Okřídlená duše

Okřídlená duše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/bmid_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4 986 986

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Restorer , 2011

Petra28
28.03.2015 4 z 5

Úplně mimo můj oblíbený žánr, příjemné překvapení.

PeM
25.03.2015 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala, já tohle prostě můžu :-)

gossipavlina
20.03.2015 3 z 5

Kniha na mě moc velký dojem neudělala. Obávám se, že za týden už nebudu vědět, že jsem ji četla.
Byla to taková směs - duchařina s pokusem o detektivní zápletku.
Do dalších dílů se pouštět nebudu.

LenkaWal
15.03.2015 5 z 5

Skvělá knížka. Chvíli mi trvalo než se začtu a pak i párkrát uprostřed, když jsem byla nucena čtení přerušit, ale jak jsem se začetla, tak to bylo krásné, napínavé, i ten mráz mi několikrát přeběhl.
Petruse21 píše, že vařili moc čaje a já, která si čaj udělá i šestkrát za den si zase myslím, že si ho vařili žalostně málo :-)

Jolanka
12.03.2015 5 z 5

super!! líbilo moc - doporučuji

pavla6419
27.02.2015 5 z 5

Kniha je poutavá a napínává Vás až do poslední chvíle. S takovouto pomotanou, ale zároveň dramatickou tématikou se nesetkáváme často. Autorka si potrpí na napínání diváka, který je hluboce začten do její knihy. Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Petruse21
25.02.2015 4 z 5

Pěkně se četla, napínavá taky byla. Jen ten konec mi přišel takový moc rychlý. A trošku mě rozčilovalo to věčné vaření čaje:), toho tam bylo fakt dost.

padajicidvere
11.02.2015 4 z 5

Napětím jsem ani nedutala, několikrát vyděšeně vyjekla anebo okamžitě zavřela knihu, aby na mě něco nevyskočilo..ať už duch nebo pavouk, které bytostně nenávidím. Co jiného na to říct, než že mě kniha naprosto vtáhla do děje tak, že jsem se lekla při zakašlání, které jsem uslyšela. Jen ten konec..vyděsil mě, a to opravdu. A nejen proto musím přečíst další díl, abych došla svému pokoji.

DendaRA
07.02.2015 5 z 5

Úžasná kniha, skvělá zápletka, nečekané rozuzlení!!! Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, a i když mi místy po zádech běhal mráz, já prostě musela číst dál!!! Duchařskou knížku jsem četla poprvé a teď lituji, že jsem si příběh o Amelii nepřečetla už dřív. Cením si originality autorky :-) Hned jdu na další díl!!! :-)

Štístko Mína
28.01.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Přečtená za tři večery. Odhalení vraha? No, velmi nečekané, napadlo mě všechno možné, jenom tohle ne. Duchařina, taky super, napsané nenuceně, až z toho člověka opravdu mrazí. Opravdu vřele doporučuji. Hned začnu číst druhý díl, protože si prostě nemohu pomoct. :-)

Samira
24.01.2015 5 z 5

Skvělá, rozhodně si mě získala! Ačkoli se hororové tématice spíše vyhýbám, tady jsem neodolala a nelituju toho. Opravdu velmi kvalitně napsáno, mrazí mě ještě ted. Autorka, ale zároveň připojila romantiku, napřirozené prvky a detektivku. Dohromady to tvoří perfektně fungující směs. Moc se těším na další díl!

Persefona
18.01.2015 5 z 5

Krása, kniha přímo pro mě, mám moc ráda staré hřbitovy, duchovno i detektivní zápletky. Tohle všechno mi tahle kniha dala vrchovatě. Velmi napínavý příběh, příjemný, vraha jsem nečekala a to mám velmi ráda.

alexis818
25.12.2014 5 z 5

Naprosto úžasné čtení.Mám přečtenou celou trilogii a mohu jen doporučit.

lechaba
05.12.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla do knížky dostat, ale při první odhalené mrtvole a začínajícím jiskření mezi Amelií a Devlinem jsem nemohla od vět odtrhnout oči. Pokud má rád čtenář záhady, duchy a nebezpečnou lásku, celou sérii Hřbitovní královny doporučuji.
Pro zajímavost: na svých stránkách autorka píše, že plánuje ještě další knihy do série Hřbitovní královny a jednu má už rozepsanou.

scharko
14.11.2014 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem

TerkaM
13.11.2014 5 z 5

Moc pěkná a zajímavá kniha, která mě opravdu bavila číst a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Vážně moc příjemné čtení. Nedokážu si představit, že bych si tuto knihu nikdy nepřečetla a už se opravdu moc těším na další díl. :)

*Pájuše*
10.11.2014 5 z 5

Velmi zdařilé, propracované, dech beroucí kniha. Jakmile se do ní začtete, nedokážete se od ní odtrhnout. :-) Bylo tam trochu víc okecávání, což mi trošku kazilo požitek. Na druhé straně tam byly vyjádřeny emoce a pocity tak realisticky, že jsem měla pocit, jako bych to všechno prožívala s hlavní hrdinkou. :-)
Jedna věc, mě tam přece jen štvala... Trošku mi tam vadily myšlenkový pochody hlavní hrdinky. Buď ty důležité věci popírala nebo na ně pro změnu odmítala myslet.

Lablynt
04.10.2014 4 z 5

Nevím, nevím. Nápad se mi opravdu líbí, ale bylo tam prostě málo akce. Pořád kecali, ona pořád přemýšlela o Devlinovi, o tom, jak by se od něj měla držet dál... Nemůžu říct, že je to úžasná kniha, ale doufám, že ostatní díly mě zaujmou víc.

Brambram
22.09.2014 4 z 5

Miluju hřbitovy, ideálně ty staré, s historii, plné kouzelných zákoutí. Takže ač detektivky moc nečtu, tak po téhle jsem prostě sáhnout musela. A dobře jsem udělala, užila jsem si jí velmi a určitě se vrhnu i na další díly.

petra8118
17.09.2014

je to úžasná knížka vlastně všechny tři díly už se nemůžu dočkat až bude pokračování.