Hry s příslovími, hádankami a pranostikami

Hry s příslovími, hádankami a pranostikami https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307683/mid_hry-s-prislovimi-hadankami-a-pranos-2L5-307683.png 5 1 1

Přibližně sto úkolů se zaměřuje na poznání či prohloubení znalosti přísloví, rčení, hádanek, přirovnání, pranostik a slavných citátů. Kromě procvičení paměti si čtenáři rozšiřují slovní zásobu, kultivují vyjadřovací dovednosti a tříbí logické uvažování. Úkoly jsou postaveny na různých principech, téměř všechny však spojuje schopnost autorek podat téma s humorem, propojit poznání se zábavou. Knihu mohou ocenit jednotlivci, kteří chtějí rozvíjet příslušné znalosti a dovednosti či si prostě „jen“ dopřát chvilku inspirativní zábavy. Stejně tak může publikace obohatit práci a zábavu ve skupině, a stát se tak pomůckou pro učitele českého jazyka či pedagogy mimoškolního vzdělávání, aktivizační pracovníky. Eva Schneiderová je autorkou několika známých titulů prakticky pojednávajících o hravém přístupu k výuce češtiny (Kuna nese nanuk, Klíč ke slohu aneb Nerudou snadno a rychle), v Portálu vyšla její kniha Jazykové hry a hříčky (2009). Marie Hanzová je autorkou mnoha publikací, čítanek pro ZŠ, prvních čtení, říkanek, jazykolamů.... celý text

hrdlickova_61
10.07.2021 5 z 5

S potěšením jsem zaznamenala, že nechybí moje oblíbená hra na popletená přísloví (jako "Kdo šetří, dál doskáče"), kterou ráda používám i na všechny možné jiné způsoby. Sympatické je mi i to, že jsou citovány knihy, z kterých bylo čerpáno, a tak je tu další inspirace - půjčit si ten který slibný titul.

Další užitek je v nalezení zatím pro mě neznámých hádanek, citátů a podobně. Zkrátka, autorkám nechybí důkladnost, humor, nápaditost... Je to zase jedna z dalších publikací, které potvrzují kvalitu nakladatelství Portál : o)

Autoři knihy

Eva Schneiderová