Hrady, zámky a tvrze západních Čech

Po Hradech, zámcích a tvrzích jižních Čech (2011) druhý svazek průvodců historickými vrchnostenskými sídly je zaměřen na sousední západočeský region. Kniha představuje výběr z bohatého památkového fondu hned dvou krajů: Plzeňského a Karlovarského. Věnuje pozornost atraktivním panským rezidencím stejně jako téměř zapomenutým, ale unikátním sídlům nižší šlechty, jež se zde vzácně dochovala. Průvodce přibližuje aktuální stav objektů, historii, architekturu, nabízí praktické informace i zajímavosti, jež by neměly návštěvníkovi uniknout. Nadstandardní množství fotografií otevírá zraku čtenáře brány nejvýznamnějších hradů a zámků dříve, než do nich vstoupí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293871/hrady-zamky-a-tvrze-zapadnich-cech-bsV-293871.jpg 3.52
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Academia

Jirinamac
14.04.2017

Knížka se mi líbí. Určitě to není žádný průvodce do baťohu. Je to dost stručný průvodce, ale obsáhlý a přehledný na výběr památek. Mně se záběry fotek líbí.

Clara del Valle
03.05.2016

Na knihu jsem se dlouho těšila a proto nejde popsat velké zklamání, které se dostavilo, když jsem knihu otevřela. Málokdy se vidí tak hrubě nekvalitní fotografie. Dle vyjádření nakladatelství Academia jsou fotografie v naprostém pořádku, fotil prý renomovaný profesionální fotograf, fotky však dělají dojem, že by něco takového dokázal vyfotit prakticky kdokoliv, kdo má v mobilu foťák, nic profesionálního na nich skutečně není! Prostě naprosto tuctové, obyčejné fotky. Protože fotky jsou nedílnou součástí knihy, nikoliv jen doplňkem, o to je zklamání větší. Myslela jsem, že si knihu koupím, ale tolik peněz za něco tak odfláknutého opravdu nedám!

Autoři knihy

Jan Rendek