Hřbitov nevěst

Hřbitov nevěst https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367286/bmid_hrbitov-nevest-t6F-367286.jpg 3 127 65

Přízračná sibiřská tajga, nekonečné bažiny, zapomenuté trestanecké osady. Prostředí, ve kterém se osamělý český etnograf cítí méně sám. Hledá poslední příslušníky místních domorodých skupin, kteří zde živoří na hranici jejich zanikajícího světa. Celý kraj ale zahaluje závoj strachu. Mizí v něm mladé dívky. A není nikdo, kdo by je hledal. Etnograf se seznámí se sestrou jedné z pohřešovaných a nechá se postupně pohltit pátráním po osudu ztraceného děvčete. Většina cest, po kterých se vydává, však končí hluboko v lese…... celý text

TheCiko5
29.09.2020 2 z 5

Nevím. Já si sibiřskou detektivku představuji trochu jinak.
Jistě, autor se nepochybně snaží navodit atmosféru zamlžené a profukující tajgy, ale bohužel tak činí na úkor jakékoliv vedlejší linky, názoru jiné postavy, napětí, závratného (nebo spíš jakéhokoliv) zlomu v ději, nedejbože přesného popisu emocí a hloubky ostatních postav. Činí tak pouze ze svého vlastního pohledu, resp. z pohledu vypravěče, a to je zkrátka zoufale málo. Mrzí mě to, ale myslím, že žánr "sibiřské detektivky" není úplně českou devízou.

Peggy2711
17.09.2020 3 z 5

Jako thriller bych to v žádném případě neoznačila. Spíš dobrodružná detektivka, i když pojem detektivka je také silné slovo :-) Ale líbilo se mi to. Četlo se to rychle a dobře, popis prostředí a životů v osadách mě zajímal, je to psáno podle skutečnosti, takže za to body nahoru.

jan6775
20.06.2020 2 z 5

detektivka průměrná. Příběh zpracovaný podle pravdivých událostí . Dobré líčení krajiny a života v drsné přírodě a době, ve které se těžko hledá práce a tak spousta lidí začne pít.

jij
26.03.2020

Dnes se nechci vyjadřovat k ději,ale ke konkrétní chybě formální.Děj se odehrává ve městě Serov a jeho okolí,což je na Sibiři těsně za Uralem,oblast je však nazývaná Sverdlovská podle
města Sverdlovsk,to je ovšem město v evropské části Ruska.
Příběh dívek mnou však velmi otřásl,nevěděla jsem o těchto událostech.

medlovice
16.02.2020 5 z 5

Jen si to představte. Ten život tam v té zpustlé krajině. Beznaděj , nezaměstnanost, zaostalost. Alkohol, jakýkoliv je jediná záchrana pro muže i ženy. Ztrácejí se ženy .
Ztratí se mladá holka, matka malého dítěte , ztratí se sestra . Už se nikdy nevrátí , možná , že tam na sedmém kilometru je nedbale zahrabané její zmučené tělo a vy tu řešíte jestli je to detektivka nebo ne...Stát se to vám nebo vašim blízkým řvete hrůzou . A toto se stalo a určitě pořád děje, kdesi v zapomenutém kraji, kde dařilo snad jen za socialismu. Prostě kdo nezažil neuvěří, té knize asi uškodila nálepka sibiřská detektivka. Ale já ji zhltla přes noc. A je dobrá.

Karolína7
20.01.2020

Knihu jsem - jako jednu z mála - nedočetla do konce. Postrádala napětí a duch detektivky...

ADE138
02.12.2019 2 z 5

Líbil se mi popis prostředí, přírody, místních obyvatel a jejich životů. Jako detektivka nebo thriller však velmi slabé

kytarka
26.08.2019 2 z 5

Knihu jsem vyhrála v nějaké soutěži. Dlouho jsem ji měla v poličce na přečtení. Konečně jsem se tedy odhodlala a do knihy se pustila.
Příběh je inspirován skutečnými událostmi. V sibiřské tajze se ztrácí dívky a ženy. Nikdo neví kde je jim konec. Český etnograf, který je v oblasti pracovně, se rozhodne, že tomu přijde na kloub a začne po jedné ztracené dívce pátrat. Seznámí se tak s její sestrou.
Událost je to velice hrozivá, když si představíme, že se něco takového může stát. Nicméně příběh je napsaný, tak jednoduše a celkem nudně, že mě moc nebavil. Pokud by měla kniha více stránek, pravděpodobně bych nedočetla.

