Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně

Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333179/mid_houzevnatost-sila-vytrvalosti-a-vas-KZU-333179.jpg 4 72 23

Chcete být úspěšní, ale zároveň chápete, že na vrchol žádné zkratky nevedou? Pak právě v odbornou veřejností i čtenáři oceňované Houževnatosti najdete ideálního průvodce, jak díky kombinaci vytrvalosti a vášně dosáhnout svého cíle. Když obdivujeme špičkové sportovce, umělce, vědce, podnikatele či šéfkuchaře, často si říkáme: „Ten má ale talent!“ Průkopnická psycholožka Angela Duckworthová zastává jiný názor: základní ingrediencí všech vynikajících výkonů je houževnatost – kombinace dlouhodobé vášně pro jeden životní cíl a vytrvalosti. Na desítkách příkladů slavných i běžných lidí ukazuje, že právě houževnatost rozhoduje o úspěchu člověka v životě mnohem víc než jeho vrozený talent či inteligence. Duckworthová své poznatky opírá o desetiletí práce, množství vědec-kých studií, ale i hloubkových rozhovorů s mimořádně úspěšnými osobnostmi. Svou knihu však rozhodně nepsala jako skleníkovou květinku pro akademický svět. Naopak, Houževnatost je mimořádně čtivá a praktická kniha, která přináší zcela konkrétní rady, jak naplnit potenciál sebe sama či svých dětí.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Jan Melvil

Grit: The Power of Passion and Perseverance , 2016

MonikaDominika
27.02.2018 5 z 5

Houževnatost je nejlepší kniha, jaká se mi mohla dostat do rukou. Popisuje nesmírně důležité aspekty úspěchu a předkládá vědecké studie odpovídající na otázku, jak se stát výjimečným.
Četla jsem ji zatím dvakrát a chystám se potřetí.
Všem ambiciózním lidem doporučuju knihu přečíst a také si pravidelně dělat test na webu autorky, zjistit své grit score.
Moc zajímavé jsou i webovky související s knihou - characterlab.com

Je vidět, že autorka je tématem zcela pohlcená a má obrovské znalosti, přitom píše krásně čtivě a poutavě... Nemůžu se dočkat, až česky vyjde její druhá kniha. Nebo se budu houževnatěji učit pořádně anglicky a přečtu si ji v roiginále... :)

r@bert
30.01.2018 5 z 5

Takřka vše intuitivně víme. Zde podloženo argumenty, zkušenostmi a důkazy. Pořád věřím, že ještě lze většinově otočit kormidlem školství a společnosti tímto směrem.

Malýmedvěd
07.10.2017 3 z 5

Kniha přináší spoustu podnětných myšlenek. Nejsou to žádné horké novinky, možná to jsou obyčejné myšlenky a zásady selského rozumu. Ale jsou hezky strukturované a logicky seřazené. Kniha může pomoci v argumentaci všem lidem, kteří se snaží budovat atmosféru houževnatosti (učitelé, trenéři, rodiče a mnoho dalších). Moc se mi líbí plně se ztotožňuji s myšlenkou, že základem všeho, je náš postoj k životu, zda o sobě smýšlím jako o kolečku v soukolí bez valného vlivu na okolí a nebo zda o sobě uvažuji jako o osobě, která může ovlivnit svůj život, popřípadě dokázat věci navzdor osudu. Kniha je na můj vkus prošpikovaná až příliš mnoha ukázkovými příběhy ze života. Jeden příklad pro dokreslení jednoho tvrzení by mnohdy bohatě stačil.

Autorovy knížky

Angela Duckworth