Hra s ohněm

Hra s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474674/bmid_hra-s-ohnem-3ll-474674.jpg 4 540 540

Milostný příběh poznamenaný bolestí a zpečetěný lží. West je „bad boy“ na cestě ke sebezničení, Grace zjizvená dívka, která nemá cíl. On je problém, ona lúzr. Potom co West vpadne do jejího klidného života, Grace se do něj bezhlavě zamiluje. Ale když si člověk hraje s ohněm, může se spálit...

Literatura světová Pro ženy

Krásná knížka.
Jako všechny od L.J Shen

Mistylady
15.01.2022 5 z 5

Jako každá kniha od L.J.Shen i tahle byla úžasná. Romantická linka byla perfektní, ani slow burn, ale ani rychlé zamilování během dvou stránek. Prostě perfektně vyvážené. Nemám připomínku vůbec k ničemu, líbily se mi jak hlavní postavy, tak i vedlejší byly moc povedené. Knížka mě dokázala udržet v napětí po celou dobu, vždycky se objevilo něco, co jí posunulo zase na lepší úroveň.
West je miláček. Pohřbívá hluboko v sobě všechny city, myslí si, že si nezaslouží dobro a lásku, a podle toho se i destruktivně chová. Jezdí jako blázen, bojuje v aréně a absolutně mu na ničem nezáleží. Nikoho si nepustí k tělu. Až jeho ledovým krunýřem pronikne dívka, která se skrývá před světem. Ta, která se snaží být pro svět neviditelná, se stane jeho jediným viditelným bodem ve světě, který pro něj nic neznamená. A Grace, stejně jako fénix, povstane z popela.

Damienronnie
13.01.2022 5 z 5

Opäť jedna výborná kniha :)

švédka538
12.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Nikdy nevim jak začít, ale tohle mi zůstane v hlavě dlouho... on je i můj typ a ona zůstane i mojí hrdinkou. A Phoenix je i moje srdcovka, i když u mně nesouvisí s ohněm... Jen ten konec.... vyzná jí lásku a ona chce i velká gesta... ;) Dlouho se mi nestalo, že bych se od čtení nemohla odtrhnout

Toledo
12.01.2022 5 z 5

Tak tohle byla lahůdka, skvělé čtení. Mělo to všechno, co si od těchto knih slibuju.
L.J. Shen většinou nezklame :)

Dizzy3
09.01.2022 5 z 5

Bože tohle byla bomba!!!! Nemám slov…nešlo se odtrhnout, bylo to svižný, dialogy vážně vtipný, kráásně zamilovaný a konečně konec podle mého gusta se vším všudy. 20 hvězdiček a určitě si ji brzy přečtu znova!

Shanib
07.01.2022 5 z 5

Krásný jako vždy. L.J. Shen není jen tak nadarmo mojí nejoblíbenější spisovatelkou. Vydání jejích knížek v originále si měsíce dopředu píšu do kalendáře. Se Hrou s ohněm tomu nebylo jinak.
Už je to nějaký ten pátek, co jsem knihu četla, ale vím, že jsem ji přečetla rychlostí blesku (bohužel). Přemýšlím, jak bych víc rozepsala své dojmy ze čtení, ale stejně bych používala samá kladná superlativa, takže to zkrátím: Knížku si určitě přečtěte.

Kudík
06.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Jedná se o mojí teprve druhou knihu od této autorky a cca pátou s hlavní hrdinkou, která je poznamenána ohněm, ať již z požáru nebo autonehody. Vždy si říkám, jak moc popáleniny bolí, a poté co je horší, zda tato bolest, či posměch, zírání a v tomto případě přezdívka "Topinka", srabácký odchod přítele, anebo počínající demence babičky? Grace mi přišla skvělá, zato Westa autorka vykreslila jako drsňáka, ale v závěru byl trošku moc sladký. Přesto.... parádní čtení.

"Nikdo z nás není dokonalý. Protože nakonec jsme všichni jen fénixové, kteří se zvednou ze svého popela a s konečky křídel zakalenými ohněm letí k neznámému cíli."

happy19
03.01.2022 5 z 5

Naprostá pecka!Řadím do 5ti topovek od autorky!
Drsné,lidské,boží!

"Miluj, trochu věř, neubližuj."

"Utrpení utváří nejsilnější duše, nejpevnější charaktery jsou ocejchovány jizvami."

hana1039
30.12.2021 5 z 5

Příběh o dvou,, zlomených duší,,, jak se se vším tím bolem, zlostí, nenávistí musí prokousat, jak bojují a nakonec vyhrají... takhle to zní jednoduše, ale co to všechno obnáší... smekám před takovými lidmi, kteří zatnou zuby a jdou si za svým, i když je to hodně stojí....

maafa
30.12.2021 5 z 5

Jako snad každá knížka od L.J.Shen je i tato plná lásky, bolesti, vzteku, lítosti, pochopení...
Nemůžu si pomoct, ale i když vím, že tohle je "jen" další young adult příběh s očekávaným scénářem, tak mě autorka vždycky dostane. Ačkoli i tady je to místy přitažené za vlasy a nereálné, je tu tolik krásných úvah a myšlenek, že člověk prostě musí dát pět hvězd:).

"Nikdo mě nevaroval, co se stane, až fénix konečně vstane z popela a zbaví svá nádherná křídla s rudými konci těžké vrstvy prachu.
Že se vynoří další stvůry a příšery, s nimiž bude muset bojovat.
Že ho čekají kruté boje, i když bude svobodný.
A že všechny budou krvavé."

Kristy.Seb
25.12.2021 4 z 5

Nikdy není pozd stát se tím, kým byste mohli být.

