Horton Halfpott aneb Zapeklitá záhada a proradné intriky na zámku Skuhrov

Horton Halfpott aneb Zapeklitá záhada a proradné intriky na zámku Skuhrov https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177368/mid_horton-halfpott-aneb-zapeklita-zaha-6i3-177368.jpg 4 14 4

V téhle knize je tolik vzrušujících věcí a napínavých momentů — ukradený diamant, špehující stájníci, slavný detektiv, láska, francouzské banánky s kyselou okurkou, že se skutečně zdá ostudné začít s dámským spodním prádlem... Všechno to začalo tím, že si lady Lumprechtová povolila korzet. Následkem „Uvolnění“ je, že všechna přísná pravidla na zámku Skuhrov se přestanou dodržovat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Horton Halfpott, or, The fiendish mystery of Smugwick Manor, or, The loosening of M'Lady Luggertuck's corset , 2011

Angusta085
17.01.2022 5 z 5

Kniha byla v skutku dobrá, prvně jsem se jí bál přečíst, ale potom jsem se do toho pustil. Skvělé počtení a dobrý děj, ale trošku jsem nepochopil konec.

LenaOrlovsky
01.06.2020 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla, když mi bylo asi osm. V té době, kdy jsem ještě nečetla tolik co dnes, mne naprosto uchvátila. Dohromady jsem ji četla asi 6x, naposledy před rokem. I když je kniha pro menší, moc jsem si ji užila a to vždycky. Obsahuje zajímavou a vtipnou zápletku a rozuzlení je moc zajímavé. Zaujalo mě tam popisování bicyklu jako úplné novinky. Díky této knize jsem našla zálibu ve čtení.

trudoš
05.04.2020 3 z 5

Potrhlé vyprávění o ještě potrhlejších obyvatelích zámku Skuhrov, mezi jehož zdmi dojde k tomu nejhoršímu možnému zločinu - krádeži rodinného klenotu, tzv. lumprechtské Hroudy. Potencionálních viníků je několik a přivolaný detektiv si brzy začne lámat hlavu nad neposedným místem činu. Ještě že je tu zámecký pomocník Horton Halfpott, mladík s čistou duší i myslí. Jen někdy možná až moc čistou…
Tom Angleberger ví, jak na dětské publikum. Od prvního okamžiku jej zahlcuje ilustracemi, velkými písmeny, spoustou krátkých kapitol, svižně ubíhajícím dějem a sem tam nějakým frkem, takže je prakticky nemožné, aby děcka knihu zavíraly čtenářsky neuspokojeny. Ještě kdyby šlo psané slovo doprovodit zpěvy a tanci, měl by nedorostlé raubíře definitivně v hrsti. A ačkoliv z pohledu staršího harcovníka vyprávění příliš nepřekračuje hranice žánrových možností ani fantazie, překotný vývoj událostí, potřeštěné figury a kouzelná stylistika jistě pobaví nejednoho fanouška obdobné literatury jakéhokoliv věku.

teri-s
22.11.2016

Je mi sice čtrnáct, ale bavila jsem se dost.

2013  89%Horton Halfpott aneb Zapeklitá záhada a proradné intriky na zámku Skuhrov
2012  65%Podivuhodný případ origami Yody

Kniha Horton Halfpott aneb Zapeklitá záhada a proradné intriky na zámku Skuhrov je v