Houby - určování a sběr

Houby - určování a sběr https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149466/bmid_houby-urcovani-a-sber-wj4-149466.jpg 4 2 2

Příručka představuje 120 druhů hub: barevnou fotografii houby vždy doprovází její popis, informace, zda je houba vhodná ke konzumaci, upozornění na případnou možnost záměny s jiným druhem.

Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lexikon der Pilze

pavel80
11.04.2016 3 z 5

Průměrný atlas hub. Větší formát, takže není příliš praktický s sebou do lesa. Podstatnější chyba je to, že fotografie hub na mě v některých případech působí spíš jako umělecké než encyklopedické, houby jsou zachyceny neúplné, např. pouze klobouček seshora či z boku schovaný v trávě, nebo s proměnlivou hloubkou ostrosti (klobouk ostrý, třeň už ne), což k určení houby příliš nepřispěje a u některých druhů, např. jedovatá Čepičatka jehličnanová, kde je třeň jedním se základních určovacích znaků oproti jedlému dvojníkovi Opeňce měnlivé, to může být i dost nebezpečné.

marasaj
28.06.2015 4 z 5

Velmi pěkne zpracovaný atlas hub, nádherné fotografie, není to takový ten atlas hub, který když otevřete, vyskočí na vás malá písemnka a jen samé řádky. Tohle je atlas hub, který je pěkne zpracovaný, informací tak akorát.

houby

Hans W. Kothe