Hradba mlčení

Hradba mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475881/bmid_hradba-mlceni-65361195ac67c.jpg 4 89 25

Děti střeží hrozivé tajemství. Dokáže ho jejich matka odhalit dřív než policie? Melissa Byattová žije na malé vesnici Forest Grove. Životy lidí v místní komunitě jsou vzájemně úzce propojené. Melissin život je zdánlivě dokonalý – má milujícího manžela, tři šikovné děti a dům na krásném místě u lesa. Ale zdání klame. Jednou odpoledne, když přijde Melissa domů, stane se svědkem něčeho nepředstavitelného: najde manžela ležet pobodaného na podlaze. Děti jen stojí kolem a tiše na něj zírají. Ke svému zděšení si Melissa postupně uvědomí, že trestný čin musel spáchat někdo z nich. Ale kdo? A jaký důvod by dítě muselo mít, aby bodlo nožem vlastního otce? Váhá, co má udělat, ale pak se ve zlomku vteřiny rozhodne děti chránit, a to i za cenu, že bude lhát policii. Když však někdo z vesnice začne tvrdit, že ví víc, než by měl, Melissa začne v rámci vlastního pátrání odhalovat další tajemství, o nichž neměla ani tušení. Dokáže zjistit pravdu, zabránit skandálu a udržet rodinu pohromadě? A jsou děti skutečně tak nevinné, jak tvrdí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Wall of Silence , 2020

jeny-v
28.01.2022 4 z 5

Tentokrát půjdu trochu proti proudu nadšených čtenářů. Každopádně dobré čtení, i když mě iritovaly všechny postavy v tomto psychologicky laděném románu. Základní téma se vyznačuje stylem Lapeny a Moriarty - milí, krásní, láskyplní obyvatelé Forest Grove, ale všichni sobci a pokrytci. V podstatě byly super pouze závěrečné scény s prozřením Melissy o šťastné rodině a postojem dětí - Lewise, Lilly a Grace.

Pípasek
25.01.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda, od začátku do konce . Přečteno na jeden zátah, konec velmi překvapivý

ZuzanaZ83
23.01.2022 5 z 5

Pecka!

Melissa po návratu domů najde manžela Patricka v bezvědomí a pobodaného v kuchyni, nad ním stojí jejich patnáctiletá dvojčata Lewis a Lilly, spolu s nimi i desetiletá Grace. Melissa pochopí, že útočníkem je jedno z dětí. Děti ale nechtějí nic prozradit. Patrick je odvezen do nemocnice a rodina se stěhuje k jeho rodičům Billovi a Rosemary Byattovým.
Byattovi platí v malém městě za symbol dokonalosti. Melissy se kdysi ujali spolu s její matkou, když utekly z lesa od otce. Melissa trpí i vzpomínkami na Joela, jejich postiženého syna, který před deseti lety zemřel.

V knize se vyprávění příběhu střídá se zápisky dítěte - útočníka a s facebookovou komunikací obyvatel města.

V příběhu zjistíme, že pod maskou dokonalosti je vlastně skoro všechno špatně. Ale oproti obvyklým scénářům tohoto trochu klišoidního "nic není tak, jak se zdá" mě tahle kniha opravdu zaujala a nepustila. O téhle britské autorce jsem dosud neslyšela, o to víc mě nadchla.

kramlinka88
17.12.2021 5 z 5

Kniha se četla moc dobře, děj celkem odsýpal, pořád mě to nutilo přemýšlet, kdo za tím vším stojí a jak to tedy bylo. Většinou mívám u takových knih alespoň tušení, ale tady jsem nevěděla do poslední chvíle. A rozuzlení stálo za to, opravdu doporučuji, stojí za přečtení, velmi originální, a zároveň vlastně velmi smutný příběh jedné rodiny v komunitním lesním městečku, kde pravda vždy zůstane velmi dlouho skrytá až jednou vyjde na povrch.....

mysterygirl
13.12.2021 3 z 5

Za me celkem nuda.. Takovy prumerny pribeh

tajemství lhaní, lži mateřská láska thrillery pro ženy

2021  81%Hradba mlčení
2023  73%Kruh pochybností