Hotel Magnifique

Hotel Magnifique https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516630/bmid_hotel-magnifique-A0X-516630.jpg 4 79 79

Dekadentní a temně okouzlující fantasy debut pro mládež sleduje sedmnáctiletou Jani, která odhaluje hluboce znepokojivá tajemství legendárního hotelu Magnifique. Jani celý život snila o Jinde. Pracuje v koželužně a jen stěží vyjde s penězi. Je smířená s šedivým životem v přístavním městě Durc, kde se stará o svou mladší sestru Zosu. Tedy až do chvíle, kdy do města dorazí hotel Magnifique. Hotel je legendární nejen pro svá rozmarná kouzla, ale také pro to, že dovede cestovat – každé ráno se objevuje na jiném místě. Jani a Zosa si sice nemohou dovolit horentní sumy za pobyt, které platí hosté, ale mohou se v hotelu ucházet o zaměstnání. A brzy jsou tak uneseny na největší dobrodružství svého života. Jakmile se však ocitnou uvnitř, Jani rychle zjistí, že jejich smlouvy nelze rozvázat a že hotel pod úžasným pozlátkem skrývá nebezpečná tajemství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Hotel Magnifique , 2022

-knihomolka-
27.08.2023 2 z 5

Čekala jsem mnohem lepší příběh, ale číst se to dalo.

helg_abooks
27.08.2023 4 z 5

Jani a Zosa jsou sestry, které po smrti matky přežívají jak se jenom dá. Jsou odkázány jedna na druhou a Jani , která byla starší se snažila zařídit lepší život pro obě. Jít na konkurz do Hotelu M. a přestat živořit.
Když se do hotelu dostaly zjistily, že nic není tak růžové jak se zdálo. Zosa se ztratila a Jani odhalila tajemství, které mělo zůstat skryto.

Hotel byl plný kouzel a autorka všechno barvitě popisovala.

Zosa byla hodně naivní děvče, což mi naštěstí tolik nevadilo, jelikož tam skoro nebyla , ale Janiino chování bylo také odpovídající jejímu věku. Alespoň půlku knihy jsem si říkala: ,,Bohové, tak už něco udělej ty kokos! " Naštěstí!!!! Přišel zlom a Jani se začala chovat jako pravá hrdinka.
Chyběla mi tam romantická linka s Belem, která měla krásný potenciál, ale chápu, je to YA tak to nebudu hodnotit.

Myšlenka s hotelem, který se přesouvá byl moc hezký, ale první polovina knihy se mi vlekla a proto uberu na hodnocení.
Nicméně pro cílovku čupr knížka !!

Lostinfantasy
24.08.2023 5 z 5

Na knihu jsem se chystala už dlouho, protože má boží obálku, viděla jsem skvělé recenze a měla by být pro fanoušky Caravalu. S čímž souhlasím, ale i pokud se vám nelíbil, tak dejte Hotelu Magnifique určitě šanci, protože dostal skvělé hodnocení i od lidí, kterým se Caraval nelíbil.

S hlavní hrdinkou a její sestrou se podíváme do hotelu Magnifique, kde si chce Jani vydělat peníze, aby se mohla vrátit do svého rodného města. Hotel je plný čarodějů a kouzel, která mají být pro návštěvníky, narozdíl od zbytku světa, bezpečná.
Atmosféra knihy je úžasně kouzelná, ale i když se na první pohled zdá hotel snový, tak postupem času je atmosféra pořád temnější a temnější.
Postupně se v příběhu odhalují strašná tajemství a krutost lidí, kteří hotel vedou.
Na to, že je to stand-alone, tak to má opravdu boží world building a klidně bych z toho světa brala nějaký další příběh.

Nechybí ani romantická linka, která byla sice jasná od začátku, ale moc se mi líbila.

Příběh se mi četl úplně sám a byla jsem napnutá, jak se to celé vyřeší. Některé věci se mi zdály lehce přehnané, ale jelikož je celá kniha protknutá magií, tak mi to úplně nevadilo.

Doporučuji fanouškům Caravalu, Nočního cirkusu nebo prostě jen lidem, kteří milují zajímavou magii v knihách a kouzelná místa.

4,5/5

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s Knihy Dobrovský.

kate9326
17.08.2023 5 z 5

Trochu lepší Caraval :-))
ale nevadí, pokud máte rádi fantasy, určitě se bude líbit.

+++ happyend na konci.

GalaxyR
08.08.2023 4 z 5

Caraval jsem četla loni a ono se to skutečně trochu podobá. Jenže Caravalu jsem stěží dala dvě a půl hvězdičky, protože tam bylo neskutečně nevyužitého potenciálu a konec byl upřímně řečeno trapný.
A to není případ Hotelu Magnifique. Dostáváme se sice znovu do světa překrásné a zvláštní magie, kam nás pozvou a kde můžeme strávit jen omezené množství času. Máme tu mužského hrdinu, který se tváří jako někdo nezaujatý, ač je součástí velkého dění a dvě sestry, které se rozdělí a starší se pak snaží zachránit tu mladší. Oproti naivní sestřičce z Caravalu, je však mladší Zosa v tomto příběhu alespoň při smyslech.
Máme tu několik záporáků, kteří skutečně nahání strach a pak spoustu neutrálně zbarvených charakterů, které můžeme obdivovat. Ani o romantiku nepřijdeme a ač je celý příběh víceméně klišé YA fantasy, tak kouzelné prostředí, akce a několik zvratů, které nečekáte, vám cokoliv klišé vynahradí. Takže tu máme lepší Caraval s využitým potenciálem. Co se jedné hvězdičky týče... klišé zápletka mi trochu lezla na nervy, ale je to YA, tak nemůžu čekat nic závratného. Přesto mě to skutečně bavilo.
A kniha už je dostupná i v knihkupectví a v knihovně se bude krásně vyjímat!

hotely pro dospívající mládež (young adult) dívčí romány

Autorovy knížky

2023  76%Hotel Magnifique