Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 986 986

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

Svabik
13.10.2018 3 z 5

Po přečtení knihy mám trochu rozpačitý dojmy. Nečetla se mi ze začátku moc dobře, vadila mi Ich forma vyprávění, ale časem jsem ji přijmula a pak se četla mnohem líp. Původně jsem si myslela, že už další díly nebudu chtít číst, ale vyprávění má v sobě moc otázek, který chci po přečtení prvního dílu zodpovědět. Takže čistě ze zvědavosti si přečtu i další díl.

Globodecristal
13.09.2018 4 z 5

Jako dobrý! Na knihu jsem narazila náhodou. Očarovala mě její obálka. Že začátku jsem se úplně neorientovala, ale pak se to rozjelo a když jsem zrovna nemohla číst a knížku měla po ruce, dychtivě jsem na ni koukala. Určitě stojí za přečtení a já se těším na druhý díl. :-)

Lee7
09.09.2018 4 z 5

Na spisovatelku jsem narazila náhodou a příběhy s trochou mysteriozity jsou pro mne zajímavé. Příběh se četl pěkně a zanechal ve mě nádech tajemna, které se snad zas trochu ukáže v dalším díle. Jen škoda, že rozluštění záhady bylo tak rychlé a ukončené..

alzbeta4340
31.08.2018 5 z 5

Skvělé - za mě nejvyšší hodnocení. Nejedná se o horor (já se nebála), ale o urban fantasy s hojným výskytem duchů a jednou začínající romancí. Velmi zábavné.

Elea
25.08.2018 3 z 5

Kniha se dobře četla, měla přijatelné napětí, ovšem Amelie mi dost vadila, její neustále rozbírání každého - i toho nejmenšího - pocitu, bylo dost otravné. Možná si přečtu i další díl, ale určitě to nebude hned.

PetraBery
20.08.2018 4 z 5

Čtivá detektivka s troškou tajemna a duchařiny. Hlavní hrdinka Amelia je restaurátorkou hrobů a pomáhá detektivu Johnu Devlinovi s vyřešením vražd, které se objevují právě na hřbitovech. Přitažlivost mezi aktéry je zřejmá, ale není přehnaná. Vyšetřování odsýpalo, čtení mě bavilo a další díl si ráda přečtu.

koki.veru
17.08.2018 5 z 5

Pěkný příběh s trochou duchařiny. Poměrně otevřený konec,takže se určitě vrhnu do dalšího dílu :-)

Pavlnka
17.08.2018 4 z 5

Zajímavé, určitě se podívám i na pokračování.

Holanka
17.08.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila moc. Dokonce mi nevadil ani nedostatek spánku, který mi tahle kniha dopřála. Příběh, postavy, nápad, vrah, duchové byly prostě úžasné. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Mám pocit, že jsem narazila na zlatou žílu. Tak moc doporučuji a já se jdu vrhnout na další díl.

Hannik
16.08.2018 2 z 5

Nechala jsem se zlákat posledním dílem, který byl uveden v novinkách a také dobrým hodnocením knížek. Ač mám detektivky velmi ráda a duchařinu jsem brala jako zpestření, tak mě knížka bohužel nechytla. Přestože byla čtivá, tak mě děj nenadchl a měla jsem pocit, že Amelie řeší stále dokola svoje pocity... K dalšímu dílu se asi neuchýlím...

Evazita
14.08.2018 5 z 5

“Světla valem ubývalo. Všude kolem mě naprosté ticho. Mlčenlivost soumraku. Ten okamžik na konci dne, kdy duchové vycházejí ven.”

