Rozmazlená princezna

Rozmazlená princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474667/bmid_rozmazlena-princezna-sB6-474667.jpg 4 560 98

Penn Říká se, že pomsta chutná nejlépe za studena. Před čtyřmi lety mě Daria Followhillová zničila. Připravil jsem ji o její první polibek. Ona mě připravila o jedinou věc, kterou jsem kdy miloval. Já byl chudej. Ona bohatá. Jenže věci se můžou změnit. A to zatraceně rychle. Teď jsem její spolubydlící. A ona musí zaplatit za to, že zničila jedinou dobrou věc v mém životě. Daria Followhillová si vždycky myslela, že je královna. Pro mě ale není ničím jiným než rozmazlenou princezničkou. Daria Chovala jsem se jako mrcha. To přiznávám. Trousila jsem jedovaté komentáře, opovržlivě ohrnovala nos a nastavovala nohy svým protivníkům. Zašlapávala jsem jehlovými podpatky do země každého, kdo by mi mohl ublížit. Třeba Pennyho Scullyho. Probodla jsem mu srdce, nechala ho vykrvácet a pak ho vyhodila do odpaďáku. Před čtyřmi lety mě požádal, ať si pro něj šetřím všechna svoje poprvé. Teď bydlí na druhé straně chodby a já si nepřeju nic jiného než být tou poslední v jeho životě. Před lety mi řekl, že nic na tomhle světě není zadarmo. A teď je načase, abych zaplatila.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Pretty Reckless , 2019

keiko33
28.08.2022 5 z 5

Tak ako staršia generácia, tak aj tu začala autorka super. Príbeh bol o typickej zlobe amerických deciek. Jedni majú navonok všetko, no v skutočnosti nemajú nič. A tí čo nemajú nič, sa snažia byť navonok drsní, no tiež trpia. Penn bol drsný, ale ochranársky typ. Snažil sa, rovnako ako Via prežiť, no ona to brala z nesprávneho konca. "Nenávisť plodí nenávisť". A vďaka tomu boli všetci v prdeli. Daria bola len pekne pozlátko, ktoré sa vo vnútri zožieralo. Len Pennovi sa podarilo pod tým pozlátkom nájsť skutočnú Dariu, ktorá potrebovala len lásku.

ardeas
25.08.2022 3 z 5

Ako spin off séria nie zle, ale z prvej série mam precitanu len 1 knihu a zvysne asi zacnem citat az teraz. S tou prvou som bojovala, Vicious mi nesedel, ale táto kniha sa citala sama.
Na druhu stranu ked sa nad tym zamyslim hlbsie, tak dej knihy je prekombinovany a to iste mal aj Vicious. Zbytočne vyhroteny a častokrát prisladeny. Zaver bol klišé, nad ktoré sa neviem povzniesť.
Jedine čo ma nadchlo, ze sice kniha je podla mna nižší priemer, ale vedľajšie postavy, ku ktorym sa viažu ďalšie knihy ma velmi potesili. Knight ci Luna, to su zaujímavé osobky, ktoré budem chcieť spoznat oveľa viac, ako tieto "polámané" osoby Darie a Penna, ktorý boli - podla mna - zbytocne vyhrotene a ich konflikty pritiahnuté moc za vlasy. Keby to autorka zjemnila, určite by som sa ku knihe niekedy vratila, ale takto to bola neuveriteľna melodrama :)

Artep071
23.08.2022 4 z 5

Mě ta holka nesedla , sotva se zmínila o deníku bylo jasný co se stane , ale ......?!
jo bylo to super drsné, napínavé, šílené i romantické počteníčko a bylo tam vše co má dobrej příběh mít a autorka mě překvapivě vtáhla do děje a vyvolala hromadu emocí ... fíííííha

luccys194
21.08.2022 4 z 5

"Slunce se dost podobá nenávisti - je krásné, smrtící a zároveň zásadní pro naše přežití. Může vás oslepit, ale taky vás udržuje naživu. Nenávist nás motivuje mnohem víc než láska. Láska je klidná a spokojená. A spokojení lidé se nevyvíjejí. Prostě... jsou. Ale my, lidé plní nenávisti, to je něco úplně jiného. Jsme hladoví a zoufalí."

Miluju sérii Hříšníků a začátek nové generace (série) nezklamal. Příběh Penna a Darii je krásný, ale i dost hlubokomlsný. Každý si v něm určitě najde to svoje.
Moc se mi líbí, jak autorka každou knihu napíše tak, že Vás absolutně vcucne do děje, nepustí a vy jako byste najednou žili druhý život. 9/10.