Krása je dočasná, nakonec o ni člověk vždycky přijde - a nikdy se nevrátí, když ji skutečně potřebujete.

Když jsi měkká, zvládneš toho víc. A když toho zvládneš víc, svět tě nedokáže zlomit.

Všichni jsme v nějaký škatulce. Charakterizujou nás naše nedostatky a negativní vlastnosti.

Důvěra znamená vložit svůj optimismus do někoho jiného, teda přesná definice hlouposti.

Upřímnost je nejlepší cesta.

Jestli nemáš strach, nemáš odvahu.

Musíte se postavit svým obávám a posunout se dal.

Úzkost je hladová bestie. Když ji budete krmit, poroste. Nechte ji vyhladovět a umře.

Musíte nechat ostatní vyhrát. Neúspěchy to buď posílí, nebo zlomí. Je na tobě, jak se k nim postavíš.

Když si hrajete s ohněm, nakonec se spálíte.

Kdo léta vysoko, padá nízko.

Všichni občas jedeme po silnici tak temný, až někdy ani nepoznáme, že máme zavřený oči. Dokud se neobjeví paprsek světla.

Nikdo z nás není dokonalý. Protože nakonec jsme všichni fénixový, kteří se zvednou že svého popela a s konečky křídel zakalenými ohněm letí k neznámému cíli.

Velmi drsný příběhy Grace ale i Westa. Líbila se mi i ukázka toho, jak naše okolí umí být zlý, ať už se jedná o blízké známé nebo i cizí.

nina3905
20.12.2021 5 z 5

Ak máte radi túto autorku, knihu si určite prečítate a budete nadmieru spokojní. Určite odporúčam.

petusska01
14.12.2021 5 z 5

Veľmi dobré. Z anotácie som sa bála, že to bude strašne depresívna knihy, plná traumat a drámy ale našťastie sa to nenaplnilo a aj keď sa tam udiali staré traumy tak to bolo podané citlivo a nie prehnane. Celkovo kniha bola plná nádeje a postavy sa nezaoberal zbytočnými na nervy lezúcimi myšlienkami a stálym rozoberaním minulosti aj keď samozrejme im to dosť zasahovalo do života. Ale všetko to bolo takou tou dokonalou strednou cestou podané až z toho vyšiel tento veľmi kvalitný príbeh. Aj Westa aj Grace som si obľúbila, ten koniec znel super a všetko to bolo tak realistické a uveriteľné... Odporúčam určite.

Mišutamyš
13.12.2021 5 z 5

Za mě plný počet. V knížce jsem našla přesně tu skvělou kombinaci lásky, humoru a napětí, potřebnou pro to, abych ji nechtěla odložit. Grace a Westa si prostě nemůžete nezamilovat, dokonale nedokonalí hrdinové. Autorka mě opět nezklamala - její knížky jsou jako droga, s každou novou přečtenou vím, že budu potřebovat další dávku.

MichaelaJan
12.12.2021 5 z 5

Mě se příběh líbil, konečně nějaká hlavní hrdinka, která nebyla bez chyb a naprosto krásná. I když už mi fráze fénix a povstat z popela přijde trošku otřepaná, ale sem se to docela hodilo. West byl úžasný zlomený bad boy . Je to určitě jedna z lepších knih z tohohle žánru, která u nás vychází. (Moc jich není). Jako komplet - příběh byl hezký a na konci i slza ukápla ️

Myška43
10.12.2021 5 z 5

,, Byla jsem Fénix, co se vznáší ve vzduchu a čím dál víc se vzdaluje od popela, pod kterým jsem byla několik let pohřbená. Věděla jsem, že si budu navždycky pamatovat, jak mě tížil na křídlech. Ale že nikdy nedopustím, aby mě stáhl dolů k zemi. A pořád stoupám."

Zbožňuji tuto autorku. Její příběhy jsou plné krutosti, bolesti, ale také naděje a lásky. Vyždímají z vás tolik emocí, nutí vás číst dál a dál, dokud nejste u konce. Po dočtení je mám ještě dlouho v mysli a pokaždé se těším na další a další...

...všichni jedeme po silnici tak temný, až někdy ani nepoznáme, že máme zavřený oči. Dokud se neobjeví paprsek světla.

Tento příběh mě hodně citově zasáhl. Jednak proto, že jsem v Grace viděla kousek sebe a také proto, že West mi v přístupu a jeho lásce k ní připomněl mého partnera.
Jinak knihu jsem opět četla ve vlaku, takže když jsem bulela a smrkala, neobešlo se to bez divných pohledů spolucestujících, ale už jsem si zvykla. Ve sluchátkách mi zněla kapela Insomnium, která se k tomu moc hodila. Takže když to shrnu, byl to další nezapomenutelný zážitek a knihu určitě doporučuji.

,, Nikdo z nás není dokonalý. Protože nakonec jsme všichni jen Fénixové, kteří se zvednou z popela a s konečky křídel zakalenými ohněm letí k neznámému cíli. "

Elize
10.12.2021 5 z 5

Tak tohle se mi opravdu líbilo! Bylo to čtivé, žádný dialog nebyl stupidní, ba naopak, dokonale napsané sarkasmy a chemie mezi hlavními postavami fungovala od samého začátku a přistihla jsem se, že jim oběma držím palce. Hrozně mě bavily jejich slovní přestřelky, za mě spokojenost, rozhodně doporučuji.

anna7852
09.12.2021 5 z 5

tuhle autorku prostě miluju!
a tahle kniha prostě další pro mě top :-)

Kešu1981
09.12.2021 odpad!

Tak tohle bylo hrozný... infantilní a hodně nepovedený... škoda času