Houbáci

Houbáci https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506719/bmid_houbaci-Gsv-506719.jpg 4 5 4

"Pohádkové příběhy houbových skřítků, kteří se odpradávna starají o houby a prašivky, ale pomáhají i lidem. Pro houbaře a milovníky lesa od pěti do sta let." Houboví skřítci Houbáci žijí všude tam, kde rostou houby, a odpradávna je chrání. A protože přichází doba, kdy skřítci a lidé budou opět žít pospolu jako přátelé, čím dál častěji pomáhají i nám lidem. Lojzu Hrabilů přivedou k rozumu, panu Mámvásrádovi pomůžou vystrojit královskou hostinu, Jasmínce vrátí radost a babičku Hajnou zachrání před fujavicí. A s vámi se podělí o svá moudra i nějaké to tajné kouzlo.... celý text

Akvabela
17.03.2024 5 z 5

Kniha je krásně napsaná. Moc hezky se mi četla. Dětem se moc líbila.

Veggi
01.11.2023 5 z 5

Knihu dostal syn k 5. narozeninám. Miluje houby, takže to byla trefa do černého. Příběhy provázené houbovými skřítky skrývají poučení a to nejen pro děti. Moc se mi líbí i ilustrace a barevnost knihy. Těšíme se na pokračování, které asi obstará Ježíšek.

Monida
12.09.2023 3 z 5

Zpočátku mě nadchla natolik, že jsem ji chtěla pořídit, pak mě ale nadšení postupně opouštělo. Čekala jsem více zapojení konkrétních hub, jinak kniha byla zajímavá. Ilustrace perfektní.

RadkaV
11.02.2023 5 z 5

Mám ráda takovéhle víceúrovňové knížky, v nichž se vrství příběh s ponaučením. V Houbácích navíc pohodově nenásilnou formou, takže to vlastně ani nepoznáte a vzděláváte se úplně hladce a bezbolestně. Myslím, že právě to děti i jejich rodiče nejvíce ocení, tím spíš, že tady nechybí ani humor. A aby toho nebylo málo, poslední stránky obsahují kartičky do houbařova deníku, což mi také přijde jako skvělý nápad, hlavně pro začínající malé houbaře. Tahle knížka prostě nemá chybu!

pro děti od 5 let

2021  80%Bůh a neonové žabky