MAU256
18.08.2022 5 z 5

"Řekla, že tu kletbu zlomí pouze pravá láska. A že to nebude jen tak. Že musí být opravdová. A na celý život...

Krásně čtivý příběh, tentokrát se jedná už o další generaci našich frajírků. Hnacím motorem měla být pomsta, vloudila se však láska a vše je najednou jiné. Bylo mi líto Mel, protože svou dceru nadevše miluje, jak se to mohlo takhle pokazit? Jsem ráda, že nakonec to skončilo tak, jak má. Knížku mohu jen doporučit.

Lee7
06.08.2022 5 z 5

Nedávno jsem dočetla příběh Melody a Jamiho, proto bylo skvělý začít číst příběh jejich dcery. Byla jsem nadšená, opravdu jsem něco takového nečekala, až mi ke konci příběhu slza ukápla. Dostal se mi pod kůži a jsem zvědavá na zbylé děti hříšníků - líbilo se mi, že se neměnil charakter postav a ne vše je růžový.

Blanka29
22.07.2022 4 z 5

Opet se setkavame s Hrisniky nebo spise s jejich potomky, kteri maji take vse na co si vzpomenou. Ale jak uz to tak byva, neni vsechno zlato, co se trpyti.....
Ze zacatku jsem Dariu moc nemusela, ale postupem casu (nebo spis strankami) jsem si ji trochu zamilovala....

adela2230
19.07.2022 4 z 5

Autorka nezklamala. Píše velmi dobré knihy, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak to mělo spád a nemohla jsem se odtrhnout. Překvapilo mě chování rodičů (nečekala jsem takové chování, když znám jejich příběh). Ovšem díky tomu to knize dodalo ještě lepší příběh a opět to poukazuje na těžké téma, které se jen tak nevidí.

Lucika002
18.07.2022 5 z 5

Páni, tak tohle byla jízda! Přečteno během jednoho dne, to mluví samo za sebe.

jennefer
27.06.2022 4 z 5

Hm, nevím jak je to možné, jestli už jsem moc stará, nebo naopak moc hormonů, ale tahle autorka mě dokáže při čtení jejích knih rozplakat. Ne u všech knih, ale i tak jich je víc, než od jiných autorů dohromady. Píše silně, i když občas lehce přehání. Nebojí se ošklivých témat. A umí vtáhnout...
... ještě že má ty happy endings!

Siwan
09.06.2022 5 z 5

Jako dalo by se tomu kde co vytýkat...občas přitaženost za vlasy, občas málo prostoru pro některé vedlejší postavy, které by tomu příběhu daly víc ... ale vlastně proč by to člověk dělal? Je to prostě dobrý. Četlo se mi to samo, odsýpalo to jak namazaný stroj, prostě třikrát hurá. Během čtení jsem se nemohla ubránit si občas vzpomenout na sérii Papírová princezna...myslím, že kdo četl, tak se mu občas vybavilo, že to má něco společného. Asi tím prostředím, nevím. Pokud vám tohle sedlo tak si sérii Papírová princezna přečtěte, pravděpodobně se vám bude líbit taky. Každopádně se pustím do dalších věcí od autorky.

uminaa
07.06.2022 5 z 5

Prvý návrat k Hriešnikom, ale tentokrát prežívame príbeh s ich potomkami, ktorí zažívajú tiež svoju toxickú lásku. V rámci "podžánru" romancí ide o naozaj silné príbehy.
Dariu som mala občas chuť prehnúť cez koleno, ale nakoniec som ju skôr ľutovala. Čo sa týka Sylvii, tú som neznášala od samého začiatku. A Penn? Tak ten si to všetko ozaj pekne užil.
Bolo milé stretnúť členov prvej generácie a trochu si pospomínať ;)

krevetka79
23.04.2022 5 z 5

Ale nakonec jako jo :-)
Po pomalu se rozjíždějícím začátku , jsem nakonec chvílemi skoro ani nedýchala.
Zajímavě pojatý příběh o bohatých, chudých a hlavně o síle lásky.

krevetka79
23.04.2022 5 z 5

Pomalejší rozjezd, ale nakonec jsem chvílemi skoro nedýchala , i když se dá odhadnout, jak knížka asi skončí.
Krásný příběh ...

