázky, ale i příběhem. Nečekala jsem, že tak málo textu spolu s tolika obrázky dá vzniknout tak nádhernému příběhu... Klobouk dolů.. Teď zpětně mám pocit, že jsem četla hotový román a ne knížku s obrázkama...

fany.fancy
17.07.2013 5 z 5

Příběh plynul sám spolu s živými kresbami. A přesto se nedá říct, že by obrázky odsunuly do pozadí děj ... Příběh o Hugovi byl nejspíš smyšlený (i když George Mélies doopravdy žil), ale já věřím, že se stal. Strhující čtení.

čtenář 007
24.03.2013 4 z 5

Tak to nemá chybu! Kombinace obrázků a textu je naprosto dokonalá! Tohle si určitě přečtěte!

zfilmováno

Autorovy knížky

Brian Selznick
americká, 1966
2008  86%Velký objev Huga Cabreta

Kniha Hugo a jeho velký objev je v