Hory jsou daleko ale my jsme tady

Hory jsou daleko ale my jsme tady https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379845/bmid_hory-jsou-daleko-ale-my-jsme-tady-ZSS-379845.jpg 3 12 2

Knižní debut textaře, zpěváka, kytaristy a performer Dominika Zezuly, bohatě ilustrovaný kresbami Barbory Ivánové dává tušit, že jeho autor umí s textem pracovat. Kniha obsahuje na třice básní, které se stejně jako jeho písňové texty vyznačují autenticitou a skvělým smyslem pro zachycení detailu, oproti nim je zde však velký důraz na minimalismus. Každé slovo zde má své místo. Autor v několika verších dokáže zachytit všednost a osamělost jako málokdo jiný. Básně byly psány v Polsku, což je patrné nejen z názvů některých básní, ale i z atmosféry celé sbírky. Střepy příběhů z potulování se po Katovicích jsou velice blízké obrazům z ulic v jakémkoliv jiném městě, důvěrně známým každému z nás, zároveň ale slouží jako bolestivá, výsostně intimní výpověď o konkrétním životním období.... celý text

Kotrlat
29.04.2023 3 z 5

Kdo čeká post-hudbu nebo Děti mezi reprákama, asi bude trochu zklamán - přece jen má Dominik široký záběr a řada písní dokáže v textové rovině překvapovat a zásadně vybočovat z mainstreamu (Sfinga a Málek), jít do hloubky (Pavouci v poštovní schránce, Kosovo) nebo držet ironizující nadhled (Hranolky, kečup, seriál), což bohužel v této sbírce do značné míry chybí. Jednotlivé básně nejsou špatné, líbí se mi ten nádech polské topografie, ale bohužel nezanechávají trvalejší dojem.

timelady
20.06.2018 2 z 5

Upřímně, čekala jsem víc. Knihu jsem si koupila na základě (pro mne) velice upřímných a krásných textů Zezulkovy kapely Děti mezi reprákama. Nicméně pevně věřím tomu, že se autor potřebuje v básnické sféře pouze otrkat. Tak snad za pár let s novou sbírkou!

česká poezie minimalismus

Autorovy knížky