Jo, mně se to líbilo. Duchařina, detektivka a do toho Devlin...jestli podobný chlap existuje, chci na něho kontakt :-D

cie
29.07.2018 5 z 5

Detektivka se silným erotickým napětím mezi hlavními hrdiny. Jedna z mála knih, kde mi tato kombinace nevadila, právě naopak! :-D

anid
20.05.2018 3 z 5

Mě detektivky asi prostě nejedou....
Začátek navodil užasnou atmosféru, při které mi lezl mráz po zádech a zauvažovala jsem, zda se na mě nějaký ten dušik hezky nelepí.... Díky tomu kniha získala 3*
No ale tím to haslo.... Napětí tak trochu nefunguvalo, pomalé posouvání (možná dáno žánrem), takže čtení nakonec skončilo při jízdě do a ze školy a při volný hodinách. The end
co měla ale nejvíce štvalo byl vztah hlavních postav (jejiž jména mi teda v hlavě nezůstali). Ten mě dokonce donutil knihu "odhodit". Nevím, zda už prostě se mi tyhle "forbidden" realetionship díky jiným knihám (cought cought Warriors )neomyli a já si je nezhnusila snad ještě víc než milostný trojúhelník... Popis jejích pocitů, a "bojování sama se sebouů mě doslovala sr*li....
Nedočteno do konce....

Amitiel76
08.04.2018 4 z 5

Tak tato kniha spadala do zcela odlišného soudku žánrů, než obvykle čtu...
Mám ji doma již nějaký čas, a stále jsem ji odsouvala na později. Tak konečně na ni došlo..... Každopádně do stránky 150, jsem se nedokázala do děje plně ponořit. A tak nějak jsem bojovala s tím, že knihu snad odložím nedočtenou. Ale pak přišel zlom, kniha nabrala spád, a já jí hltala stránku za stránkou až do konce.....
Detektivka s paranormální linkou. Ponurá atmosféra prastarých hřbitovů, na americkém jihu, a k tomu krásná, mladá restaurátorka, obdařená talentem vidět duchy. A pak je tu sexy tajemný detektiv, s bolestnou minulostí, který ji až zoufale přitahuje. Naštěstí to bylo oboustranné :-))
Autorka skvěle popisuje tu tajemnou, hřbitovní atmosféru, že člověk před sebou opravdu vidí živé obrazy...Vidí a cítí... pach tlení, rozkladu a zatuchliny. Pach smrti, mísící se s vůní jasmínu, a oleandrů.... Ty staré, děsivé chodby pod hřbitovem. A k tomu vraždící šílený maniak, a několik zbloudilých, ztracených duší, bažících po lidské energii.
Perfektní hororová atmosféra, při které mi místy běhal mráz po zádech. A ten konec? Tak ten byl opravdu nečekaný.....
Ano, knížka byla opravdu dobrá. Sice detektivky jako takové určitě nečtu, to není můj šálek kávy, a tohle bylo trochu víc. Horor, duchařina, a pro mě potřebná trocha té romantiky a chemie, bez které by pro mě kniha ztratila to pravé kouzlo.
Určitě se časem dopracuji i k dalším dílům :-)

Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Po knize Anna krví oděná jsem se pustíla do další knihy o duchách Okřídlená duše. Musím říct že kniha neměla chybu. Příběh se zajímavou detektivní zápletkou a chemií mezi dvěma lidmi co víc si přát . A samozřejmě konec ukončen tak , abych se těšila na další díl Království . :) Takže doporučuji já si knihu opravdu užila

Tirisa
19.02.2018 5 z 5

Jsem nadšená, celá série mi naprosto sedla a těším se na další díly...škoda, že to tak trvá.

kaja3190
02.02.2018 5 z 5

Skvělý námět, čtivě napsané... Pro mě asi nejlepší detektivka. Autorka má u této knihy velké plus za hřbitovy. Ty hřbitovy dělají tu knihu něčím výjimečným a to se mi líbí.

Danka22
10.11.2017 5 z 5

Skvělá detektivka.

Hanifa
08.10.2017 5 z 5

Mile mě překvapila první knížka od autorky. Ve správnou chvíli mi naprosto sedla kniha o duchařině, romantice, detektivech. Četlo jsem mi to tak snadno, že mě to ani nenapadlo přeskakovat řádky a zanechalo to ve mně příjemný pocit. Vím, že následuje další díl, proto jsem nečekala ani žádný happy end typu ... přijel na bílém koni a žili spolu šťastně až navěky. Jdu hned do dalšího dílu.

knihamouder
24.09.2017 5 z 5

Duchařina jako vyšitá. Napětí, tajemno, zlo, špetka lásky a hřbitovní tajemství...super oddech od romantiky a klasických detektivek. Těším se na další díl!