Horory o smrti a nekonečnu

Horory o smrti a nekonečnu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194486/horory-o-smrti-a-nekonecnu-194486.jpg 3 5 1

Sbírka hororových povídek. Autor navázal na svou předchozí sbírku Zemřít není všechno. I tentokrát se většina povídek nějakým způsobem dotýká světa zasnulých a komunikace s nimi.

TheRaven
10.06.2017 2 z 5

S autorem jsem se dosud srazil jen jednou, a to prostřednictvím jeho sbírky povídek O smrti a nekonečnu. Jediné, co si z ní vybavuju, je šílené nadužívání všelijakých květnatých výrazů pro rozvíjení zcela všedních situací, což svědčilo tak maximálně o neschopnosti autora navodit atmosféru méně nápadnými prostředky. A když jsem zde hned v jedné z prvních povídek narazil na větu: „Říjnová sklíčka zhasínajících listů uvěznila bázlivý soumrak odumřelou vitráží podzimního večera a korunní šero platanu vzplanulo upírovitě zeleným přísvitem,“ měl jsem chuť sešit okamžitě odložit. Nicméně jsem vydržel a podobných excesů už v dalším textu naštěstí příliš mnoho nebylo. Povídky jsou však i tak poněkud nemastné, neslané, divně vypointované i nepříliš zručně napsané. Za pozornost snad stojí jen /Když sněžilo a padal sníh/, ujde i /Dušičkový přízrak/ a pobaví Bernhard Stern/. Každopádně podprůměr.