Hrady, zámky a tvrze západních Čech

od:


KoupitKoupit eknihu

Po Hradech, zámcích a tvrzích jižních Čech (2011) druhý svazek průvodců historickými vrchnostenskými sídly je zaměřen na sousední západočeský region. Kniha představuje výběr z bohatého památkového fondu hned dvou krajů: Plzeňského a Karlovarského. Věnuje pozornost atraktivním panským rezidencím stejně jako téměř zapomenutým, ale unikátním sídlům nižší šlechty, jež se zde vzácně dochovala. Průvodce přibližuje aktuální stav objektů, historii, architekturu, nabízí praktické informace i zajímavosti, jež by neměly návštěvníkovi uniknout. Nadstandardní množství fotografií otevírá zraku čtenáře brány nejvýznamnějších hradů a zámků dříve, než do nich vstoupí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293871/hrady-zamky-a-tvrze-zapadnich-cech-bsV-293871.jpg 3.52
Žánr:
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Academia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Jirinamac
14.04.2017

Knížka se mi líbí. Určitě to není žádný průvodce do baťohu. Je to dost stručný průvodce, ale obsáhlý a přehledný na výběr památek. Mně se záběry fotek líbí.

Clara del Valle
03.05.2016

Na knihu jsem se dlouho těšila a proto nejde popsat velké zklamání, které se dostavilo, když jsem knihu otevřela. Málokdy se vidí tak hrubě nekvalitní fotografie. Dle vyjádření nakladatelství Academia jsou fotografie v naprostém pořádku, fotil prý renomovaný profesionální fotograf, fotky však dělají dojem, že by něco takového dokázal vyfotit prakticky kdokoliv, kdo má v mobilu foťák, nic profesionálního na nich skutečně není! Prostě naprosto tuctové, obyčejné fotky. Protože fotky jsou nedílnou součástí knihy, nikoliv jen doplňkem, o to je zklamání větší. Myslela jsem, že si knihu koupím, ale tolik peněz za něco tak odfláknutého opravdu nedám!

Autoři knihy

Jan Rendek

Jan Rendek
česká, 1973

Vladimír Brych

Vladimír Brych
česká, 1961

Uživatelé mají knihu

v Přečtených2x
v Chystám se číst3x