Ana72154
21.08.2019 1 z 5

Naprosté zklamání. Tato kniha nemá nic společného s detektivkou, která má být navíc víc temná a mrazivá, než ostatní severské detektivky. Ovšem na mě působila při čtení spíše nudně než temně a mrazivě...
Více jak polovina knihy je jenom popis krajiny, čtvrtinu tvoří jaké si pátrání po vrazích (přitom skoro žádné stopy nenajde) a zbytek je jakýsi doplněk, aby se zdálo, že se tam "jako" něco děje.

Anna27
01.08.2019 2 z 5

Čekala jsem od toho víc. Rozuzlení, popis postav apod. Autor vyčerpal spoustu slov na popis krajiny, ale s detektivkou to nemá nic společného, protože to napětí tam prostě nebylo. Konec byl zklamání.

Bulldog
25.07.2019 1 z 5

Absolutně o ničem a po častém přeskakování řádků jsem si řekla a dost...nebudu trávit čas něčím co mě vůbec nebaví.. podobná tématová srágora jako český film Ghoul..

hanzmb
09.07.2019 3 z 5

Bohužel se zajímavým tématem si autor neporadil. Knihu drží jen popisy pro nás neznámého prostředí. Příběh je ale jen zjednodušeně popisný, jak z novinového článku.

katerina5544
09.06.2019 3 z 5

Dalo se to. Zajimave popsany zivot lidi v odlehle koncine a zalozeno na skutecnych udalostech coz bylo dost desive a depresivni.

cori
31.05.2019 3 z 5

Zajímavé prostředí (krásná příroda x lidská civilizace v troskách a v lihu). Hlavní hrdina se na první pohled zamiluje do ženy, která je jediná široko daleko mladá, krásná a nechlastá, a pátrá po její zmizelé sestře. Očekávala jsem nějaký wow konec, s vysvětlením, proč ti záporáci vraždili ženy i děti, ale ten se nekonal.
Na youtubu jsem si pustila i soundrack ke knize (hudba dobrá, ale zpěv o level níž)

verka5083
02.02.2019 3 z 5

Kniha se velmi pěkně četla , ale bohužel jsem od knihy čekala trochu víc

Knoflík12
01.02.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila moc, četla se jedním dechem. Téma knihy je naprosto originální, děj napínavý, rozuzlení bylo fofr ;-).

orinka3
30.12.2018 odpad!

Takhle promarnit šanci. Být odborníkem na tamní oblast - a pak svým písemným projevem zavinit, že má čtenář pocit pobytu na smetišti mezi opilými troskami. Text nemá hutnost, soudržnost, zato se hemží vulgaritami, sprostými nadávkami. Tohle že má být napínavé? Má trpělivost byla napínána až do strany 59, kde na stěně VYSÍ starý opelichaný koberec. A dost, horší knihu jsem v poslední době nečetla.

davas
22.12.2018 4 z 5

žádná pecka,ale četlo se to dobře ..

Veruci
20.12.2018 2 z 5

Kladné body knize přidává vykreslení života v sibiřské tajze. Lhostejnost, alkohol, beznaděj... Téma příběhu je velice silné, umocněné tím, že je napsán podle skutečných událostí. Bohužel autor svým zpracováním téma totálně zabil. Škoda.
Poznámka k označení "Sibiřská detektivka" na obálce knihy: ze Sibiře to je, detektivka to rozhodně není.

petrarka72
18.12.2018 2 z 5

Atmosférou to trochu připomíná Jozefa Kariku - ale narozdíl od něj příběh příliš nedrží pohromadě, sled akcí hlavního hrdiny nedává smysl. Jen díky dvěma místům (bloudění po hřbitově nevěst a závěr) jsem dočetla do konce bez totální otravy (nikoliv alkoholem).