narisa
08.04.2022 5 z 5

(SPOILER) L. J. Shen je moje nová oblíbená autorka. Její knihy jsou úžasné. Jsem moc ráda, že si můžu přečíst o dětech Hříšníků.
Příběh Darie a Penna byl skvělý. Zpočátku mě trochu mrzelo, jak jsou mladí. Ale... U Shen postavy věku věšinou neodpovídají, jsou vyspělejší.
Penn mi byl moc sympatický už od počátku. Od prvního polibku, který Darie dal. Nevím, jestli by se zrovna on mohl označit za hříšníka, protože podle mého jím nebyl. Byl to kluk, který by se pro druhé rozkrájel a to už ve velmi mladém věku. Byl skvělý sportovec i student. Ne. Tím hříšníkem tady byla Daria. I když dle mého také jen částečně. Daria zpočátku nepůsobí příliš sympaticky. Člověk jí přichází na chuť postupně. Musím říct, že i já mám v sobě takového Hulka. Takže jsem jí časem fakt fandila. Opravdu mě velice potěšilo, že Daria si pro Penna schovávala svá poprvé. Spolu byli skvělí. Líbilo se mi, že Penn viděl pod její obranný mechanismus a skutečně ji chápal. A rozumněl i vztahům v její rodině.
Jamie byl jako otec naprosto úžasný. Ale on byl už jako student velice stabilní, rozumný a úžasný a to se nezměnilo.
Melody se opravdu snažila, ale i tak se s dcerou odcizila. Ale byla si toho vědoma a chtěla to napravit. Sama mám děti a chápu, jak je výchova složitá.
Udělaly mi radost kapitoly právě z pohledu Jamieho a Melody. U Jamieho bylo super, že se zde opět objevují HotHoles. U Melody mě dostalo, jak věděla o každém spoustu věcí, jen díky tomu, že prala prádlo.
Překvapila mě Hadí jáma, Gus a velké finále, kde se vlastně šikana řešila tím, že přítomní z obou škol na sebe prozrazovali svá temná tajemství.
A vůbec jsem neměla ráda Viu. Ta mi byla od počátku opravdu hodně nepříjemná a během knihy se to nezměnilo.
Moc se mi líbilo, jak Jamie a Melody Scullyovi přijali do rodiny.
Velice se těším na Knighta, Lunu a Vaugna.
Knihu vřele doporučuji.

genikuxik
05.04.2022 5 z 5

Zajímavé čtení. Je fajn, že autorka zakomponovala i charaktery z předchozí série. Myslím, že tato autorka se stane další mojí oblíbenou a vždy když vyjde nová kniha, tak ji hned přečtu :)

AnnaNes
08.03.2022 2 z 5

Na začátku mě štval styl psaní, nedařilo se mi začíst. Pak co to bylo za hrozný vztah matka dcera. Toxickej vztah Darii a Penna. Chvílemi jsem myslela, že knihu nedočtu. A ani nechápu tak vysoké hodnocení.

anndrra
01.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Nemám asi problém s postavami. Daria byla vykreslená dobře, Penn taky, S Viou to bylo horší, ale ok, moc prostoru neměla. Nicméně mi přišlo, že příběh měl určité časové nelogičnosti. Občas jsem četla, něco se dělo a já byla zmatená, vůbec jsem se nechytala, jako by mi něco utíkalo. A ten konec? WTF. Proti šťastným koncům nic nemám, ale tohle bylo moooc. Nemluvě o tom, že se to za mě až moc natahovalo. Od autorky už jsem četla lepší

Malíček
18.02.2022 2 z 5

Já moc nerozumím tomu, kde tahle knížka nabrala tak vysoké hodnocení. Styl psaní mi nijak extra nevadil, knížka se četla docela dobře, ale s příběhem jsem měla fakt problém. Hlavní postavy mi nesedly, ani Penn, ani Daria. Bohužel nechápu, proč je celý příběh a chování (všech) postav tak vyhrocené. Nerozumím tomu, na čem příběh stojí, a některé jazykové výrazy mi vyloženě vadily, ale to zas může být jen můj problém.
Já bych knihu dál nedoporučila a pokud se někdy pustím do dalších dílů, tak to bude za dlouho. A docela mě to odradilo i od dalších autorčiných knih.

Verunka926
18.02.2022 3 z 5

Fajn kniha se zajímavým příběhem, ale nijak ohromená nejsem. Ještě uvidím, zda se pustím do dalších knih.