Hrabě de Monte-Cristo

Kniha Hrabě de Monte-Cristo

Edmond Dantés - pomstil se dokonale...a nikdy mne nenapadlo mu to vyčítat!

Elapheg
28.10.2020

Tak tohle byla nádherná trilogie, s krásným dějem a překrásnou ilustrací. Edmond Dantes je na základě udavačského dopisu, který napsali jeho odpůrci a závistivci uvrhnut bez soudu do žalaře. Zde se seznamí po dlouhé době s člověkem jménem Abbé Fariou, který rovněž ovlivní jeho život, ale jen ke kladnému. Edmond se naučí od Abbého mnohému vědění a jakmile dostane příležitost, prchne z vězení a jako hrabě Monte Cristo za své nevinné odsouzení začne stíhat všechny své viníky pomstou, kterou sám zosnoval. Celá trilogie nás zavádí do vězeňského prostředí, do společenské smetánky Francie na začátku 19. století, ale také do zakoutí mysli, každé z hlavních postav. Jsem rád, že jsem si přečetl nezkrácenou verzi a měl jsem tak možnost číst a zároveň obdivovat celou Dumasovskou trilogii. Celá trilogie je o bolesti, nenávisti, zášti, ale i lásce a o dobrém přátelství a velké cti a především o mamonu Dantésových nepřátel, hnaných za kariérou a bohatstvím, pro které jsou mnozí ochotni skrývat své zločiny minulosti a kterému jsou ochotni obětovat téměř cokoliv. Jak to vše dopadne, to už nechám na vás, přečtěte si to sami. Celou trilogii mohu jednoznačně doporučit.

darbujan8924
24.10.2020

Tak jsem se pustil do klasiky a řeknu vám, kam se hrabou televizní slátaniny. Toto je prostě orgáč... wooow. Sice z toho trochu šilhám, ale stálo to za to. Doporučuji :)

MAVIS66
24.07.2020

Klasika, která se řadí k autorovým nejlepším dílům. Všechna filmová zpracování mu zdatně konkurují.

soupik2012
14.07.2020

I když jsem měla možnost vidět několik filmových zpracování, tak pouze v knize jsem našla poselství, které říká: vykonanou pomstou své duši neulevíme. Ba spíše naopak. Nevím, jak je to ve skutečném životě. Ale přála bych si, aby to byla pravda. Zlo plodí pouze další zlo, tak to je a tak to vždycky bude. Téma pomsty je pro románopisce poměrně častým tématem. Ale Dumas byl tím prvním, kdo se tohoto tématu chopil. A díky své zcela mimořádné schopnosti dobrodružného vypravěče, stvořil toto nesmrtelné dílo. Audioknihu čte pan Petr Rychlý. Měla jsem z toho hrůzu, protože pana Rychlého považuji za komika, baviče a navíc mi jeho humor není blízký. Ale byla to zbytečná obava. Knihu čte nad očekávání dobře a málo kdo by to dokázal lépe. Bylo to pro mne velice milé a hodně nečekané zjištění.

m_martina
23.06.2020

K této knize snad ani nemusím nic psát. Jak se říká, dobré zboží se chválí samo.

jerelik
06.05.2020

Člověk určitě viděl spousty filmových nebo seriálových zpracování, zatím ani jedno nepřímo odpovídalo knize. Kdo se chce opravdu dozvědět, kdo je Hrabě Monte-Cristo, musí si tuhle knihu přečíst. Je opravdu skvělá, nečekal jsem, že mě to tak chytne a odkryje to spoustu dalších vedlejších příběhů a postav, které mají na děj, i když nepatrný, vliv.

1amu
17.04.2020

Přečteno za ta léta mnohokrát ! Ale chtěl jsem si udělat radost a dle slavné průpovídky "chtěl jsem se kochat" !
V době zvýšené aktivity e-shopů jsem si pořídil tento soubor . A jako malý kluk jsem místo čtení známého příběhu nadšeně prohlížel úžasný ilustrační doprovod Adolfa Borna. Domnívám se, že i on pojal ilustrování tohoto příběhu jako svou srdeční záležitost.
Hluboká poklona všem, kteří se zasloužili o vydání tohoto knižního skvostu .