Hříšnice

Hříšnice https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3098/bmid_hrisnice-Ebl-3098.jpg 3 112 40

Cora Benderová tráví horké letní odpoledne s manželem a malým synem u jezera. Bylo by to normální příjemné odpoledne, kdyby se však Cora nerozhodla spáchat sebevraždu. Jenže na konci dne je vše úplně jinak.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Albatros (ČR)

Die Sünderin , 1999

VěraČamková
09.05.2019

napínavý příběh, kniha se četla opravdu dobře, něco bylo sice zdlouhavější, ale jinak mě knížka bavila

Ctenar1202
27.04.2019 5 z 5

Kniha me celou dobu drzela v napeti. Do poslednich stran jsem netusila, jak cely pribeh dopadne. Perfektni kniha!

MMacicekk
30.03.2019 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, děj i přes delší kapitoly utíkal velmi rychle a celý zvrácený a propletený příběh si mě omotal kolem prstu a já chtěla znát víc a víc. Autorka mě velmi mile překvapila a můžu říct, že po delší době jsem si přečetla skvělý psychothriller, který jde až na dřeň. Autorka se nebojí otevřít tabuizovaná témata incestu či náboženského fanatismu a ukazuje, jak mohou ovlivnit dětství a dospívání. Na druhou stranu musím podotknout, že některé situace byly zahnány až do extrému a tudíž nepůsobily moc věrohodně.

evasamankova
26.03.2019 4 z 5

Hříšnice je čtivý temný a ponurý psychologický thriller s intenzivní atmosférou. Každopádně rozporuplná kniha, protože co se jednomu bude zdát jako zbytečnou směsicí zmatku, lží a nesouvislostí, bude pro jiného čtenáře intenzivní, tísnivou a věrohodnou sondou do poznamenané duše mladé ženy.
Ač se to zdálo po velkou část děje nemožné, tak to v závěru do sebe všechno výborně zapadlo.

alnahu
20.03.2019 2 z 5

Tak toto bylo opravdu náročné čtení. Příběh začíná, tím kdy nenápadná normální žena Cora Benerová má bezproblémové manželství, ale něco s ní není v pořádku ,nejen že napadne svého manžela ,ale ubodá na pláži neznámého muže. Její případ řeší komisař Grovian, který to nemá vůbec lehké , ale nevzdává to a pátrá v její minulosti ,aby zjistil, co ji k tomu vedlo.Je velmi těžké se v ději zorientovat- mezi minulostí a přítomností a mezi tím co je pravda a co lež. Za mě docela depresivní kniha.

dalia1769
11.03.2019 4 z 5

Napínavý psychologický příběh, velmi čtivý. Místy nebylo snadné se v zákrutech mysli hlavní hrdinky vyznat a z mnoha lží, přeludů a omylů poskládat skutečný průběh minulých událostí. Líbilo se mi, že přes temný obsah ponechává závěr knihy naději do budoucna.

Trustty
11.03.2019 5 z 5

A mě se tyhle bludy moc líbily :)).
Určitě si od této autorky přečtu něco dalšího.
Kniha se četla moc dobře i přes dlouhé kapitoly.
Co dokáže prožité trauma způsobit v mozku za guláš je někdy mimo chápání.

Irsaf
03.03.2019 4 z 5

Pribeh se mi líbil...

Madelisi
24.02.2019 3 z 5

To byla jízda. Zajímavý začátek, ztrácení se v myšlenkových nesmyslech Cory a pak údiv, jak vše na konci do sebe zapadne. Ale upřímně řečeno, někdy jsem byla zmatená až moc, policista si zaslouží obdiv, že se ve skutečnosti sestávající se z Cořiných bludů (nic jiného to není) neztratil.
Nicméně napětí bylo na každé stránce. Ale nedokážu si představit, jak z tohoto mohl vzniknout seriál. Připadá mi to nezfilmovatelné.

Rubyn
05.02.2018 2 z 5

Výborný záčátek pak jen nuda a zmatek. Tak tak jsem dočetl.

koolsavage
03.02.2018 4 z 5

Jediná věc, co bych vytkla, je místy až chaotické vyprávění. Na druhou stranu, oproti seriálové verzi je kniha o pár tříd výše.

Rigel-nika
25.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha

Nimue
25.08.2017 5 z 5

moc se mi líbila

Sarance
24.02.2017 2 z 5

Dočetla jsem, abych zjistila rozuzlení, ale jinak mě kniha nezaujala. Místy až chaoticke vyprávění, prakticky nereálné, nezajímavé.

e-Lisbeth
19.04.2016 4 z 5

Na první pohled hrůzostrašný životní příběh a otázka, jak žít s pocitem viny a na druhý, že všechno může být jinak, než se zdá. Hříšnice je knihou, u které se musí přemýšlet, co je realita a co pouhá představa hlavní hrdinky a zaručí napětí do posledního okamžiku spolu s velice překvapivým závěrem.

dagi
16.05.2015

Druhá kniha této autorky, kterou jsem přečetla za pár dní (a rozhodně jsem s ní ještě neskončila) - poutavá, udrží v napětí až do samého konce.

jarin58
20.06.2014 5 z 5

Někdy až depresivní,neveselé.Musím dát pět hvězd.

jindrich5708
11.05.2014 5 z 5

Nečekal jsem nic , protože autorku jsem četl poprvé . Dostal jsem hodně . Napětí , strach a možnost přemýšlet až do konce . Na ten příběh jsem nemohl zapomenout ještě dlouho po dočtení . Doporučuji .

mi-nul-o
19.08.2013 3 z 5

Na mě zbytečně rozvleklé a rádoby komplikované.

Jančislava
15.04.2013 5 z 5

Kniha velice poutavá a nelze se od ní odtrhnout. Děj má spád, je zajímavý a napínavý. Za sebe dávám 5 hvězd

zfilmováno – TV seriál

Petra Hammesfahr